TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Szczecin z okien zabytkowych tramwajów
InfoTram - Opublikowano: 13.07.2016 12:32:56
Szczecin z okien zabytkowych tramwajów (foto: ZDiT Szczecin)

Wakacje to czas, w którym można skorzystać z przejazdów zabytkowymi tramwajami. Co jakiś czas na łamach InfoTram informujemy o kolejnych miastach, które uruchamiają takie atrakcje. W tym roku przejażdżka zabytkiem jest możliwa także w Szczecinie.

Od 3 lipca na trasę linii 0 wyjeżdżają zabytkowe wagony. Mają ponad 50 lata i choć czasy świetności dawno za sobą, to nadal budzą duże zainteresowanie i sprawiają, że nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. Tramwaj tej specjalnej linii będzie jeździł w każdą niedzielę do końca wakacji, zabierając pasażerów w niezwykłą podróż.

Linia 0 prowadzi trasą ciekawą turystycznie, zatrzymując się w wybranych miejscach. Odjazd jest z przystanku Dworzec Główny w każdą niedzielę do 28 sierpnia, o godzinach 14:35, 15:59. Wsiąść można na każdym z przystanków - Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła, Kołłątaja, Muzeum Techniki, Las Arkoński, Muzeum Techniki, Kołłątaja, Plac Rodła, Plac Grunwaldzki, Plac Szarych Szeregów, Plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 3 i 6), Dworzec Główny.

W tramwaju obowiązują bilety turystyczne, które kupuje się w pojeździe. Koszt to 3,50 za bilet normalny i 2,50 ulgowy (dzieci w wieku 4-10 na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek), dzieci do lat 4 jeżdżą bezpłatnie.

Podczas wyjątkowej przejażdżki będzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc w mieście. Podróż historycznym tramwajem będzie niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla turystów, ale także mieszkańców naszego miasta. Trasa prowadzi obok pięknego Pomnika z kotwicą, Czerwonego Ratusza, Bramy Portowej, Muzeum Techniki i Komunikacji, Placu Grunwaldzkiego, Browaru Bosman czy zajezdni tramwajowej przy ulicy Kolumba. Dzięki podróży linią turystyczną można odkryć piękno Szczecina na nowo, a to wszystko z wyjątkowego wnętrza tramwaju, o którym miłośnicy komunikacji mówią, że ma duszę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
zabytek
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....