TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje Śląskie proszą pasażerów o samodyscyplinę
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 26.03.2020 18:45:28
Tramwaje Śląskie proszą pasażerów o samodyscyplinę

O samodyscyplinę i dostosowanie się do nowych reguł w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa zaapelowały w czwartek do pasażerów Tramwaje Śląskie. Przewoźnik prosi też o zrozumienie dla motorniczych, którzy muszą kategorycznie egzekwować wprowadzone przez rząd zasady.

Przedstawiciele spółki przestrzegają, że jeśli pasażerów w tramwaju jest zbyt wielu, motorniczy nie może kontynuować jazdy i musi poprosić część z nich o opuszczenie wagonu. Jeżeli w tramwaju jest maksymalna dopuszczalna liczba pasażerów i nikt nie chce wysiadać, motorniczy może na przystankach nie otwierać drzwi.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. środki publicznego transportu zbiorowego mogą przewozić w jednym czasie nie więcej osób, niż wynosi połowa dostępnych w nich miejsc siedzących.

"Prosimy pasażerów o samodyscyplinę i dostosowanie się do nowych reguł w tym trudnym czasie" - zaapelował w czwartkowym komunikacie rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada. "Najlepszym wyjściem jest w tych dniach ograniczenie podróży komunikacją miejską, aby warunki dla osób, które muszą skorzystać z tej formy transportu, były możliwie jak najbardziej bezpieczne" - zasugerował.

Przedstawiciel TŚ przypomniał, że organizator komunikacji miejskiej na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Zarząd Transportu Metropolitalnego – zdecydował ostatnio o wielu zmianach dot. organizacji ruchu, które tramwajowa spółka na bieżąco wdraża. Ograniczenie liczby pasażerów spowodowało jednak konieczność nowych rozwiązań i modyfikację dotychczasowych.

"Najtrudniejsze wydaje się dochowanie zasady jednoczesnej podróży tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących w danym pojeździe. Motorniczowie muszą przestrzegać tej zasady: nie wolno im kontynuować jazdy, jeśli pasażerów jest zbyt wielu. Jeżeli tramwaj jest wypełniony i nikt nie chce wysiadać na danym przystanku, motorniczy może w ogóle nie otwierać drzwi" - wyjaśnił Zowada.

"Apelujemy o zrozumienie dla motorniczych. Takie sytuacje będą się zdarzać. Będą też momenty, że motorniczy poprosi o opuszczenie pojazdu część pasażerów, jeśli będzie ich zbyt wielu. To nie jest zła wola, tylko najwyższa troska o dobro pasażerów, a także konieczność stosowania się do obowiązujących zasad bez narażania się na dotkliwe mandaty" - wskazał rzecznik TŚ.

"Prosimy o zrozumienie sytuacji i bezwzględne stosowanie się do poleceń motorniczych, kontrolerów ruchu tramwajowego lub pracowników ZTM" - zaapelował Zowada.

Jak przypomniał, w komunikacji tramwajowej na terenie GZM w dni robocze obowiązują rozkłady jazdy ważne w soboty, a w weekendy - ważne w niedziele. Od czwartku przywrócone zostało kursowanie tramwajowej linii nr 11. Zawieszone pozostają linie nr: 0, 23, 30 i 38.

Od czwartku TŚ zmieniły też obsadę taborową, aby umożliwić podróż większej liczbie pasażerów: na różnych liniach w miejsce 10 wagonów pojedynczych, kursuje 10 składów dwuwagonowych. Dodatkowo na linii nr 14 zmieniono rozkład jazdy.

"Sytuacja jest dynamiczna i zapewne w kolejnych dniach będą wdrażane dalsze zmiany w organizacji ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Wspólnie z Zarządem Transportu Metropolitalnego apelujemy, aby przed podróżą pasażerowie sprawdzili aktualny rozkład jazdy na stronie internetowej ZTM" - podkreślił Zowada. Aktualna informacja o odjazdach jest też dostępna w aplikacjach mobilnych lub na bezpłatnej, całodobowej infolinii: 800 163 030.

Liczba pasażerów w pojazdach ma być na bieżąco weryfikowana przez wyznaczonych do tego pracowników ZTM. Na najbardziej obciążonych liniach oferta transportowa ma być zwiększana Informacje, na których liniach i w jakich godzinach liczba zajętych miejsc w pojazdach przekracza 50 proc. można też wysyłać na adres: kancelaria@metropoliaztm.pl lub zgłaszać na infolinii ZTM.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
pasażer

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....