TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Solaris realizuje dwa zamówienia tramwajowe
InfoTram - Opublikowano: 25.05.2016 09:06:10 19 komentarzy
Solaris realizuje dwa zamówienia tramwajowe (foto: Solaris)

Solaris realizuje aktualnie zlecenie od niemieckiego producenta tramwajów HeiterBlick na dostawę 110 pudeł do wagonów TW 3000.

Składy zostaną przekazane do Hanoweru. Jak poinformowali przedstawiciele polskiego producenta dostawy potrwają do 2017 roku. Przypomnijmy, że przy tym kontrakcie firma z Bolechowa współpracować będzie z Vossloh Kiepe, Alstom Transport i wspomnianym HeiterBlick.

Drugie zadanie tramwajowe Solarisa to realizacja kontraktu na dostawę 41 tramwajów Tramino do Lipska. Przekazanie pierwszych sztuk jest zaplanowane na czwarty kwartał roku 2016.

W kręgu zainteresowań firmy są kolejne kontrakty tramwajowe. Firma z uwagą obserwuje rynek zarówno polski, jak i zagraniczny, pod kątem pojazdów szynowych. Do tematu wrócimy na łamach InfoTram.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Lipsk
Hannower
 • slavko – 25.05.2016

  brawo solaris

 • ŁDZ – 25.05.2016

  Liczę, że pojawią się w obu łódzkich przetargach (12 i 30). Przynajmniej PESA nie wyśrubuje cen, jak Solaris da podobną do tej z przetargu na 22 :) A może wygrają? Kto wie...

 • Krecik – 25.05.2016

  Pesa w lodzi ma dac cene 5.2 mln net wiec ciężko im bedzie.

 • nikt – 25.05.2016

  Brawo Solaris? Ludzie maja pracę fakt, ale i tak znowu jesteśmy dostawcą półproduktów czyli o Solarisie nie będzie nic w produkcie finalnym ot republika bananowa.

 • z – 25.05.2016

  Lepiej produkować w celu innowacyjności poznania nowych możliwości ,konstrukcji które będzie można wykorzystać w przyszłości wiec nie jest to tylko dostawa pudła.Wspomniane firmy to nie niska liga tylko najwyższa półka wiec dziwi mnie opinia republiki bananowej.

 • krakus – 25.05.2016

  Brawo Solaris !

 • krakus – 25.05.2016

  Brawo Solaris !

 • nikt – 25.05.2016

  Taa nowe techniki budowa pudeł z blachy... Producent nie może wyrobić z zamówieniem to zleca je podwykonawcy, najwyższa liga a kiedy niby my w niej będziemy? Myślałem , że już jednak blisko. Sukcesem jest sprzedawanie gotowych wyrobów Made in Poland"Poland a nie kawałków jakiejś konstrukcji. to tylko utrzymywanie miejsc pracy i ewentualny zysk i nic więcej. Gdzie wyroby HCP , PZL czy nawet KONSTAL nie ma są tylko trybiki napędzające wielkie zagraniczne koncerny in tu niestety też tak jest. Co innego gdyby był to zakład zbudowany od podstaw w celu wytwarzania komponentów to ma sens a tu nic takiego nikt nie będzie tego kojarzył z Solarisem no chyba, że spieprzą budowę.

 • slavko – 25.05.2016

  do trolla o nicku nikt, co w tym niewłaściwego? tabor szynowy to krótsza noga solarisa, firma zdobywa kompetencje i rozwija ten segment,Czy ty chłopcze wiesz co to jest republika bananowa? podpowiem to na przykłąd Kostaryka, czy Nikaragua. Przekonaj mnie trollu, ze jesteśmy na ich poziomie.

