TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza drugi etap Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 11.04.2017 15:14:50
Rusza drugi etap Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy (foto: UM Bydgoszcz)

Umowa na budowę drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy została zawarta w poniedziałek pomiędzy miastem i Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów "Kobylarnia" SA. Inwestycja zostanie zakończona latem 2018 r.; będzie kosztować 28,5 mln zł.

"To pierwsza z zaplanowanych w najbliższych latach czterech inwestycji związanych z budową infrastruktury transportowej w mieście, akurat najmniej kosztowna. W trakcie przygotowań jest przebudowa ul. Grunwaldzkiej, rozbudowa ul. Kujawskiej z nową linią tramwajową i budowa drugiego mostu z linią tramwajową przez Brdę na przedłużeniu ul. Łęczyckiej" - powiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W ramach inwestycji powstanie prawie 500-metrowa droga, będąca przedłużeniem Trasy Uniwersyteckiej - od ul. Wojska Polskiego do ul. Glinki. Według projektu część trasy, od ul. Wojska Polskiego do ul. Ujejskiego, będzie miała dwie jezdnie o szerokości 7 m z oddzielającym je pasem szerokości 6 m. Wzdłuż obu jezdni zostaną zbudowane chodniki i ścieżki rowerowe.

Nad al. Jana Pawła II powstanie wiadukt. Projekt przewiduje też budowę dwóch rond, a także przebudowę skrzyżowania i modernizację jednej z ulic.

Wiceprezydent miasta Mirosław Kozłowicz podkreślił, że od lat był specjalnie pozostawiony prawie niezabudowany korytarz pod budowę trasy. Pod koniec lat 70. zeszłego wieku droga została wpisana do planu zagospodarowania, a następnie była uwzględniana w kolejnych studiach uwarunkowań i kierunkach zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu konieczne będzie wyburzenie tylko kilku budynków.

Wiceprezes spółki "Kobylarnia" z Kobylarni k. Bydgoszczy Michał Niemyt zapowiedział, że w maju rozpoczną się roboty na trasie, a zakończenie inwestycji przewidziano na lipiec 2018 r. Zaznaczył, że jego firma działa na lokalnym rynku od wielu lat, m.in. uczestniczyła w budowie pierwszego etapu Trasy Uniwersyteckiej, a obecnie jest zaangażowana w budowę jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 i obwodnicy Inowrocławia.

Miasto ma zagwarantowane unijne dofinansowanie inwestycji w wysokości 70 proc.

Budowa pierwsza część Trasy Uniwersyteckiej długości 1,6 km trwała od listopada 2010 r. do grudnia 2013 r. W większości jest to estakada z mostem przez Brdę w środkowej części. Łączy dzielnice położone na prawym brzegu rzeki, na wzniesieniu z centrum miasta, w sąsiedztwie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Różnica poziomów między jednym a drugim końcem trasy wynosi 30 m. Inwestycja kosztowała 212 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło 93 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
budowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....