TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramino dla Olsztyna też później?
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 14.08.2013 11:04:40 3 komentarze
Tramino dla Olsztyna też później?

W ostatnich dniach informowaliśmy na łamach InfoTram o zerwaniu umowy, przez olsztyński Urząd Miasta, z hiszpańska firmą FCC, która miała wybudować, od podstaw, linię tramwajową w mieście. Być może będzie wiązało się to nie tylko z opóźnieniem w oddaniu do eksploatacji sieci, ale także w zmianie terminu realizacji umowy z producentem wagonów tramwajowych –Solarisem. „Dostawa tramwajów jest oczywiście powiązana z budową niezbędnej infrastruktury. Jesteśmy w stałym kontakcie z Zamawiającym i analizujemy obecną sytuację”–mówi nam Marcin Napierała z firmy Solaris Bus&Coach. Oczywiście producent nie miałby żadnych problemów z dostarczeniem wagonów na czas. Wpisany w umowie termin dostawy piętnastu wagonów Tramino to 2014 rok. Dziś pewne już jest, że w przyszłym roku tramwaje na olsztyńskie torowiska nie wyjadą. W najbardziej optymistycznych wariantach mówi się o roku 2016, realny termin to jednak chyba rok, aż 2018. Trudno sobie zatem wyobrazić sytuację, że wagony musiałyby czekać na wyjazd nawet 4 lata. Wiele wskazuje na to, że umowa między Olsztynem a Solarisem będzie musiała być aneksowana. Przypomnijmy, że aktualnie Urząd Miasta jest na etapie przygotowywania kolejnego przetargu na budowę linii tramwajowej, po jego ogłoszeniu, a ma to nastąpić we wrześniu, będziemy wiedzieli nieco więcej w kwestii ewentualnych terminów.

Dziś Solaris finiszuje z zamówieniem na Tramino dla Jeny. Przed wielkopolskim producentem jest jeszcze zamówienie z Brunszwiku, na razie zatem w segmencie tramwajowym na brak pracy nie ma co narzekać, nawet, jeśli trzeba będzie przesunąć budowę wagonów dla Olsztyna. Przypomnijmy, że tramwaje dla stolicy Warmii i Mazur mają być dwukierunkowe, trzyczłonowe. Będzie ich piętnaście. Umowa na dostawę pojazdów została podpisana 21 września 2012 roku.           

Sprawdź też:
Solaris
Olsztyn
 • Zgredzik – 14.08.2013

  a po co tramwaj skoro nie ma torów?

 • fax – 14.08.2013

  Wspaniale na prawde ekstra

 • Krispolo – 14.08.2013

  Dostawca wozów ma czas, a po zbudowaniu trasy transport wozów do Olsztyna będzie drobnostką w porównaniu z kłopotami przy budowie torów.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma „JMK analizy rynku transportowego” oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2017 InfoBus ma 15 lat.Portal TransInfo.pl działa od 2001 roku. Początkowo - pod nazwą InfoBus.pl - zajmował się tylko tematyką autobusową. Wraz z rosną...