 • nikt – 25.05.2016

  Czy naprawdę nie ma naszych konstruktorów, czy zawsze musimy się wzorować na niby lepszych?ps przepraszam za literówki, szkoda, ze nie można ich skorygować

 • Hainrich – 25.05.2016

  Nasi najlepsi konstruktorzy sa zatrudnueni w zagranicznych koncernach. Zostali tylko tacy co nie za wiele potrafia i robia dla Pesy i Newagu za 3000 zl

 • hoho – 25.05.2016

  Nikt jest nikim i zazdrość zżera, że są Polacy, którym się udaje coś osiągnąć. :D

 • nikt – 25.05.2016

  trol nikt już się nie wypowie na tym forum, cieszcie się z robienia puszek bo na zrobienie zawartości już wam nie pozwolą, Tak jak nowe technologie miały uratować Stara Jelcza itp.

 • nikt – 25.05.2016

  takie małe ps.Do wybitnego znawcy wszelkich tematów slavko: Używanie chamskiego słownictwa w stosunku do osoby mającej inny punkt widzenia, powoduje,że nie warto z kimś takim dyskutować, masz większe doświadczenie w swoim typie zachowania. A co do innych to zamknięcie biur konstrukcyjnych, wygaszanie krajowych marek czy zdegradowanie fabryk do poziomu produkującego puszki sprowadza nas do takiego stanu czy się to komuś podoba czy nie. To już naprawdę koniec nie warto zabierać tu głosu. Zachwycajcie się dalej takim rozwojem jak Indianie lusterkiem.

 • lewy czerwcowy – 26.05.2016

  Szanowny Panie nikt......piszesz Pan skończone androny. Jedna z firm wymienionych w artykule i owszem , nie wyrabia się z zamówieniem. Tyle tylko, że ta firma nie wykonuje konstrukcji szkieletu a jedynie montaż. W związku z powyższym "skazana" jest na zlecanie wykonanie pudeł wagonów innym firmom. Nie wiesz Pan i w sumie nie możesz Pan wiedzieć iż Solaris jest 3 firmą wykonującą dla nich szkielety. Poprzednim dwóm firmom podziękowali za współpracę z tytułu złej jakości. Należy nadmienić , że o ile mi wiadomo to jedna z tych firm była niemiecka! Sam Pan sobie więc odpowiedz czy to zlecenie stanowi dla Solarisa wyzwanie czy nie. O samej budowie szkieletów nie będę się już rozpisywał bo większość ludzi najwyraźniej uważa że to bułka z masłem więc nie ma sensu ich uświadamiać z jakimi problemami wiąże się spawanie konstrukcji.

 • ŁDZ – 26.05.2016

  Krecik może przestaniesz gadać pierdoły, co? Nie ma nawet ogłoszonego przetargu, ba nie ma środków jeszcze przyznanych, a ty pitolisz o cenach??

 • nikt – 27.05.2016

  Dziękuję Panu 'lewy czerwcowy" za odpowiedź. Ale dotyczy ona trochę innego problemu. Na tramwajach dla Lipska będzie logo Solaris, a czy na tramwajach konkurencyjnej teraz firmy tak będzie ? Czy gdyby Solaris produkowałby choćby i kompletne pojazdy ale z logo innego znanego wytwórcy / były już takie przypadki/ to też byłby sukces?

 • pyrlander – 27.05.2016

  Nikt tylko pieprzy i pieprzy, całkowicie ignorując argumenty przywołane przez dyskutantów. W dodatku jest niekonsekwentny, co potwierdza, że mamy do czynienia z trollem, którego nie należy karmić.

 • Obserwator branży – 28.05.2016

  Aż dziw że państwo wszechwiedzący forumowicze nie konstruujecie, nie produkujecie i nie tworzycie nowych polskich marek najlepszych na Świecie autobusów, ciężarówek i tramwajów. Łatwo pisać i się wymądrzać od tego sytuacja się nie zmienia. Ale nie przejmujcie się, nie jesteście jedyni - ci którzy rozwalili cały ten przemysł robili dokładnie tak jak Wy. Kłócili się o pierdoły. Oby Solaris nie poszedł nigdy w tym kierunku...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....