TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Są pieniądze na dwa tramwaje dla Olsztyna
InfoTram - Opublikowano: 15.12.2016 11:19:39 11 komentarzy
Są pieniądze na dwa tramwaje dla Olsztyna

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram Olsztyn chce dokupić dwa wagony tramwajowe. Wczoraj zawarta została umowa na wsparcie m.in. tej inwestycji.

Tramwaje mają uzupełnić obecnie kursującą po mieście flotę Solarisów Tramino.

- Kontynuujemy prace nad kluczowymi dla wielu mieszkańców projektami - tłumaczy Piotr Grzymowicz. - Efekty zmian powinny być widoczne za kilkanaście miesięcy. Wówczas nie tylko użytkownicy komunikacji zbiorowej, rowerzyści i piesi, ale także kierowcy indywidualnych aut będą mogli pojechać kolejnymi, nowymi traktami w centralnej części miasta. Te projekty są jednocześnie i oczekiwane i niezbędne ? dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
 • AXC – 15.12.2016

  To teraz władze miasta nie powinny zwlekać tylko ogłosić przetarg(wraz z opcją na pozostałych kilkanaście pojazdów).

 • Kuba – 15.12.2016

  Ciekawe co komu ukradli, że tak szybko pieniądze się znalazły... Chyba że w jakiś szuwarach złoty pociąg znaleźli :D

 • POLAK Patriota – 15.12.2016

  byle przetargu nie wygrała manufaktura z oblechowa

 • allensteiner – 15.12.2016

  Kuba widać że twoje wypowiedzi wpisują się w jedyną , słuszną partyjną linię towarzysza Combino. Olsztyn zamieszkują sami złodzieje , sk....syny i inne k....stwo, a więc należy atomem rozgonić tę hołotę do stratosfery aby w gdańsku i elblągu różne trolle nie dostawały zgagi na wieść o nowych tramwajach dla Olsztyna.

 • Kuba – 15.12.2016

  @allensteiner: ale bez wykropkowanych nieładnych słów, tak? Atomem was gonić nie będziemy bo skazi się za duża okolica. Z zasady neguję zagłębia obecnej dojnej zmiany to raz, a dwa po tylu latach zaniedbań innych miast w waszym województwie i durnemu blokowaniu projektów unijnych (byłem na delegacji w elbląskim urzędzie) bo Elbląg próbował być pierwszy było bardzo żenujące. Pamiętam nawet jak marszałek próbował zablokować projekty przebudowy dróg wojewódzkich 503 i 504 z funduszy europejskich tylko coś tam się spóźnił. Nie wiem jaki w tym cel był, nie wiem może chciał DW527 za to wyremontować i nie wyszło bo do dziś ta droga to tragedia. Czy też wojewoda najpierw próbował zablokować budowę drogi S22 i budowę przejścia granicznego w Grzechotkach, bo wolał rozbudowę Bezled, bo bliżej Olsztyna, bo rozbudowa Bezled oznaczałaby priorytet w budowie S51, a nie przebudowie Berlinki na S22.Czasami macie jeszcze bardziej kurozjalne stosunki niż słynne sąsiedztwo Bydgoszczy z Toruniem, w przypadku kuj.-pom. wojna jest między tymi dwoma, a korzystają mniejsze ośrodki (kłania się m.in pięknie wyremontowana starówka w Tucholi), u was korzysta albo Olsztyn, albo nikt.

 • Combino – 16.12.2016

  @Kurpiu, atomem to was nikt nie zamierza rozganiać,ale przydałoby się wam k... trochę pokory,bo nie budowaliście tego nawet w połowie za swoje!Różnica polega na tym,że jak wam by zaoferowano na tej Ścianie Wschodniej 50% dofinansowania,to byłoby g... a nie tramwaj (dokładnie: dalej autobusy); w Gdańsku po prostu zamiast PKM byłby szybki tramwaj na lotnisko,czyli i tak więcej niż u was (a w takim wypadku jeszcze byłaby taryfa ZTM,więc ludzie by pewnie przyklasnęli; poza tym przypomnę,że nam zwiększyli dofinansowanie W TRAKCIE,pierwotnie było znacznie mniejsze; wy byście z takim początkowym dofinansowaniem nawet nie tknęli budowy torów). Tak więc powtórzę: TROCHĘ POKORY,OLSZTYNIACY! Na początku dobrze życzyłem tej inwestycji,ale na zmianę mojego nastawienia wpłynęły głównie pełne buty i nieuzasadnionego poczucia wyższości z Olsztyna. A te 8 linii tramwajowych w mieście to zobaczycie jak świnia niebo; na razie idzie praktycznie kopia obecnego elbląskiego układu (tylko rolę 2-ki pełni 3-ka) ;)

 • allensteiner – 16.12.2016

  No i wyszło szydło z wora po prostu co niektórych zżera zazdrość a najbardziej tego zapyziałego cwaniaczka końbino. Nie bój się Olsztyn nie ma zamiaru odbierać twojej przereklamowanej wiosce palmy pierwszeństwa w jakiejś dziedzinie , przynajmniej nie w tym stuleciu buraczku. Zapytam jeszcze gdzie byłeś obrońco wdów i sierot gdy przez poprzednie dzoliesięciolecia traktowano Olsztyn jak poniemieckiego bachora rzucając czasem graty z Pańskiego stołu? Czy wtedy większe miasta te "czysto polskie" i ich mieszkańcy pochylali się nad losem mniejszych miast z taką troską jak czynisz to ty nakażdym forum o olsztyńskich inwestycjach. Przed euro '12 prawie obdarliście wschód Polski z wszelakich inwestycji żeby podbudować sobie wasze chore wieśniackie ego, Ale to jeszcze jak widać za mało dla co niektórych końbinatorów , szczególnie tych z Gdańska.

