TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Ruszają dwa ważne remonty w Poznaniu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 15.04.2019 09:52:14
zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek rozpoczynają się prace remontowe na torowiskach na Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956 roku w Poznaniu. Od poniedziałku Warszawska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu tramwajów; prace mają się zakończyć najpóźniej do 19 czerwca.

Poznański magistrat poinformował, że zgodnie z tegorocznym planem remontów, w poniedziałek rozpoczną się prace w dwóch lokalizacjach - na ul. Warszawskiej oraz 28 Czerwca 1956r.

"W ramach tegorocznych remontów tras tramwajowych i sieci trakcyjnych zaplanowano remont na rondzie Śródka i trasach dojazdowych do niego. Prace będą realizowane etapami, aby były jak najmniej dokuczliwe dla mieszkańców i pasażerów. W ramach pierwszego etapu wymieniona zostanie sieć trakcyjnej na ul. Warszawskiej oraz węzeł rozjazdowy na rondzie Środka od strony ul. Warszawskiej" – wskazał magistrat.

Jak podkreślił, remont wymaga wyłączenia z użytkowania torowiska na ul. Warszawskiej, w związku z czym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany dotyczyć będą linii tramwajowych nr 6 i 8, które skierowane zostaną do pętli na poznańskich Zawadach.

"Na odcinku Rondo Śródka - Miłostowo pasażerowie będą mogli podróżować komunikacją zastępczą oraz autobusami linii swarzędzkich. Od ronda Śródka do Miłostowa kursować będzie autobus +za tramwaj+ T6. Na tym odcinku - na podstawie biletów ZTM - będzie można także korzystać z autobusów swarzędzkich linii nr 401, 405, 406 i 407. Będzie to możliwe dzięki podpisanej umowie ze Swarzędzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym" – wskazano w komunikacie.

Magistrat podał, że prace w rejonie ul. Warszawskiej zaplanowano na około dwa miesiące i powinny się one zakończyć najpóźniej do 19 czerwca.

Od poniedziałku rozpoczną się także prace na ul. 28 Czerwca 1956r., gdzie MPK Poznań przystąpi do naprawy torowiska. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Krzyżowej do ul. Hetmańskiej. "Do 30 kwietnia, ze względu na konieczność wykonania punktowych napraw infrastruktury torowej, zostaną wprowadzone zmiany w transporcie publicznym. Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 oraz autobusy linii 151, 171 i 243" – podano.

"W związku z remontem torowiska wprowadzane będą etapowo czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Krzyżowej. W pierwszym etapie zamknięty zostanie pas ruchu ul. 28 Czerwca 1956 od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku ul. Hetmańskiej. Ulica 28 Czerwca 1956 będzie na tym odcinku jednokierunkowa w stronę centrum i zwężona do 3 m na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Pamiątkowej. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Rolną" – poinformował magistrat.

Kolejny etap prace torowych obejmie dalsze odcinki torowiska w ul. 28 Czerwca 1956r.; czyli między ul. Pamiątkową i ul. Krzyżową.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
remont
Poznań
tor
infratruktura

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....