TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Rusza `Lato na Madalinie`. Dojazd zabytkowym tramwajem
- Opublikowano: 30.05.2019 16:04:38
Rusza Lato na Madalinie. Dojazd zabytkowym tramwajem (foto: ZTM)

Bramy dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego znów otworzą się dla poznaniaków.

Nowy sezon "Lata na Madalinie" rozpocznie się już w najbliższy piątek (31 maja). Atrakcje będą czekać na mieszkańców Poznania w każdy weekend, aż do początku września. Przypominamy, że w soboty i niedziele na Madalinę można dojechać tramwajem linii nr 0.

Madalina została oddana do użytku w 1948 roku, jako najmniejsza zajezdnia tramwajowa w Poznaniu. W grudniu 2014r. w trasę wyjechał z niej ostatni tramwaj. Bimby przeniosły się do nowo wybudowanej zajezdni na Franowie, a dla Madaliny pojawiła się szansa na nowe życie.

Jeszcze jako radny miejski walczyłem, by zajezdnia pozostała w rękach miasta. Udało się. W 2015 roku uznaliśmy, że przestrzeń powinna zostać zwrócona mieszkańcom. Ostatnie lata pokazały, że pomysł się sprawdził - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Zajezdnia na Wildzie naprawdę odżyła. Akcja "Lato na Madalinie" cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków, a ciekawa oferta organizowanych tam wydarzeń i warsztatów przyciąga coraz większe tłumy – dodaje.

Otwarcie nowego sezonu "Lata na Madalinie" już w najbliższy piątek, 31 maja br. Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 19.00. Na liczne atrakcje poznaniacy mogą liczyć także w sobotę i niedzielę. W weekend na Madalinę można dojechać tramwajową linią turystyczną nr 0.

W sobotę na trasę "zerówki" wyjedzie "Księżniczka", czyli tramwaj 102Na. Tego typu tramwaje wykorzystywane były przez MPK w codziennej pracy przewozowej w latach 1970-2013. "Księżniczka", którą można wybrać się na sobotnią przejażdżkę, została wyprodukowana w chorzowskim Konstalu w końcu 1972 roku.

Historyczne tramwaje i autobusy na liniach turystycznych będą kursowały przez cały weekend. W niedzielę, 2 czerwca br., na linii nr 0 odbywać się będą kursy z przewodnikiem, który opowie o mijanych obiektach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
Poznań
ZTM Poznań
zabytek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....