TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza drążenie między nowymi stacjami metra Kondratowicza i Zacisze
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.07.2020 10:45:59
Rusza drążenie między nowymi stacjami metra Kondratowicza i Zacisze

23 lipca tarcza TBM Maria rozpocznie drążenie tunelu między nowymi stacjami metra Kondratowicza i Zacisze - poinformował w piątek stołeczny ratusz. "W związku z tym 20 lipca otworzymy na Zaciszu dodatkowy Punkt Informacyjny budowy II linii metra" - podał magistrat.

"W piątek TBM Anna zakończy drążenie tunelu łączącego stacje Bródno i Kondratowicza. 23 lipca ze stacji Kondratowicza ruszy TBM Maria, by zacząć drążenie tunelu łączącego stacje Kondratowicza i Zacisze" - poinformował ratusz w piątkowym komunikacie.

Zaznaczył też, że kilka dni później – 27 lipca - na odcinku zachodnim rozpocznie się rozruch pierwszej z tarcz na stacji Powstańców Śląskich. Do wydrążenia jest tam najkrótszy (ok. 137 m) odcinek tunelowy, łączący komorę torów odstawczych z korpusem stacji pod skrzyżowaniem ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich.

Miasto poinformowało, że 20 lipca otwarty zostanie na Zaciszu dodatkowy Punkt Informacyjny budowy II linii metra. Przypomniało także, że to już druga lokalizacja Punktu Informacyjnego na Targówku.

Czasowy Punkt Informacyjny zlokalizowany jest przy ul. Blokowej/Kanałowej, tuż obok bramy placu budowy, a pierwszy punkt pozostaje w tej samej lokalizacji przy ul. Bazyliańskiej 7 (boisko obok Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana) - przy placu budowy stacji Bródno.

Jak wyjaśniono w komunikacie, czasowy Punkt Informacyjny budowy II linii metra przy ul. Blokowej/Kanałowej czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19. "W związku z uruchomieniem drugiej placówki skróceniu ulegają godziny pracy punktu przy Bazyliańskiej 7 - placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17" - poinformowano. Jak dodano, już od piątku przez całą dobę dla mieszkańców dostępny jest także specjalny numer telefonu 783 650 550 oraz e-mail: brodno@budowametra.pl .

Miasto podkreśliło także, że w związku z pracą tarczy TBM na Zaciszu w połowie sierpnia Czasowy Punkt Informacyjny otwarty będzie przez 24 godziny na dobę. O przejściu w tryb 24h będą informowały banery i ulotki, które pojawiają się na ogrodzeniu inwestycji.

Punkty Informacyjne to lokale, gdzie odwiedzający mogą uzyskać wiadomości dotyczące budowy II linii metra. Dowiedzieć się w nich można o technologii budowy, postępie prac i ich harmonogramie, organizacji ruchu, monitoringu budynków i środowiska. Można też zobaczyć projekty przyszłych stacji metra oraz obejrzeć aktualne zdjęcia z placu budowy i schematy tymczasowej organizacji ruchu, a także obejrzeć mapy prac tarcz TBM. Codziennie aktualizowane są też informacje odnośnie lokalizacji maszyny drążącej.

Ratusz przypomniał, że na północno-wschodnim odcinku metra powstają trzy stacje: C19 roboczo nazywana "Zacisze" pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, C20 "Kondratowicza" przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Kondratowicza oraz C21 "Bródno" przy skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej. Połączą je ponad cztery kilometry torowiska. Za ostatnią stacją powstaje również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane będą też trzy wentylatornie.

Wykonawca, konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, na zrealizowanie inwestycji wartej 1 397 895 000 zł, ma czas do września 2021 roku. Dokończenie odcinka północno-wschodniego jest częścią projektu "Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru - etap III", który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dla projektu o wartości 3 564 536 216,00 zł przyznano dofinansowanie unijne w wysokości 1 952 151 513,23 zł.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
stacja
budowa
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....