TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Tramino Braunschweig nagrodzone w konkurise Red Dot Award 2015
SOLARIS - Opublikowano: 01.07.2015 08:50:30 4 komentarze
Tramino Braunschweig nagrodzone w konkurise Red Dot Award 2015

Wspólny projekt konstruktorów Solarisa, biura projektowego studioFT z Berlina oraz miejskiego operatora Braunschweiger Verkehrs-GmbH został doceniony przez międzynarodowe jury Red Dot Award 2015. Tramwaj Solarisa konkurował z prawie pięcioma tysiącami aplikacji z pięćdziesięciu sześciu krajów. Budzącą w branży designerskiej powszechne zainteresowanie nagrodę otrzymują jedynie projekty, które zdołały połączyć w sobie ducha innowacyjności oraz niezwykłą jakość wzornictwa. Wśród nich znalazł się Solaris Tramino Braunschweig.

Red Dot Award jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem jakości w zakresie designu, przyznawanym produktom w rozmaitych branżach. Trzydziestu ośmiu ekspertów wchodzących w skład jury odznacza prestiżową nagrodą te produkty, które ze względu na swoje znakomite i ponadprzeciętne wzornictwo znacznie wyróżniają się na tle konkurencyjnych projektów.

Zwieńczeniem tegorocznych konkursowych zmagań była ceremonia wręczenia statuetek Red Dot Award. Gospodarzem uroczystej gali, która odbyła się 29 czerwca 2015 roku w Teatrze Aalto w Essen, był profesor Peter Zec, założyciel i prezes organizacji Red Dot Award. Przez kolejne cztery tygodnie zwycięskie projekty będą prezentowane podczas specjalnej wystawy ?Design on Stage?, by później stać się częścią stałej ekspozycji w Red Dot Design Museum w Essen. Tramwaj Solarisa będzie prezentowany tam na pięciu fotoboardach.

?Tramino Braunschweig jest wynikiem ścisłej i długotrwałej współpracy pomiędzy przewoźnikiem i producentem. Specjalnie na potrzeby tego tramwaju zaprojektowano szereg kompleksowych rozwiązań, w których bardzo zaawansowane technicznie koncepcje zrealizowano po to, by pojazd odpowiadał na potrzeby najbardziej nowoczesnych systemów komunikacji publicznej. W ten sposób powstał produkt niezwykle spójny, zarówno pod względem zastosowania, pomysłów konstrukcyjnych, jak i dynamicznego oraz nieprzeciętnego designu. Tramino zbudowano po to, by zachęcić mieszkańców miast do korzystania z transportu publicznego. Swoim wysoce atrakcyjnym wyglądem z pewnością przyciągnie uwagę tak pasażerów, jak i przewoźników. Jednym z głównych celów, jakie chcieliśmy osiągnąć, to stworzyć produkt, który mimo założonej prostoty koncepcji, wynikającej z wysokiego stopnia funkcjonalności, będzie budził emocje użytkowników. Transport miejski powinien dążyć do tego, aby poprzez rosnącą jakość swoich usług, w tym także nowoczesnego wzornictwa nowych pojazdów, zdobyć jak najwyższe uznanie pasażerów i tym samym przekonać ich do korzystania z komunikacji publicznej. Taką właśnie możliwość tworzy Tramino Braunschweig. Całościowy design tramwaju wraz z drobiazgowym wykończeniem wnętrza, przemyślanymi elementami wyposażenia oraz odpowiednio dobraną kolorystyką z pewnością zwiększy lojalność podróżujących z miejskim przewoźnikiem w Brunszwiku?, mówi Jens Timmich ze studiaFT, współautor koncepcji tramwaju Solarisa.

Tramino Braunschweig to czteroczłonowe, całkowicie niskopodłogowe i jednokierunkowe tramwaje o długości 35,7 metra i szerokości 2,3 metra, przystosowane do jazdy po torach o rzadko spotykanej szerokości 1100 mm. Każdy z szynowych Solarisów wyposażony jest w klimatyzację całej przestrzeni pasażerskiej oraz oddzielną klimatyzację kabiny motorniczego. Tramwajem może jednocześnie podróżować 211 osób, z czego 87 na miejscach siedzących.

Każda z czterech sekcji pojazdu opiera się na umieszczonym po środku wózku jezdnym. Dzięki temu masa tramwaju rozkłada się równomiernie, jest on bardziej stabilny, a siły przekazywane przez przeguby są znacznie mniejsze. Tramino Braunschweig wyposażony jest w sześć par podwójnych drzwi o szerokości 1300 mm każda. Pierwsze z nich znajdują się tuż za kabiną motorniczego, gdzie mieści się przestrzeń dla wózków inwalidzkich. Przy drzwiach czwartych oraz szóstych znajduje się miejsce przeznaczone dla wózków dziecięcych. Tramino Braunschweig wyposażony jest w pięć asynchronicznych silników trakcyjnych o mocy 90 kW każdy.

Braunschweiger Verkehrs-GmbH zamówił u polskiego producenta łącznie 18 pojazdów tego typu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Tramino
Brunszwik
 • fred – 01.07.2015

  Czy Solaris jeszcze polski czy już montownia niemiecka

 • advisor – 01.07.2015

  @fredmontownia rosyjsko-niemiecka pod żydowskim zarządem powierniczym :-)

 • Combino – 01.07.2015

  ^^ Zapomniałeś o masonach i cyklistach w zarządzie :D

 • dowcipas radcowski – 03.07.2015

  Są jeszcze żurnaliści.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....