TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Siemens i Newag pokazali Inspiro dla Sofii
- Opublikowano: 17.11.2017 16:09:29 6 komentarzy
Siemens i Newag pokazali Inspiro dla Sofii

15 listopada w siedzibie NEWAG S.A. w Nowym Sączu odbyła się wizyta spółki Metropolitan EAD połączona z prezentacją pojazdów dla nowopowstającej linii metra w Sofii, w Bułgarii.

Obecni na wydarzeniu goście mieli okazję zobaczyć pierwszy pojazd, a także zapoznać się z całym procesem produkcyjnym. Pojazdy dla metra w Sofii są przygotowane przez Konsorcjum Siemens-Newag i zostaną dostarczone w 2018 r.

W ramach podpisanej umowy Konsorcjum Siemens-Newag dostarczy spółce Metropolitan EAD w ciągu 36 miesięcy od daty podpisania 20 trójczłonowych pojazdów metra oraz system kontroli ruchu. Podpisana umowa przewiduje opcję, w ramach której klient może dodatkowo zamówić 10 kolejnych pojazdów.

Nowe pojazdy bazują na platformie Inspiro, obecnej w pojazdach dla Metra Warszawskiego. Pojazdy Inspiro charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, niskimi kosztami eksploatacji, a także nowoczesnym designem i rozwiązaniami poprawiającymi komfort podróżowania. 
W pojazdach Inspiro dla Sofii zostaną dodatkowo zamontowane odbieraki prądu na dachu, pozwalających na pracę w innym systemie zasilania. Dodatkowo wagony zostaną wyposażone w klimatyzację, gdyż pociągi będą eksploatowane zarówno na powierzchni, 
jak i w tunelach.
Obecnie pierwszy pojazd znajduje się na końcowym etapie produkcji. Kolejne z zamówionych wagonów są sukcesywnie montowane według przyjętego harmonogramu. 
Nowe pojazdy zostaną dostarczone w 2018 roku.

Zakres prac przypadających na NEWAG S.A. obejmuje zaprojektowanie i zabudowę wnętrza, uruchomienie pojazdów w zakładzie Spółki w Nowym Sączu oraz dostawę gotowych pociągów do klienta i usługi serwisowe w okresie gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Siemens
Inspiro
Sofia
 • Kaszebe – 18.11.2017

  Fiuuu,fiuuu! No i zatkało kakaŁo! Najpierw S&St teraz N&Si więc jeśli sepsa nie ma w zanadrzu podobnego koncernu z podobnym kontraktem to ...tak kończy się wojna polsko-polska. Zostaje emigracja czyli Ukraina! Przez pychę i zaniżanie cen. Ciekawi mnie tylko co zrobią prezesi eMPeKów z Gorzowa,Łodzi czy Częstochowy bo w ich kontraktach zapisane jest że tramwaje mają być zbudowane w Polsce! Na szczęście nie jest napisane gdzie powstają poszczególne elementy bo składanie może odbywać się w wynajętej hali od jakiejś firmy a tego jest dużo w naszym kraju.Większy problem stanowi zaplecze serwisowe i dostęp do części zamiennych i tu dopiero będzie jazda. Dalej jednak podtrzymuję że do w/w grupy prędzej czy później "dobrowolnie"dołączy pesa,no chyba że Hyunday czy inny egzotyczny producent zrobi nam niespodziankę. Tylko co wtedy powiedzą ,napiszą goście którzy wypominali Skodzie jej chińskie koligacje?!?!?Ale jazda!

 • mechanik – 18.11.2017

  Brzydkie jak noc. Bukareszt, Phenian, Harare i ew. Tirana jako odbiorcy tej "nadkrasoty".

 • swawoi – 18.11.2017

  mechanik - może Darty z urwanym dziobem lepiej wyglądają ?

 • YbG – 18.11.2017

  Poor sofia

 • Bravik – 20.11.2017

  @swawoiDart to miki w porównaniu z Elfem 2

 • mechanik – 24.11.2017

  Podtrzymuje, brzydkie jak nic.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....