TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Szczecin: Szczecińskie tramwaje zostaną w zajezdniach?
GAZETA WYBORCZA - SZCZECIN 21.02.2008 - Opublikowano: 21.02.2008 12:09:41
Szczecin: Szczecińskie tramwaje zostaną w zajezdniach?
Tak się stanie, jeśli nie będzie podwyżek - straszą motorniczowie z MZK. Chcą miesięcznie dostawać ponad 4 tys. zł brutto. Strajkiem grożą też kierowcy autobusów. Na szczęście nie wszystkich. We wtorek o północy zakończyło się referendum strajkowe w trzech firmach komunikacyjnych: Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym (m.in. autobusy 101 i 107), SPA-Dąbie (prawobrzeże Szczecina) oraz tramwajowym Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym.
W SPA-Dąbie głosowanie było nieważne - wziął w nim udział co czwarty pracownik, wymagane minimum to 50 proc. W MZK i SPPK zdecydowana większość pracowników jest gotowa strajkować, jeśli nie będzie podwyżek.
W MZK, liczącym 709 pracowników, głosowały 523 osoby (73,8 proc.). Tylko 49 głosujących powiedziało strajkowi 'nie'. Pozostali, czyli 90,6 proc. uczestników głosowania chce protestować. Czy to oznacza, że niebawem tramwaje nie wyjadą z zajezdni?
- Najpierw spotkamy się z panem Andrzejem Durką, który pełni rolę mediatora w sporze między nami, a pracodawcą - mówi Bogdan Rojek, szef Solidarności w MZK. - Z komunikatu, jaki przesłał nam dyrektor zakładu już po referendum wynika, że jakieś propozycje płacowe mają przygotowane. Tylko, że my do tej pory nic o nich nie wiemy.
Motorniczowie chcą wzrostu wynagrodzeń o 30 proc. Teraz zarabiają średnio 3400 zł brutto.
Krystian Wawrzyniak, dyrektor MZK twierdzi, że nie jest w stanie tego żądania spełnić: - Niewielkie podwyżki są możliwe, ale gdybyśmy mieli sprostać temu, co chcą związkowcy, musielibyśmy mieć w tegorocznym budżecie 10 mln zł więcej. Takich pieniędzy nie mamy i mieć nie będziemy.
Wzrostu wynagrodzeń o 30 proc. chcą też kierowcy z SPPK. Teraz brutto zarabiają około 2800 zł. W spółce pracuje 169 osób. W referendum głosowało 136 pracowników (80,45 proc.). 116 jest gotowych strajkować, tylko 20 - nie. Tu także związkowcy mają jeszcze nadzieję na porozumienie. Na początku marca mają się spotkać z przedstawicielami samorządów Szczecina i Polic.
- Jeśli nie dojdzie wówczas do porozumienia, zastrajkujemy - zapowiada Bogdan Leśniewski z Solidarności SPPK. - Kierowcy z wieloletnim stażem zarabiają u nas 2 800 zł brutto, młodzi kilkaset złotych mniej. Przy takich wypłatach nie da się ich utrzymać w zakładzie. W ubiegłym roku odeszło 30 proc. ludzi.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
strajk
MZK
motorniczy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....