TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramwaj Skody na rynek azjatycki
INFOTRAM - Opublikowano: 30.07.2015 13:10:10 11 komentarzy
Skoda na rynek azjatycki (foto: Skoda)

Škoda zaprezentowała w Pekinie swój nowy tramwaj, przeznaczony na rynek azjatycki. Jest to nowoczesny pojazd, w 100% niskopodłogowy, pięcioczłonowy, który w przyszłości ma pojawić się na liniach sieci tramwajowej w stolicy Chin. Wagon został pokazany na targach UrTran, gdzie wzbudzał duże zainteresowanie.

?Cieszę się, że mamy już ten pojazd opracowany i wyposażony w sprzęt elektryczny, napęd mechaniczny i systemy sterowania. Zakończenie budowy tramwaju odbyło się w kooperacji z chińską firmą Beijing Subway Rolling Stock Equipment Co. Ltd. (BSR) w Pekinie, która również oficjalnie zaprezentowała tramwaj" ? mówi Petr Gaman, dyrektor techniczny Škoda Electric.

Nowy tramwaj oferuje specjalne rozwiązania techniczne, dzięki którym może on kursować nawet w miejscach bez sieci trakcyjnej. Pojazd jest wyposażony w system bateryjny Škody, zbliżony do tego, jaki został zastosowany w pojazdach dla tureckiego miasta Konya. Wsparcie techniczne zapewnili chińscy inżynierowie.

"Škoda Transportation Group chce wejść na wymagający chiński rynek w dłuższej perspektywie bardziej aktywnie i skuteczne. Na początku kwietnia tego roku został przedstawiony kolejny nowy tramwaj, 27T. To pojazd, który jest technicznie oparty na koncepcji tramwajów rodziny ForCity, spełniający najnowsze parametry techniczne i bezpieczeństwa. Może być zasilany z baterii, a nawet alternatywnie wodorowymi ogniwami paliwowymi. Obecnie Škoda Electric realizuje dostawy, do chińskiego miasta Suzhou, silników do czterdziestu pociągów metra. Jest to potwierdzenie faktu, że czeskie know-how może sprostać nawet najbardziej wymagającym rynkom" - mówi Jaromír Šilhánek, Prezes Zarządu Škoda Electric.

Nowy tramwaj jest kontynuacją udanej przygody czeskiego producenta z tramwajami. Obecnie Škoda realizuje dostawy wagonów dla Bratysławy, wspomnianego tureckiego miasta Konya oraz Pragi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Chiny
Pekin
 • portalcudia – 30.07.2015

  grubasie tłusty z bydgoszczy jak to skomentujesz? gdzie twoja ukochana pesa?

 • PR100 – 30.07.2015

  @portalcudia - No i teraz będziesz "hejtował" polską produkcję przez jakiegoś grubasa?! Taka nienawiść i pogarda do własnego przemysłu to tylko w Polsce.

 • derkuta – 30.07.2015

  trzeba przyznać, że na prawdę wygląda Chińsko. Ciekawe czy Chińczycy będą z czymś chcieli zawojować europe.@portalcudiazacznijmy od tego, że ten grubas nie pisał z bydzi, pewnie nigdy tam nie był a sądząc po tym co miał w swoim urządzeniu nie warto nim sobie zawracać głowy

 • Combino – 30.07.2015

  Tramwaj zdecydowanie projektowany na zewnątrz; pudło obłe robione na Citadisa lub Urbosa,przód też nie Skody... gdzieś zlecili projekt. I osłony dobrze wkomponowane... trzeba poszperać w necie kto im pomagał,na chwilę obecną mam dwa typy (jeden niemiecki,drugi francuski).

 • Fre – 30.07.2015

  Pesa też niedługo coś zrobi chinczykom

 • bun – 30.07.2015

  ale paskudny

 • FRanek – 31.07.2015

  Brzydki, jak wszystkie tramwaje Skody. Pasuje na kolejkę w lunaparku.

 • Combino – 31.07.2015

  Z tramwajów Skody to akurat najładniejszy,co nie zmienia faktu chyba jednak Chińczycy pomagali (za dużo silnych nawiązań do Citadisów). Bardzo możliwe,że jest jak w autobusach powiedzmy z Irizarami: bebechy Scanii,pudło hiszpańskie. Tutaj też Skody mogą być jedynie bebechy. Dlatego będę BARDZO zdziwiony jeśli ta konstrukcja kiedykolwiek opuści Chiny (tam żaden sąd nie orzeknie plagiatu choćby nie wiem co,ale w Europie Francuzi by Czechów załatwili).)

 • jatal. – 01.08.2015

  @ CombinoChyba tak jest (chiński wkład) skoro prezentacji dokonywał prezes Skoda Electric a nie Skoda Transportation.

 • jatal. – 01.08.2015

  A zresztą widać "markę"http://www.gettyimages.fr/detail/photo-d'actualit%C3%A9/low-floor-modern-tram-of-beijing-subway-rolling-photo-dactualit%C3%A9/477306810

 • MIH – 23.11.2015

  DO DERKUTA: PISZE SIĘ "NAPRAWDĘ" - ŁĄCZNIE!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....