TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Skanska przebuduje Basztową i Dunajewskiego
INFOTRAM - Opublikowano: 28.07.2015 15:04:47 1 komentarz

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie i SKANSKA SA podpisali umowę na przebudowę ciągu ulic Dunajewskiego, Basztowa w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ciągu ulic Dunajewskiego, Basztowa w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej.

Zakres robót obejmuje: przebudowę torowiska tramwajowego, przebudowę jezdni, chodników, bezpieczników, zjazdów, peronów tramwajowo - autobusowych, skrzyżowań, sieci trakcyjnej, sieci oświetlenia ulicznego, sieci kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci gazowej, budowę przyłączy gazowych w ul. Dunajewskiego, Basztowej, Łobzowskiej, Asnyka w Krakowie.

Wykonawca robót przekaże do wykorzystania firmie prowadzącej bieżące utrzymanie ulic na przedmiotowym terenie tj. RDM Śródmieście Sp. z o. o. (z siedzibą przy ul. Nad Strugą 7a w Krakowie) pełnowartościowe materiały (krawężniki kamienne, kostkę betonową typu /Babilon/, kostkę betonową typu /stare miasto/) pochodzące z rozbiórki ulic Dunajewskiego i Basztowa. e) W celu ujednolicenia konstrukcji nawierzchni w odniesieniu do realizowanych odcinków przebudowy torowiska w Krakowie wprowadza się korektę konstrukcji nawierzchni drogowej i torowej w zakresie wzmocnienia podłoża polegającej na:

- przełożeniu w-wy kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem o Rm = 2,5 - 5 MPa gr. 20 cm na spód konstrukcji z jednoczesnym pogrubieniem jej do gr. 25 cm i rezygnacją z ułożenia geotkaniny separacyjno filtrującej i jednej w-wy georusztu trójosiowego.

- wykonaniu w-wy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm gr. 15 cm przykrytej georusztem trójosiowym jako następnej w-wy wzmocnienia podłoża gruntowego. Pozostałe w-wy konstrukcji nawierzchni należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową.

Dodatkowo w celu uniknięcia przemakania podłoża Wykonawca powinien ująć w kosztach realizacji obustronny drenaż ? 100 odwadniający na poziomie stabilizacji mający przejęcie wody z powierzchni dna koryta i wprowadzenie jej do wpustów ulicznych.

Szacunkowa ilość około 1100 mb drenażu. Jednocześnie rezygnuje się ze względów wykonawczych z wykonywania w konstrukcji torowiska w-wy wyrównawczej z betonu asfaltowego gr. 2,5 cm - należy pogrubić o 2,5 cm podbudowę z betonu C 30/37 z dodatkiem włókien polipropylenowych (w/w podbudowa będzie miała grubość docelową 22,5 cm). Wprowadza się również dla podbudowy betonowych zmianę parametrów nasiąkliwości betonu z 4% do < 5%.

W związku z wprowadzeniem zmian należy w przedmiarze zmniejszyć ilość robót ziemnych z uwagi na różnicę w grubości konstrukcji sięgającą 20 cm.

Termin wykonania zamówienia: do dnia 30.11.2015 roku, w tym do dnia 31.10.2015 r. (przywrócenie ruchu tramwajowego i autobusowego wraz z peronami).

Za ww. prace SKANSKA dostanie 11856473,19 zł. W przetargu startowało 7 oferentów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skanska
Kraków
  • Kuba – 29.07.2015

    Wcześnie ta informacja się pojawiła... Sama przebudowa trwa już od 15 lipca.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...