TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza projekt modernizacji systemu komunikacji publicznej w Gorzowie
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 05.09.2017 15:58:13 8 komentarzy
Rusza projekt modernizacji systemu komunikacji publicznej w Gorzowie (foto: gorzow.pl)

Prawie 200 mln zł przeznaczy do 2021 roku Gorzów Wlkp. na modernizację swojego systemu komunikacji miejskiej. We wtorek oficjalnie rozpoczęto realizację tego projektu; jest on współfinansowany ze środków unijnych.

"Rozpoczynamy wielki, gigantyczny projekt modernizacji naszego transportu publicznego. To przede wszystkim projekt, który ma na celu zmodernizowanie linii tramwajowych, budowę nowej linii, zakup tramwajów. To ogromny projekt, który w mieście jest największym projektem od kilkudziesięciu lat. Tak dużego projektu obejmującego zasięgiem praktycznie całe miasto, do tej pory nie było" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Pod koniec czerwca br. miasto podpisało umowę z Ministerstwem Rozwoju na dofinansowanie projektu pn. "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.".

Zgodnie z nią, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko miasto otrzyma ponad 84 mln zł wsparcia z funduszy unijnych. Samorząd Gorzowa na przestrzeni kilku najbliższych lat z własnego budżetu wyłoży na ten cel ponad 114 mln zł.

W ramach szeregu inwestycji ujętych w projekcie w Gorzowie zostanie wyremontowanych i wykonanych od podstaw łącznie prawie 10 km linii tramwajowych. Wraz z nimi zmodernizowanych zostanie kilka ulic. Zostanie wdrożony system dynamicznej informacji pasażerskiej i zainstalowany nowy monitoring. Inwestycje dotyczą także taboru, czyli autobusów i tramwajów. Część zadań jest w trakcie realizacji.

"Samorząd Gorzowa jest aktywny i ciszę się, że tak duże pieniądze trafiają. To właściwie historyczne pieniądze, jak powiedział pan prezydent (Wójcicki - PAP). Mamy nadzieję, że to nasze miasto mocno zmieni, ale też wpłynie na rozwój całego regionu, bo atrakcyjność infrastrukturalna regionu będzie przekładała się na przyciąganie inwestorów, a na tym bardzo nam zależy" - mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Prezydent Gorzowa zapowiedział, że projekt zasadniczy rozpocznie się od przebudowy budowy ul. Kostrzyńskiej, która rozpocznie się w najbliższych dniach. Następnie zmodernizowane zostaną kolejne ulice miasta wraz z torowiskami tramwajowymi. Wśród nich będą ulice Sikorskiego, Chrobrego, Dworcowa, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy. Modernizacji zostanie poddane torowisko wzdłuż ulicy Walczaka.

Za jeden z najtrudniejszych etapów projektu Wójciki uznał budowę nowej linii tramwajowej na największe, gorzowskie osiedle Górczyn.

W realizacji projektu uczestniczy Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. Zadaniem tej miejskiej spółki jest m.in. modernizacja zajezdni oraz zakup nowych tramwajów.

Szef MZK Roman Maksymiak mówił we wtorek, że po zakończeniu tych inwestycji tabor komunikacji publicznej w Gorzowie będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Przypomniał, że MZK także kupuje i dzierżawi nowe autobusy.

Prezes MZK poinformował, że od początku października zostanie wstrzymana komunikacja tramwajowa w mieście, którą tymczasowo zastąpią autobusy. Przypomniał, że szeroki front robót będzie związany z zamykaniem ruchu na wielu ulicach, co będzie utrudnieniem dla mieszkańców miasta.

"Ale, żeby było lepiej, to musimy przejść przez ten zły okres. Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa na dostawy tramwajów. Sądzimy, że z końcem 2018 roku pierwsze tramwaje w Gorzowie się pojawią. (…) Będą to takie tramwaje, które będą w sam raz dla Gorzowa (…) Zostały uszyte na miarę Gorzowa w zakresie wielkości, w zakresie wyposażenia, tego wszystkiego, co oczekuje miasto Gorzów" - powiedział Maksymiak.

Obecny na wtorkowej konferencji przewodniczący gorzowskiej rady miasta Sebastian Pieńkowski mówił, że cieszy go współpraca samorządu z wojewodą.

"Myślę, że gorzowianie cieszą się z tej dobrej współpracy, z tego, że pieniądze trafiają do Gorzowa i będą na tyle cierpliwi, że po prostu przeżyjemy te remonty i wspólnie przejedziemy się nowym tramwajem" - powiedział Pieńkowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów Wielkopolski
modernizacja
 • www – 05.09.2017

  Oby w końcu Gorzów Wielkopolski wykorzystał nadarzającą się okazję. Trzymam kciuki.

 • Maciej12991 – 05.09.2017

  A co z motorniczymi na czas zamknięcia?

 • Www – 05.09.2017

  Żebyś se nie połamał

 • WK – 05.09.2017

  @Maciej12991@ Motorniczowie podobno zostaną przeszkoleni i na autobusy przejdą, ale nie wiem, czy to jest prawda. Swoją drogą, to wielka sprawa z tym remontem. Trzymam kciuki i wierzę, że się uda.

 • Roman – 06.09.2017

  Remonty ok,ale w żadnym innym mieście nie remontuje się tyle ulic naraz ,przecież to będzie amargedon.Mieszkam w Poznaniu często bywam w Gorzowie z racji pracy jaką wykonuje.Znam te wszystkie ulice które przejdą remont i mogę śmiało powiedzieć że władze miasta powinny stuknąć się w czoło po tym jak chcą miasto rozkopać.Totalny DEBILIZM!!!

 • Z Olsztyna – 06.09.2017

  Jak już skończą się remonty to przyjadę na zwiedzanie ;)Powodzenia!

 • www – 06.09.2017

  @Roman Teraz jest tak źle, że chyba inaczej się nie da. Szansę trzeba wykorzystać.

 • Z Gorzowa – 07.09.2017

  Byłem w Olsztynie,piękna starówka!!! To ja przyjadę ponownie do Olsztyna jak wybudujecie kolejne trasy tramwajowe.Też powodzenia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....