TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Siemens Mobility usprawni chińskie metro
- Opublikowano: 16.11.2018 10:13:11
Siemens Mobility usprawni chińskie metro (foto: Siemens)

Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt na opracowanie w pełni zautomatyzowanego systemu sterowania pociągiem (CBTC) dla dwóch kluczowych linii metra we wschodnich Chinach: Suzhou 5 i Nanjing 7.

To dwa największe miasta w regionie, w których łącznie mieszka ponad 12 milionów mieszkańców. Szybko postępująca urbanizacja w obu tych miastach wymaga szybkiego i inteligentnego planowania systemów transportu, które pozwolą zmniejszyć natężenie ruchu i zapewnić pasażerom bardziej niezawodne i wydajne dojazdy. Początek działań dla obu linii jest planowany na 2021 r.

Naszym celem jest realizacja inteligentnych projektów infrastrukturalnych, które podniosą komfort pasażerów. Projekty, które opracowaliśmy dla linii Suzhou 5 i linii Nanjing 7 są przykładem zaangażowania Chin w rozwój innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu. Dzięki technologii Trainguard MT, systemy transportu publicznego w kraju będą mogły sprostać przyszłym wymaganiom pasażerów - stwierdził Michael Peter, CEO w Siemens Mobility.

Linia Suzhou 5 o długości 44,1 km rozciąga się na 34 stacje łącząc wschodnią część miasta z zachodnią. Linia ta połączy ze sobą kluczowe obszary przemysłowe, a także starego miasto, oraz dzielnicę Gusu. Linia jest ważnym elementem miejskiego planu zagospodarowania, jej zadaniem jest zmniejszenie zatłoczenia i połączenie nowych obszarów miejskich z zabytkowymi.

Obsługując ponad cztery miliony przejazdy dziennie, metro Nanjing jest czwartą co do wielkości siecią metra w Chinach. Linia 7 metra Nanjing rozciąga się na około 35km i obejmuje 27 stacji biegnąc równolegle do rzeki Jangcy w kierunku południowo-zachodnim przez dzielnice Qixia, Gulou, Jianye i Yuhuatai. Projekt pozwoli skutecznie zmniejszyć natężenie ruchu w centrum miasta, a w rezultacie uchronić krajobraz starożytnego miasta i promować zrównoważony rozwój w mieście Nanjing.

Siemens Mobility wyposażyła już 26 linii w zaawansowane systemy CBTC w 17 miastach, w ponad 13 krajach, osiągając przebieg ponad 1800 kilometrów. Przez ponad 30 lat, systemy sterowania pociągiem CBTC od Siemens Mobility gwarantują sprawne i skuteczne działanie pojazdów oraz zwiększają przepustowość linii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Chiny
metro
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....