TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza budowa `małej` zajezdni
INFOTRAM - Opublikowano: 04.05.2015 14:24:08
Rusza budowa `małej` zajezdni

W Bydgoszczy rozpoczęła się budowa hali przeglądowo ? naprawczej, zlokalizowanej na terenie pętli końcowej w rejonie ulicy Geodetów ? poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Rozbudowany układ torowy tej pętli umożliwiał będzie ?nocowanie? kilkunastu składów tramwajowych, rozpoczynających poranne kursy w kierunku centrum miasta.

Realizowana hala oraz portiernia, w której znajdzie się zaplecze socjalne dla pracowników i serwerownia, stanowić będą elementy małej zajezdni. Na pętli będzie też funkcjonować 7 torów odstawczych (w tym jeden przechodzący przez halę). Umożliwi to ?nocowanie? części taboru w Fordonie. Dzięki temu w czasie porannego szczytu część pojazdów obsługująca Fordon nie będzie musiał przyjeżdżać z Centrum. Na pętli w rejonie ul. Geodetów trwa również budowa osadników wód deszczowych. Kolejnym elementem robót będą drogi oraz perony autobusowe.

Funkcjonują już wszystkie relacje przejazdu na rondzie przy ul. Orląt Lwowskich. Prace związane z układaniem nawierzchni trwają natomiast na ul. Andersa przy skrzyżowaniu z Kasztelańską oraz przy skrzyżowaniu z ul. Andersa. Na obu skrzyżowaniach należy liczyć się z przewężeniami. Po długim weekendzie na wysokości Kasztelańskiej ruchem wahadłowym pokieruje sygnalizacja świetlna.

Rozpoczynają się też pierwsze roboty przy przebudowie połączenia ulic Inwalidów, Lewińskiego i Harcerskiej. Docelowo powstanie tam rondo. Wymaga to między innymi obniżenie poziomu jezdni o ponad metr. Poza tym przebudowy wymagać będzie wodociąg o średnicy jednego metra. Powstanie też nowa kanalizacja. To będzie wymuszało znaczące zmiany w organizacji ruchu. Obniżenie poziomu ronda wraz z dojazdami pozwoli przejazd pod estakadą wszystkich standardowych pojazdów. Z końcem kwietnia rozpoczęła się przebudowa instalacji podziemnych oraz przejazdu kolejowego w ciągu ul. Inwalidów.

Szereg prac wykonywanych jest też w rejonie pętli awaryjnej przy ul. Korfantego. Układane są tam ostatnie fragmenty torowiska. Dobudowane zostaną jeszcze przejazdy, jezdnie i perony. Wymagać będzie to także tymczasowego zamknięcia północnej jezdni ul. Akademickiej. Ruch przełożony zostanie wówczas na jezdnię południową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
zajezdnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....