TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Studenci z Politechniki Krakowskiej poznawali budowę tramwajów
- Opublikowano: 15.04.2019 14:31:14
Studenci z Politechniki Krakowskiej poznawali budowę tramwajów (foto: MPK)

W piątek, 12 kwietnia 2019 roku Studenci Instytutu Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej, uczący się w ramach drugiej edycji specjalności Inżynieria Pojazdów Szynowych mieli okazję poznać tajniki budowy i eksploatacji taboru tramwajowego w Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze.

Mieli też możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju typu 126N (Nevelo) na torze prób. Podczas tych przejazdów poznawali jak działają poszczególne systemy i układy w tramwajach. Warto podkreślić, że zajęcia na tej specjalności są prowadzone przez nauczycieli akademickich Politechniki Krakowskiej jak również przedstawicieli przemysłu oraz przedsiębiorstw i instytucji branżowych zajmujących się projektowaniem, produkcją i utrzymaniem pojazdów, ich komponentów. Stąd też zakrojona na szeroką skalę współpraca partnerska w tym zakresie właśnie z MPK S.A. w Krakowie. To właśnie w Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze oraz Stacji Obsługi i Remontów MPK S.A. studenci po raz kolejny szczegółowo poznali budowę i aspekty eksploatacji taboru tramwajowego.

Inżynieria Pojazdów Szynowych to uruchomiona w 2017 roku innowacyjna specjalność kształcenia kadry inżynierskiej prowadzona w systemie dualnym na Wydziale Mechanicznym PK (kierunek: Transport / Inżynieria Środków Transportu). Jest ona odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się sektor budowy pojazdów szynowych oraz idące za tym zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę inżynierską w tej branży. Program nauczania został opracowany dla profili kompetencyjnych takich jak: konstruktor, technolog, inżynier projektu.

Strategicznym partnerem specjalności jest firma NEWAG S.A. – czołowy polski producent nowoczesnego taboru szynowego. Do procesu nauczania zaangażowane są również inne wiodące firmy z branży przemysłu taboru szynowego. Specjalność ta łączy w sobie teorię i praktykę zgodnie z oczekiwaniami przyszłych pracodawców. W ramach przedmiotów specjalnościowych student zdobywa wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie praktyczne z zakresu budowy, projektowania, technologii, certyfikacji, eksploatacji pojazdów szynowych, które umożliwią mu łatwe podjęcie pracy w przedsiębiorstwach związanych z transportem szynowym i innych dziedzinach gospodarki.

Głównym założeniem omawianej specjalności jest ścisła współpraca z przedsiębiorstwami branżowymi. Grupy studenckie liczące maksymalnie 15 osób spełniają założenia idei "mistrz – uczeń", czyli zapewniają odpowiedni kontakt dydaktyczny studenta z wykładowcą i wysoko kwalifikowanymi praktykami w danej dziedzinie. Jedną z największych innowacji specjalności są płatne staże inżynierskie, trwające przez cały ostatni semestr w wybranym przedsiębiorstwie. Podczas okresu stażowego student efektywnie wykorzysta zdobytą na uczelni wiedzę oraz umiejętności.

Studenci poprzedniej (pierwszej) edycji specjalności w październiku tego roku rozpoczną 4-miesięcne staże inżynierskie w wybranych przedsiębiorstwach, których finałem będzie obrona pracy inżynierskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
MPK Kraków
zajezdnia
Newag

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....