TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Przebudują pętlę na wrocławskim Oporowie
WROCLAW.PL Przemysław Wronecki - Opublikowano: 09.01.2015 09:47:05
Przebudują pętlę na wrocławskim Oporowie

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na przebudowę pętli tramwajowej na Oporowie i wymianę fragmentu torowiska na ul. Grabiszyńskiej. Rozpoczęcia prac należy się spodziewać na przełomie kwietnia i maja. W połowie lutego powinniśmy się dowiedzieć, ile będzie kosztowała i kto wykona przebudowę pętli tramwajowej na Oporowie oraz wyremontuje fragment torowiska na ul. Grabiszyńskiej od pętli do cmentarza. Prace powinny wystartować na przełomie kwietnia i maja. Złą informacją dla pasażerów MPK jest to, że tramwaje dojadą wtedy tylko do pętli przy cmentarzu. Dobrą, że przebudowa powinna zakończyć się przed dniem Wszystkich Świętych. Szczegóły komunikacji zastępczej zostaną opracowane po podpisaniu kontraktu. Dlaczego drugi rok z rzędu mieszkańcy Oporowa są narażeni na takie same utrudnienia? ?W rejonie tak dużej nekropolii niezbędna jest sprawna komunikacja w okresie Wszystkich Świętych. Połączenie obu kontraktów spowodowałoby, że w minionym roku tramwaje nie mogłyby zostać uruchomione i być może prace trzeba by kontynuować jeszcze teraz, co oznaczałoby upośledzenie komunikacji w okresie zimowym ?wyjaśnia Marek Szempliński rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Teraz perony do wysiadania i wsiadania na pętli są jedynie po stronie ul. Grabiszyńskiej ?trzy z czego środkowy jest bardzo wąski. Po przebudowie ma się to zmienić. W miejscu obecnego potrójnego przystanku będzie pojedynczy służący do wysiadania. Po stronie wzgórza, gdzie znajduje się Cmentarz Żołnierzy Polskich, powstaną trzy osobne tory z peronami, gdzie będzie można wsiąść do tramwaju w kierunku centrum. We wnętrzu pętli tramwajowej zostanie wbudowana pętla autobusowa (kolor niebieski) z dwoma peronami. Obok niej przewidziano parkingi Park&Ride (kolor pomarańczowy) na ponad 30 samochodów. Warto dodać, że w ogłoszonym przez WI przetargu przebudowa pętli i torowiska to jedno zadanie. Jest jeszcze drugie ?poprawa stanu nawierzchni ul. Grabiszyńskiej od cmentarza do mostu na rzece Ślęza. Jego wykonanie w dużym stopniu zależy od ceny, jaka zostanie zaproponowana przez wykonawców.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
pętla
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....