TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaje CRV dla Shengyang z napędem Voith
VOITH Jacek Pudło - Opublikowano: 19.10.2012 11:24:04 1 komentarz
Tramwaje CRV dla Shengyang z napędem Voith

Voith dostarczy elektryczne układy napędowe dla nowych tramwajów dla Shenyang. Miasto to jest stolicą chińskiej prowincji Liaoning i liczy 3,5 mln mieszkańców (zespół miejski –8,7 mln).

We wrześniu 2013 roku –w czasie 12 Narodowych Zawodów Sportowych w Chinach –tramwaje ponownie pojawią się w Shenyang po okresie 40-letniej nieobecności. Voith wyposaży pojazdy chińskiego producenta Changchun Railway Vehicles (http://www.crc.chinacnr.com) w falowniki, silniki trakcyjne i superkondensatory, umożliwiające eksploatację na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej.

Przedsiębiorstwo Changchun Railway Vehicles specjalizuje się w produkcji pojazdów szynowych. Na liście referencyjnej znajdują się m. in. tramwaje, lekkie pojazdy szynowe oraz zespoły dużych prędkości (V max = 350 km/h).

Shenyang to centrum ekonomiczne i kulturowe północnych Chin. W 2013 r. miasto będzie gościć 12 Narodowe Zawody Sportowe. Analogicznie do igrzysk olimpijskich, Narodowe Zawody są organizowane co 4 lata i stanowią miejsce zmagań sportowców z całej Chińskiej Republiki Ludowej, walczących w ramach szerokiej gamy dyscyplin sportowych –od sportów konnych i wodnych do rowerowych i gimnastyki. W 2009 r. w zawodach uczestniczyło niemal 11 000 chińskich sportowców. Ze względu na to ważne wydarzenie, Shenyang rozbudowuje swoją sieć transportu publicznego o 60-kilometrową sieć tramwajową.

Nowe tramwaje Changchun Railway Vehicles typu SYLRV100 będą 5-członowe. Pierwsze z nich dostarczone będą w styczniu 2013 r. Do kwietnia 2013 r. Voith zapewni podzespoły do wszystkich 10 pojazdów z pierwszej transzy. Umowa ramowa obejmuje dostawę 50 napędów.

Każdy z tramwajów będzie wyposażony w dwa falowniki trakcyjne Voith DI1000-5AR, 4 superkondensatorowe zasobniki energii i 4 silniki trakcyjne. Całkowita moc napędu wyniesie 700 kW. Dzięki superkondensatorom będzie możliwa jazda bez zasilania z napowietrznej sieci trakcyjnej na odcinkach o długości do 700 metrów. W trakcie normalnej eksploatacji pod siecią, zasobniki są wykorzystywane do zwiększenia efektywności energetycznej –energia hamowania jest magazynowana i dostępna dla systemu napędowego podczas rozruchu tramwaju. Tramwaj osadzony będzie na 3 wózkach, z których pierwszy i ostatni będą napędzane. Napięcie zasilania wyniesie 750 V, a rozstaw szyn –1435 mm. Każdy z zespołów superkondensatorów pracuje pod napięciem 500 V i posiada pojemność 15 F.

Budowę sieci tramwajowej w Shenyang rozpoczęto w lutym 2012 r. Planuje się, że komunikacja tramwajowa będzie udostępniona do użytku publicznego w czerwcu 2013 r. –na niedługo przed rozpoczęciem Narodowych Zawodów, których inauguracja odbędzie się 3 miesiące później. Ważne miejsca i budynki, takie jak Lotnisko Taoxian, Centrum Konferencyjno-Wystawowe i Wioska Narodowych Zawodów, będą w przyszłości obsługiwane liniami tramwajowymi. Komunikacja tramwajowa opierać się będzie na 4 liniach, wykorzystujących 73 przystanki. Tramwaje eksploatować będzie firma Shenyang Hunnan Modern Traffic.

Voith Turbo, producent napędów hydrodynamicznych, sprzęgieł i systemów hamulcowych dla drogowych, szynowych i przemysłowych zastosowań, a także napędów statków, jest oddziałem grupy Voith GmbH. Przedsiębiorstwo jest aktywne na rynku energetycznym, papierniczym, surowcowym, transportowym i motoryzacyjnym. Założona w 1867 roku firma zatrudnia 40 000 pracowników i generuje sprzedaż na poziomie 5,6 mld euro.

Prospekt tramwaju można pobrać tutaj.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Shenyang
Voith
superkondensatory
  • Combino – 24.10.2012

    Wizualka wizualką,a na żywo wyszedł tramwaj zgodny z plagiatorskimi tradycjami CNR... czyli tym razem podróbka Flexity Outlook dla Marsylii ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....