TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza drugi etap Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 11.04.2017 15:14:50
Rusza drugi etap Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy (foto: UM Bydgoszcz)

Umowa na budowę drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy została zawarta w poniedziałek pomiędzy miastem i Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów "Kobylarnia" SA. Inwestycja zostanie zakończona latem 2018 r.; będzie kosztować 28,5 mln zł.

"To pierwsza z zaplanowanych w najbliższych latach czterech inwestycji związanych z budową infrastruktury transportowej w mieście, akurat najmniej kosztowna. W trakcie przygotowań jest przebudowa ul. Grunwaldzkiej, rozbudowa ul. Kujawskiej z nową linią tramwajową i budowa drugiego mostu z linią tramwajową przez Brdę na przedłużeniu ul. Łęczyckiej" - powiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W ramach inwestycji powstanie prawie 500-metrowa droga, będąca przedłużeniem Trasy Uniwersyteckiej - od ul. Wojska Polskiego do ul. Glinki. Według projektu część trasy, od ul. Wojska Polskiego do ul. Ujejskiego, będzie miała dwie jezdnie o szerokości 7 m z oddzielającym je pasem szerokości 6 m. Wzdłuż obu jezdni zostaną zbudowane chodniki i ścieżki rowerowe.

Nad al. Jana Pawła II powstanie wiadukt. Projekt przewiduje też budowę dwóch rond, a także przebudowę skrzyżowania i modernizację jednej z ulic.

Wiceprezydent miasta Mirosław Kozłowicz podkreślił, że od lat był specjalnie pozostawiony prawie niezabudowany korytarz pod budowę trasy. Pod koniec lat 70. zeszłego wieku droga została wpisana do planu zagospodarowania, a następnie była uwzględniana w kolejnych studiach uwarunkowań i kierunkach zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu konieczne będzie wyburzenie tylko kilku budynków.

Wiceprezes spółki "Kobylarnia" z Kobylarni k. Bydgoszczy Michał Niemyt zapowiedział, że w maju rozpoczną się roboty na trasie, a zakończenie inwestycji przewidziano na lipiec 2018 r. Zaznaczył, że jego firma działa na lokalnym rynku od wielu lat, m.in. uczestniczyła w budowie pierwszego etapu Trasy Uniwersyteckiej, a obecnie jest zaangażowana w budowę jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 i obwodnicy Inowrocławia.

Miasto ma zagwarantowane unijne dofinansowanie inwestycji w wysokości 70 proc.

Budowa pierwsza część Trasy Uniwersyteckiej długości 1,6 km trwała od listopada 2010 r. do grudnia 2013 r. W większości jest to estakada z mostem przez Brdę w środkowej części. Łączy dzielnice położone na prawym brzegu rzeki, na wzniesieniu z centrum miasta, w sąsiedztwie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Różnica poziomów między jednym a drugim końcem trasy wynosi 30 m. Inwestycja kosztowała 212 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło 93 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
budowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....