TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Siedlce będą produkować tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.01.2017 12:56:47 6 komentarzy
Siedlce będą produkować tramwaje (wiz. Stadler)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Stadler zaprojektuje, wykona i dostarczy 40 tramwajów dla Ostrawy. Ich produkcja będzie odbywać się częściowo w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach.

To pierwsze zamówienie Stadlera na czeskim rynku tramwajowym. Łączna wartość kontraktu realizowanego dla przedsiębiorstwa Dopravní podnik Ostrava a.s. (DPO) wynosi 45 mln franków szwajcarskich. Tramwaje dla Ostrawy zostaną zaprojektowane w biurze inżynieryjnym Stadlera w Pradze.

Daniel Morys, Dyrektor Generalny Dopravní podnik Ostrava a.s. i Peter Jenelten, Wiceprezes wykonawczy ds. Marketingu i Sprzedaży Stadlera, podpisali w Ostrawie kontrakt na dostawę tramwajów typu TANGO. Umowa między DPO i Stadlerem obejmuje dostawę 30 plus 10 dwuczęściowych niskopodłogowych tramwajów jednokierunkowych, przystosowanych do jazdy po standardowych torach. Łączna wartość zamówienia wynosi 45 mln franków szwajcarskich. Tramwaje dostosowane do potrzeb DPO zostaną zaprojektowane w biurze inżynieryjnym Stadlera w Pradze, Stadler Praha s.r.o. Pojazdy będą produkowane także w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach.

"Jestem niezmiernie zadowolony z wyników przetargu i jestem przekonany, że szwajcarska jakość nowych tramwajów spełni oczekiwania naszych pasażerów" ? podkreślał Daniel Morys, Dyrektor Generalny Dopravní podnik Ostrava a.s.

"Jesteśmy dumni, że mamy możliwość dostarczenia pierwszych tramwajów do Czech i cieszymy się, że będziemy mogli zagwarantować pasażerom w Ostrawie wysoką jakość produktów i komfort podróżowania" ? stwierdził Peter Jenelten, Wiceprezes działu Marketingu i Sprzedaży Stadlera.

Dwuczęściowe tramwaje dla Ostrawy mają 24,9 m długości, 2,5 m szerokości i 3,6 m wysokości. Łącznie podróżować może nimi 188 pasażerów, z czego dla 61 osób przewidziane są miejsca siedzące. Pojazdy są w całości niskopodłogowe i dodatkowo wyposażone w rampę dla wózków inwalidzkich. Mają cztery pary drzwi umożliwiające szybkie wejście i wyjście pasażerów. Tramwaje są w pełni klimatyzowane i osiągają prędkość do 80 km/h. Spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a konstrukcja przodu zapewnia w razie wypadku optymalną ochronę pieszych.

Tramwaje Stadlera dzięki sprawdzonej konstrukcji, niskim kosztom eksploatacji i wysokiej niezawodności, stanowią bardzo atrakcyjną ofertę na rynku. Są dopuszczone do ruchu w wielu europejskich krajach: Szwajcarii, Niemczech, Francji, Danii, a także, już w niedalekiej przyszłości, w Rosji. Pierwszy z zamówionych czeskich tramwajów będzie gotowy w lutym 2018 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Ostrawa. Czechy
 • zibi – 20.01.2017

  Zostaną zaprojektowane w Pradze a jeździć w Ostrawie natomiast wszystkie oddziały Stadlera poliżą produkcje do bardziej prestiżowych zamówień.

 • Loek – 20.01.2017

  Priekrasnyja trambaju

 • fred – 20.01.2017

  Brzydki i przód i koszmarne osłony wózków ala Swing

 • greg – 20.01.2017

  Porównajcie przód Krakowiaka a to badziewie

 • pp – 21.01.2017

  Stadler to taki kolejowy Apple. Mocno przereklamowany.

 • qwe – 21.01.2017

  Większośi z was zawsze cos nie pasuje. Bardzo ladny ten tramwaj idealny dla lini o mniejszym natężeniu pasażerskim w Poznaniu idealny na linie 3,11,19

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....