TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Skoda z umową na 40 tramwajów dla Ostrawy
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.09.2018 17:36:00
Skoda z umową na 40 tramwajów dla Ostrawy (foto: Skoda)

Škoda Transportation podpisała umowę z DPO Ostrava na dostawę do 40 niskopodłogowych tramwajów ForCity Smart.

"Po sukcesie na rynku niemieckim, fińskim i tureckim, dla naszej firmy to dobra informacja, że ​​nowoczesne tramwaje Škoda będą obsługiwać pasażerów w naszym kraju, w Ostrawie. To sprawdzone tramwaje ForCity Smart, które już kursują w Helsinkach, i które także dostarczymy do trzech niemieckich miast: Mannheim, Ludwigshafen i Darmstadt, a także fińskiego miasta Tampere. Ostrava otrzyma sprawdzony i technicznie rozwiniety produkt" - mówi Petr Brzezina, prezes zarządu i dyrektor generalny Škoda Transportation.

Tramwaje oparte są na serii tramwajów ForCity Smart, ale zostaną dostosowane do specyfikacji Ostravy. Dwuczłonowy tramwaj o dużej pojemności będzie w 100% niskopodłogowy, wyposażony w ładowarki USB i w pełni klimatyzowany, co znacznie poprawi komfort podróżowania. Maksymalna prędkość robocza będzie wynosić 80 km/h, którą pojazdy będą mogły w pełni wykorzystać na nowo planowanych trasach w Ostrawie. Inne zalety tramwajów to w pełni obrotowe wózki i niskie naciski osi.. Pięć dwuskrzydłowych drzwi umożliwi szybkie wsiadanie i wysiadanie pasażerów. Tramwaje będą również spełniać najnowsze europejskie normy, w tym wymagania dotyczące niepalności użytych materiałów, wytrzymałości kabin pojazdów i odporności na wstrząsy w kabinie pojazdu.

"Jesteśmy przekonani, że firma Škoda dostarczy nowoczesne, wygodne i niezawodne tramwaje do Ostrawy, które potwierdzą nasz trend zapewnienia najbardziej zaawansowanych technologii i usług naszym pasażerom. Po dostarczeniu wszystkich pojazdów objętych kontraktem, Ostrawa prawdopodobnie będzie miała najmłodszą flotę tramwajową w Czechach "- mówi Daniel Morys, dyrektor generalny i prezes zarządu firmy DPO Ostrava.

Łączna wartość kontraktu, w tym opcji, wyniesie 1,9 miliarda CZK. "Oprócz czterdziestu tramwajów cena umowna obejmuje również dokumentację techniczną, produkty usługowe i licencje na oprogramowanie, a pojazdy będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy informacyjne, kamery i inne innowacje. Mieszkańcy Ostrawy dostaną wygodne, niezawodne i bezpieczne pojazdy"- dodaje Petr Brzezina.

Cała Škoda Transportation Group jest zaangażowana w projekt tramwajowy dla DPO w Ostrawie. Nowe pojazdy będą produkowane w Czechach. Spółka zależna Škoda Vagonka, zatrudniająca około pięciuset pracowników, ma swoją siedzibę w Ostrawie. Ponadto wielu innych dostawców z regionu morawsko-śląskiego jest związanych z jego produkcją. Škoda Vagonka obecnie pracuje głównie nad zagranicznymi projektami dla Niemiec i Słowacji. Škoda ma również zakłady produkcyjne w Pilźnie, Šumperku i Finlandii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Ostrawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....