TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza przebudowa al. Rydza-Śmigłego w ramach `Tramwaju dla Łodzi`
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.08.2018 17:53:10
Rusza przebudowa al. Rydza-Śmigłego w ramach `Tramwaju dla Łodzi` (źródło: UMŁ)

19 sierpnia br. rozpocznie się największa przebudowa w ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi". Prace rozpoczną się na al. Rydza-Śmigłego pomiędzy Piłsudskiego, a Przybyszewskiego.

Jak podaje łódzki magistrat przebudowa al. Rydza-Śmigłego to część dużego projektu niskoemisyjnego transportu, który poprawi jakość podróżowania komunikacją miejską w Łodzi. Wyremontowane zostanie 11 km. torowisk i zakupione zostanie 30 niskopodłogowych tramwajów. Jedną z największych inwestycji w ramach tego projektu jest przebudowa al. Rydza-Śmigłego. Od nowa powstaną wiadukty przy ul. Zbiorczej. Ułożone zostanie nowe torowisko i powstaną wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe. Po przebudowie znacząco poprawi się dostęp do transportu zbiorowego. Przystanki przy Zbiorczej powstaną na poziomie zero, wraz z łatwym przejściem pomiędzy osiedlem. Nie trzeba będzie chodzić po schodach do autobusu i tramwaju, a przejście pod będzie bardziej bezpieczne i przyjemne.

Przebudowa rozpocznie się od zamknięcia zachodniej jezdni i torowiska. Ruch odbywać się będzie w obu kierunkach po wschodniej jezdni. Głównie po jednym pasie. Przejazd na drugą jezdnie będzie na skrzyżowaniu "Marszałków" i z ul. Przybyszewskiego. Zamknięty będzie wjazd z ul. Tymienieckiego i Milionowej od strony centrum. Ze Zbiorczej jak do tej pory będzie możliwy tylko skręt w prawo, również z Tymienieckiego od strony parku nad Jasieniem skręcimy tylko w prawo. Skręt w obu kierunkach od strony Widzewa będzie możliwy z Milionowej. Zmiany w układzie pasów jezdni, pojawią się również na północnym wlocie skrzyżowania "Marszałków". Tu skorzystamy z następujących pasów. Skręt w prawo, buspas, pas do jazdy prosto i dwa lewoskręty.

Dla pieszych większe zmiany pojawią się głównie na skrzyżowaniach. Nie przejdziemy pod wiaduktami. Przejście przy Tymienieckiego zostanie przesunięte na południe. Na skrzyżowaniu z Milionową przejście po całości będzie po południowej stronie.

Zmiany w komunikacji miejskiej pojawią się na liniach 4, 13, 14, 55, 75A, 75B, N8. Pojawi się autobus zastępczy Z13 i dodatkowy wariant linia 75C. Głównym członem komunikacji miejskiej na Rydza-Śmigłego będą autobusy, dlatego wzmacniamy ten odcinek dodatkowym wariantem linii 75. 75C kursować będzie z Widzewa na Dąbrowę, po tej samej trasie co 75A i 75B. Wszystkie warianty zmienioną trasą przez Dąbrowę. Z Tatrzańskiej skręcą w Dąbrowskiego i pojadą Gojawiczyńskiej do Felińskiego i dalej po swojej trasie.

Tramwaje linii 4 pojadą na Zarzew, a linii 13 na Augustów. Chcemy wzmocnić połączenie z Widzewa i Zarzewia, aby przy utrudnionym ruchu zapewnić szybszy dojazd tramwajem. Linia Z13 kursować będzie z Niższej, al. Rydza-Śmigłego do Piłsudskiego, gdzie zawróci przy C.H. Tulipan. Przystanek będzie przy Sarniej po stronie centrum handlowego. 55 pojedzie Przybyszewskiego do Przędzalnianej i ominie zamkniętą ul. Milionową. Również taką trasą pojedzie linia N8. Zmieni się również linia 14, która pojedzie z Dąbrowy, Przybyszewskiego i Piotrkowską do trasy W-Z i dalej na Karolew.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Tramwaj dla Łodzi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....