TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Szybkim tramwajem w Szczecinie od 29 sierpnia
INFOTRAM - Opublikowano: 14.08.2015 10:51:08
fot. ZDMiT

Pierwsze tramwaje przejechały po nowym torowisku na ul. Energetyków, Gdańskiej i na pętli Basen Górniczy ? poinformował szczeciński ZDMiT. Póki co bez pasażerów. To pierwszy przejazd tramwajem od 27 lipca 2014 roku, kiedy to po raz ostatni na trasie do Basenu Górniczego pojechały tramwaje linii 2, 7 i 8.

We wtorek i środę (11 i 12 sierpnia) przeprowadzone zostały przejazdy techniczne po nowych torach. W przejeździe wzięły udział aż trzy tramwaje: Tatra kT4Dt, niskopodłogowy Swing oraz składany w Szczecinie Moderus Beta - tramwaj z częściowo niską podłogą.

Podczas przejazdu służby techniczne sprawdziły zgodność z projektem wszystkich elementów nowej infrastruktury ich wykonanie od sieci trakcyjnej, poprzez torowisko, na peronach przystankowych skończywszy.

Układ torowy pomiędzy Mostem Długim a Basenem Górniczym został całkowicie przebudowany. To łącznie 8 296 metrów toru pojedynczego wymienionego przez firmę Energopol Szczecin. Nowością jest wybudowanie pasa autobusowo ? tramwajowego, który objął odcinek od przystanku Baltona do wjazdu na Most Długi. PAT przed mostem kończy się śluzą dla pojazdów komunikacji miejskiej z sygnalizacją świetlną, która ma dawać autobusom i tramwajom priorytet na wjeździe na Most Długi.

Przebudowane zostały perony przystankowe, które jednocześnie umożliwiają na nie wjazd autobusów. Na przystankach zamontowane zostały estetyczne i nowoczesne wiaty przystankowe zgodne ze stosowaną kolorystyką Floating Garden.

Wykonawca prac przebudował także pętlę na Basenie Górniczym ? budując ją od podstaw: wyburzone zostały stare zabudowania a ich miejscu wybudowane zostały nowe obiekty: budynek dla dyspozytorów, kasy biletowe oraz pomieszczenia dla motorniczych i kierowców.

Wybudowane także nowe perony dla autobusów a całość pętli została zadaszona.

Dodatkowo autobusy jadące od strony prawobrzeża będą mogły wjeżdżać bezpośrednio na peron tramwajowy, co stworzy przyjazne warunki do przesiadania się z autobusu do tramwaju.

Warta blisko 80 milionów złotych inwestycja jest elementem realizowanego przez ostatnie lata w Szczecinie dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu ?Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie?.

Wartość projektu wynosi 273 443 215, 80 zł z czego wysokość dofinansowania to 131 170 000 zł.

Pasażerowie po raz pierwszy pojadą nowym torowiskiem 29 sierpnia. Tego dnia zaplanowana jest inauguracja trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, czyli przedłużenia linii tramwajowej do Zdrojów. Próby techniczne na trasie SST odbędą się po weekendzie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
SST
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....