 • Kuba – 16.12.2016

  @allensteiner: nudny już jesteś. Gdańsk - Przemysł portowy (Stocznia Remontowa, Stocznia Północna, Stocznie Rzeczne, Stocznia Gdańska), Rafineryjny (Lotos). Pełne zaplecze logistyczne (magazyny, DCT, GBT). Elbląg - przemysł meblarski, przemysł drzewny, przemysł mechaniczny (Alstom, teraz GE, który jest ciągle przez olsztyński magistrat niszczony), przemysł spożywczy (m. in. browar), a Olsztyn? Czy oprócz parówek z Indykpolu i Michelina macie coś do zaoferowania?

 • allensteiner – 16.12.2016

  Co ma urząd wojewódzki czy marszałkowski (nie wiem kogo oskarżasz) do twojego GE. W jaki sposób go rozwala ,wytłumacz te swoje brednie. Olsztyn czy nawet Białystok nie ma znaczących zakładów ,nie mamy stoczni ,rafinerii i całego ustrojstwa które żeś pan raczył wyliczyć. To dlatego wschód polski ma być w ciemnej doopie bo macie stocznie? Większego kretynizmu dawno nie czytałem. Gdyby nie wieloletnie pomijanie w rozwoju ściany wschodniej (przede wszystkim dobre drogi) to dawno ulokowanych miałbyś tu pełno logistyk i różnych zakładów bo siły roboczej tutaj jest dostatek i region W-M czy podlaskie byłoby w zupełnie innej sytuacji. Teraz być może dzięki pisiorkom i ich nowej strategii transportowej wreszcie zacznie się coś ruszać także tutaj. Jak widać gdańskim bucom z których wywodzi się stara złodziejska sitwa z PO, widmo większego niż dotychczas dobrobytu na wschodzie staje się coraz większą ością w ich rozdymanym dziobie .

 • Kuba – 17.12.2016

  Dobrobyt na wschodzie z tą mentalnością? Dobry żart! Przez wiele lat nie potrafiliście nic kompletnie u siebie wypracować i teraz macie ból duupy do nas wszystkich i jesteście najgorszym wrzodem na tyłku, bo oprócz turystyki kompletnie nic nie macie do zaoferowania. Ani samorząd, ani zwykli obywatele nie potrafili nic kompletnie wymyślić, bo najwygodniej ponarzekać, pojechać na przemyt do Rosji i pójść do pośredniaka po zasiłek. Ja nie wiem ludzie od nas wyjeżdżali do innych państw, zarobili, wrócili i pozakładali własne biznesy i gdzieś czytałem statystki że tylko 30% firm zostało zamkniętych. Duża wina jest mentalności, bo niewiadomo skąd nastraszeni że zachód to najgorsze zło u samej góry nie potrafiliście złożyć wniosku do UE o finansowanie, tylko na szczyt w tym przypadku wybił się Lublin, bo "unia to zło i z satelity wszystko sprawdzają" - tak większość samorządowców gadała. Jak zobaczyli ile się zbudowało na zachodzie i że pieniądze które dla was przeznaczone przeniesiono na resztę kraju, aby nie przepadły to wkroczył zbawiciel pisowski, który pięknie demoluje kraj. UE, TK, stosunki z sąsiadami, podatki, edukacja, bo przecież najprościej jest rządzić krajem z ludźmi ciemnymi. Nawet z tramwajami, ciekawe dlaczego tramwaje przetrwały w Elblągu, Grudziądzu i Gorzowie Wlkp., a np. w Olsztynie nie i zlikwidowano? Znowu się nakłada akcja mentalności, że nie jakoś to będzie, tylko od razu nie pozwalam i opór publiczny. Co robi samorząd w Olsztynie, próbuje podważyć ważność planu zagospodarowania przestrzennego już od kilku lat. Co chwila w magistracie są wnioski jakieś. Próbuje wcisnąć w miejsce przemysłu mieszkaniówkę, czy to jest normalne? Wyposażenie Straży Pożarnej i Szpitali jest skandaliczne, bo do tych jednostek pieniądze kieruje wojewoda/marszałek przez starostów, jakoś też pieniędzy zawsze nie ma. Złodziejami to jesteście wy, leniwe nieroby, które nawet nie próbują aby było lepiej. Tylko wiecznie ciągniecie i ciągniecie na lewo. Jest bardzo dużo mocnych argumentów, aby Olsztynowi w trybie natychmiastowym odebrać samorząd tylko nikt nie chce , a zwłaszcza ci teraz przy korycie, bo elektorat się straci. pisiory nic nie zrobią bo u wieśniaków mają największe poparcie, bo ciemnym ludem rządzi się najłatwiej, rzuci się ochłap w postaci 500+, a ciemnota nie policzy że w sklepie zrobiło się drożej.

 • allensteiner – 21.12.2016

  I tak wyjdzie na moje ... wy trolle od Adamowicza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....