TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Siemens z Newagiem wyprodukują wagony metra dla Sofii
INFOTRAM - Opublikowano: 14.08.2015 11:46:45 10 komentarzy
Siemens z Newagiem wyprodukują wagony metra dla Sofii

Konsorcjum SIMETRO wygrało przetarg na dostawę wagonów metra dla trzeciej linii podziemnej kolejki w Sofii. W jego skład wchodzą: Siemens Bulgaria, Siemens Austria oraz Newag Nowy Sącz. Wszystko zatem wskazuje na to, że podobnie, tak, jak to miało miejsce w przypadku dostaw dla Metra Warszawskiego, w nowosądeckiej fabryce będą składane wagony dla Sofii. Konsorcjum ma być wspomagane także przez Start Engineering i Balkantel. Cena zaproponowana przez SIMETRO to 418 304 632,56 lev bez VAT. Od strony technicznej oferta to została oceniona na 48,79 pkt.

Drugi uczestnik ? hiszpański CAF zaproponował kwotę 483 461 670,00 lev netto, zaś parametry techniczne tej oferty zostały ocenione na 44,45 pkt.

Przy ocenie parametrów technicznych brano pod uwagę m.in.: koszty zużycia energii, czas pomiędzy przeglądami pociągów, utrzymanie składów, hałas i drgania składów, a także, jako drugi z elementów, systemy zarządzania ruchem. Punktacja przedstawiała się tu następująco:

SIMETRO ? 40,16 pkt oraz 8,63 pkt,

CAF ? 35,98 pkt oraz 8,47 pkt.

Przetarg obejmuje dostawę 20 składów. W przyszłości, w związku z rozbudową linii nr 3, planowany jest zakup kolejnych 10.

Bułgarska stolica chce zakupić pociągi o długości 60 m (z tolerancją do 2 m). Oprócz tego zamówienie obejmuje także wspomniane systemy sterowania ruchem, ale także systemy bezpieczeństwa, szkolenia pracowników, systemy telekomunikacyjne i radiowe, systemy kontroli.

Centralny odcinek 3 linii sofijskiego metra ma mieć długość 8 km. Zaprojektowano tu 8 stacji. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Przypomnijmy, że Inspiro, zbudowane przez konsorcjum Newagu i Siemensa kursują obecnie na 1 i 2 linii warszawskiego metra. To pierwsze wspólne przedsięwzięcie obu producentów, jak widać nie ostatnie. Konsorcjum dostarczyło dla Metra Warszawskiego 35 sześciowagonowych pociągów. Znaczna część z nich została zbudowana w Nowym Sączu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Newag
Sofia
Bułgaria
 • slavko – 14.08.2015

  brawo

 • Darek – 15.08.2015

  nie obraziłbym się jakby kolejne zakupy taboru dla metra w Warszawie również zgarnął Newag z Siemensem. W moim subiektywnym odczuciu Inspiro jeździ się najlepiej ze wszystkich składów jakie na chwile obecną kursują w metrze w stolicy. Oby było ich więcej (Inspiro).

 • Gruby – 15.08.2015

  Newag biorą do odwolania czarnej roboty. Przynieś zanieść pozamiataj opróżnij zbiórki od toalety próżniowej bo narobione przez Niemca. Buahahahahahaha newag chodzi pod dyktando niemoeckich nadzorcow z Siemensa. Buahahahahahaha jeszcze tylko na hali przy bić napis arbeit macht frei. ....buahahahahahPesa nigdy pod niemieckim butem nie będzie i nie była. To Niemcy u nas przed drzwiami stoją i proszą się o pociągi. Czasami ich przeganiamy kopami bo nas drażnią. Busha ha ha ha ha

 • Darek – 15.08.2015

  Popieram wypowiedź swojego przedmówcy. Uprzejmie proszę administrację o banowanie ww. osobnika. Przez jego "wypowiedzi" wartość tego portalu znacząco spada. Tylko od adminów zależy czy z branżowego portalu zrobi się drugi onet czy wp. Niestety pozostawianie w komentarzach widocznego spamu (lub jak kto woli bełkotu) daje przyzwolenie wiadomemu matołowi (przepraszam, inaczej wszak takiej osoby nazwać nie można) na dalsze robienie chlewu w jakiekolwiek dyskusji, którą się tutaj prowadzi z innymi normalnymi użytkownikami. Pozdrawiam.

 • Gruby – 16.08.2015

  Proszę o zbanowanie użytkownika Darek i slavko. Wypowiedzi nie na temat. Obrażanie innych (godnych szacunku i solidnych) użytkowników tego zacnego portalu. Dziękuję i pozdrawiam.

 • 123 – 16.08.2015

  A co takiego on mówi, żeby go zbanować? Obraża kogoś? Używa wulgaryzmów?

 • MarCin – 16.08.2015

  Odnośnie Newagu (@Gruby) Bombardier też jest podwykonawcą Siemensa przy ICX wiec... a byle kogo Siemens nie wybiera do współpracy...

 • Infomat – 17.08.2015

  Gruby to prowokator. W zasadzie sam nabija się z PESY. Przecież na kilometr widać jego ironię. Chętnie napisałby o najlepszej pod słońcem PESIE tylko oni nawet nie mieli co zaoferować w tym przetargu "buhaha".

 • Darek – 17.08.2015

  tylko te jego "prowokacje" są dobre na dzień czy dwa a nie jako stały element tego portalu. Czy jego bełkot coś wnosi do dyskusji? Nic. Jeżeli jednak redakcja uważa przeciwnie to mi pozostaje to uszanować i przenieść się tam gdzie komentarze trzymają jakiś poziom.

 • Infomat – 17.08.2015

  Fakt, "buhaha" stało się nudne. Jedno, co wniosło, to zwrócenie uwagi na PESĘ, której wszystko jakby uchodziło.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....