TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Ruszają projekty niskoemisyjnego transportu w województwie śląskim
PAP - Opublikowano: 07.09.2016 08:40:14 2 komentarze
Ruszają projekty niskoemisyjnego transportu w województwie śląskim

Od końca września będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów wspierających niskoemisyjny transport oraz poprawiających efektywność energetyczną w gminach województwa śląskiego. W całym regionie na ten cel trafi 440 mln zł unijnego wsparcia.

To kolejny nabór wniosków na działanie "Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wyniki konkursu powinny być znane za kilka miesięcy.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przypominają, że wsparcie z tego działania to tylko wycinek środków unijnych, które mają trafić na ograniczenie niskiej emisji w najbliższych latach.

W tym przypadku środki będą przeznaczone na zakup taboru autobusowego, modernizację infrastruktury transportu zbiorowego (np. zintegrowane centra przesiadkowe, parkingi typu Park&Ride lub Park&Bike czy też - integralnie związane z projektem - drogi rowerowe, wypożyczalnie rowerów itp.). Dofinansowaniem może również zostać objęte wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania transportem.

Wszystkie inwestycje mają przyczynić się do częstszego korzystania z usług transportu publicznego dzięki przyjaznym rozwiązaniom komunikacyjnym, a to z kolei będzie skutkowało obniżeniem dwutlenku węgla w atmosferze.

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa podkreślił, że usprawnienie funkcjonowania transportu publicznego, wymiana taboru na nowoczesny, bardziej przyjazny otoczeniu to zachęta do częstszego wyboru autobusu, tramwaju i pociągu.

"Samorządy najlepiej wiedzą, że bez inwestycji w transport publiczny gminy i powiaty mogą się cofać w rozwoju. Środki unijne na ten cel pomogą zrealizować ambitne projekty, których realizacja przekracza możliwości budżetów własnych samorządów" - powiedział Saługa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląskie
Unia Europejska
  • YburG – 07.09.2016

    Dobra dobra wygralismy to możecie sie rozejsc

  • www – 07.09.2016

    Tabor niskoemisyjny - po śląsku pewnie znaczy diesel Euro 6."[...] bez inwestycji w transport publiczny gminy i powiaty mogą się cofać w rozwoju. [...] - no bez żartów. Po ostatniej perspektywie finansowej normalnie ilość linii, czy częstotliwość wzrosła? Można zapytać gdzie? Jaki sens ma kupowanie nowego taboru za stary za nasze pieniądze, na którym PKM-y później zarabiają. To logiczne? Może by tak same kupiły sobie nowe autobusy przecież już teraz zarabiają, a nie wciskać ludziom bajek o niskoemisyjności. Autobusy nowoczesne, a ludzie jak palili w piecach węglem tak dalej palić będą. Może by w tym temacie coś Śląsk ruszył? To faktycznie przyczyniłoby się do obniżenia emisji.Inwestycje ze środków UE, a ceny biletów na Górnym Śląsku spadły??? No przecież wiadomo, że nie. Trzeba spłacać kredyty zaciągnięte na wkład. ŚKUP trochę przecież też kosztował, a jak podniósł komfort pasażerów... No bo przecie zmuszanie do kasowania karty w każdym autobusie, czy tramwaju to sam miodek. Ups! Tylko ktoś zauważył, że zmuszanie nie jest zgodne z prawem... No jak to tak?Wymiana taboru na nowocześniejszy nie jest zachętą samą w sobie. Może by tak zwiększyć częstotliwość, czy uruchomić nowe linie? A może by tak zadbać o to, żeby zmodernizowane linie tramwajowe na całej długości były dostępne dla wszystkich pasażerów? No cuż... Na Śląsku godziny szczytu kończą się przed 17. A przystanki muszą być dostępne dla wszystkich? A po co? Puści się tramwaj przez pola i lasy, skończy się pętlą daleko od osiedli i będzie ok! Taka tradycja... Coś trzeba zmieniać???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....