TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Sędzikowski: PESA na dobrej drodze do osiągniecia rentowności
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 25.06.2018 16:09:14 3 komentarze
Sędzikowski: PESA na dobrej drodze do osiągniecia rentowności

Negocjacje z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie inwestycji w bydgoską Pesę powinny wkrótce się zakończyć. Spółka realizuje program restrukturyzacyjny i jest na drodze do osiągnięcia rentowności - poinformował w poniedziałek PAP prezes zarządu Pesy Krzysztof Sędzikowski.

"Spośród kilku inwestorów to PFR dostał wyłączność negocjacyjną i obecnie jesteśmy na etapie dogrywania szczegółów dotyczących umowy inwestycyjnej. Mam nadzieję, że proces ten szybko się zakończy" - powiedział PAP prezes Sędzikowski.

"Jesteśmy na bardzo dobrej drodze, jeśli chodzi o restrukturyzację. (...) Realizujemy plan, który wcześniej powstał i to z efektami lepszymi niż się spodziewaliśmy. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby osiągnąć bardzo pozytywne wyniki finansowe. Dla mnie najważniejsze jest to, że poprzez procesy restrukturyzacyjne pokazujemy, że warto w naszą spółkę zainwestować" - dodał szef Pesy.

Sędzikowski przyznał, że wszyscy zainteresowani restrukturyzacją Pesy, czyli inwestor, banki, udziałowcy i spółka wiedzieli, że proces negocjacji nie będzie łatwy. "Zapewne z każdym inwestorem przebiegałby podobnie.

Wyjaśnił, ze Pesa powadzi biznes, który jest zarządzany projektowo. "Trzeba po prostu finansować realizację kontraktów, które są wygrane w przetargach. Najpierw trzeba mieć finansowanie, wyprodukować pojazdy i dopiero potem sprzedać" - powiedział.

Sędzikowski nie chciał się odnieść do sobotniej publikacji Gazety Wyborczej, która napisała, że Polski Fundusz Rozwoju nakłania banki i PZU aby wyłożyły 1,5 mld zł w kredytach lub liniach kredytowych na ratowanie bydgoskiej firmy. "Trudno ten tekst komentować, bo za dużo w nim polityki i spekulacji, a za mało sprawdzonych informacji. My skupiamy się na restrukturyzacji i ratowaniu spółki. Jeśli zaś chodzi o kredyty to zostaną przeznaczone na sfinansowanie produkcji i realizację kontraktów, a my je spłacimy po sprzedaży pojazdów" - ocenił Sędzikowski.

Prezes poinformował, że spółka realizuje obecnie bardzo duży kontrakt na dostawę spalinowych pociągów typu Link dla niemieckiego przewoźnika Deutsche Bahn, który na razie zamówił 71 pojazdów. Połowę spółka dostarczy do końca roku, a resztę na początku 2019.

"Sama spółka swoimi działaniami pokazała, że potrafi się zrestrukturyzować. Kontynuujemy najważniejszy i największy projekt, czyli współpracę z kolejami niemieckimi Deutsche Bahn. Uzyskaliśmy homologację na pojazdy dwuczłonowe, wkrótce powinniśmy uzyskać na trójczłonowe" - stwierdził prezes.

"To jest bardzo ważne, gdyż powątpiewano już, że uzyskamy homologację i że ten projekt przetrwa. W tym projekcie mamy zaangażowane około 0,5 mld zł. Pojazdy już dostarczamy do odbiorcy i niebawem dostawy te będziemy fakturować i generować z tego tytułu przychody" - dodał.

Prezes powiedział, że wartość zamówień, które Pesa ma obecnie w portfelu sięga 3 mld zł. "Są to wygrane w przetargach kontrakty, już podpisane, lub czekające na podpisanie" - wyjaśnił.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
PFR
 • Edi666 – 26.06.2018

  800 mln niespłaconych kredytów, 600 mln zaległych kar umownych, nawet pisowskie banki nie chcą już dać kolejnych kredytów.Dobra bo prosta ta droga do bankructwa Pesy.

 • czyngis – 27.06.2018

  @Edi666 chciałbyś, jak widać możesz sobie te twoje wyimaginowane liczby włożyć do kategorii dzieł fantasy.

 • PetKo – 27.06.2018

  Problem jest taki że managment prywatnej firmy swoimi nieodpowiedzialnymi decyzjami doprowadził ją na skraj bankructwa, za to teraz ta firma ma być ratowana za państwowe, czyli nas wszystkich, pieniądze. Co najmniej wątpliwa sytuacja...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....