TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Szczecin: Nowe autobusy i używane tramwaje
GAZETA WYBORCZA - SZCZECIN 5.02.2008 - Opublikowano: 06.02.2008 12:00:38
Szczecin: Nowe autobusy i używane tramwaje
Miasto kupiło cztery nowe niskopodłogowe autobusy Solaris. Urzędnicy zapowiadają, że jeszcze w tym roku na ulice Szczecina wyjedzie kolejnych 16 nowych autobusów i 32 zmodernizowane niemieckie tramwaje Tatry. To pierwsze nowe wozy kupione od trzech lat. Jak oświadczył prezydent Piotr Krzystek, pieniądze znalazły się dzięki ubiegłorocznej podwyżce cen biletów. I właśnie prezydent prezentował autobusy Solaris Urbino 12. Zapowiedział, że skończyła się era kupowania używanych autobusów z innych miast.
- Tym zakupem uruchamiamy program wspierania komunikacji miejskiej - mówił Krzystek. - Docelowo, w Szczecinie nie będą eksploatowane autobusy starsze niż 10-12 lat. Mieszkańcom należy się podróż w komfortowych warunkach.
Cztery autobusy Solaris, które kosztowały miasto 3,4 mln zł, będą jeździć dla SPA Dąbie. Wozy są niskopodłogowe i przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych. W każdym jest 29 miejsc siedzących i 68 stojących. Autobusy są wyposażone w silniki firmy Daf, spełniające normy czystości spalin EURO 4. Jeżdżąc po mieście, będą spalać średnio 30 litrów paliwa. Kierowcy przeszli także szkolenie z ,,przyklęku' w fabryce w Bolechowie pod Poznaniem.
- Bardzo ładnie się przechyla i nie będzie problemu, by osoba na wózku inwalidzkim sama wjechała do środka - tłumaczy Henryk Bandel, kierowca w SPA Dąbie. - To bardzo nowoczesne wozy. Silne i bezpieczne.
Na przełomie czerwca i lipca kolejne cztery nowe autobusy Solaris trafią do SPA Klonowica. Do końca roku obie miejskie spółki komunikacyjne kupią kolejnych 12 wozów - sześć krótkich i sześć przegubowych.
Za 15 mln zł miasto kupiło też sześć doczep do tzw. bulw. W 2008 r. na tory wyjadą także 32 17-letnie Tatry T6 kupione od berlińskiego zakładu komunikacyjnego. Każda z nich kosztowała miasto 93 tys. euro. Wszystkie przeszły modernizację w fabryce Siemensa. Po Szczecinie jeżdżą obecnie 204 tramwaje. Do 2020 r. miasto musi wymienić 144 z nich. Prezydent zapowiedział, że w najbliższych latach zostaną kupione 24 nowe składy niskopodłogowe.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Solariis
tatra
SPAD
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....