TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Propozycje organizacji ruchu w trakcie budowy II linii metra
Jacek Karst, http://tramwar.republika.pl - Opublikowano: 09.06.2008 21:49:17 2 komentarze
Propozycje organizacji ruchu w trakcie budowy II linii metra

4 grudnia br. odbyła się w Opolu piąta ogólnopolska "Wielka Giełda Autobusowa" , tradycyjnie organizowana na zakończenie roku przez firmę Bus-Serwis - autoryzowanego partnera EvoBus Polska i dilera Setry na południową Polskę.. W tym roku wystawiono mniej więcej podobna ilość autobusów jak przed rokiem, jednak podczas rozmów z przedstawicielami firm turystycznych, które chciały sprzedać lub kupić pojazdy, raczej trudno było się doszukać jakiegoś większego, "kupieckiego" entuzjazmu. Dlatego można powiedzieć, że głównym powodem ich przyjazdu na opolską giełda była bardziej chęć nawiązania nowych kontaktów towarzyskich i podpatrzenia co robi konkurencja niż wizja zrobienia dobrego interesu. Warto zwrócić uwagę, że wśród wystawionych autobusów pojawiła się całkiem spora liczba dwupokładowców - przede wszystkim typu Neoplan N122/3 i Setra S228DT. W odpowiedzi na zeszłoroczny popyt, kiedy na giełdzie wszyscy pytali o małe autobusy, w tym roku pojawiła się ich całkiem spora reprezentacja - w tym przede wszystkim najbardziej popularne w Polce pojazdy Mercedes-Benz Sprinter i Volkswagen LT46. Wśród mniejszych pojazdów wyróżniał się Ford Diamond w barwach firmy Sindbad - amerykańska wersja gimbusa małej pojemności. Szczegółowe dane na temat wystawionych pojazdów prezentuje zamieszczona poniżej tabela.

Nie tylko autobusy

Do przyjazdu na opolską giełdę zachęcały również atrakcyjne, aż 30%-owe rabaty na zakup części autobusowych w dniu imprezy. Część z przewoźników już wcześniej zamawiała interesujące ich części, a w dniu giełdy finalizowała transakcję. Ponadto cały czas (do 30.04.2004) trwa specjalna akcja serwisowa dla wszystkich właścicieli autokarów z rodziny Setra S200, gdzie Bus-Serwis oferuje specjalną stawka roboczogodziny - 39 zł i wysokie rabaty na części do tych pojazdów. Ma to być zachętą dla posiadaczy tych modeli do skorzystania z fachowej pomocy serwisu, a nie przeprowadzali często bardzo poważne naprawy na własną ręką. Podczas giełdy mechanicy opolskiej firmy prezentowali swoje ogromne doświadczenie w zakresie obsługi serwisowej autobusów. Mieliśmy możliwość zobaczenie pokazu wymiany szyby w autobusach (z wykorzystanie preparatów firmy F ö rch) oraz przeprowadzenia diagnostyki sieci elektrycznej pojazdu z wykorzystaniem systemu Star Diagnose. Ta prezentacja miała dodatkowo przekonać często dość konserwatywnych kierowców i przewoźników do najnowszych układów elektronicznych stosowanych w nowych modelach Setry i Mercedes-Benz i możliwości łatwego znalezienia usterki. Kolejną atrakcją była możliwość odbycia podróży po opolskich ulicach na pokładzie Setry S417HDH w barwach firmy Sindbad.

Mini autobusowe targi w Opolu

W tym roku można było odnieść wrażenie, że opolska giełda staje się powoli małymi, regionalnymi targami, gdzie przewoźnicy nie tylko przyjeżdżają zobaczyć wystawione używane autobusy, ale także mają okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie komponentów. W hali serwisowej firmy Bus-Serwis interesującą prezentację przedstawiła firma Shell Polska, która jest głównym dostawcą wszelkiego rodzaju olejów do serwisu Bus-Serwis. Przedstawiciel koncernu szczególnie promowali wśród obecnych na giełdzie przewoźników autobusowych oleje silnikowe z serii Rimula (w tym również do silników Euro 4) oraz karty płatnicze euroShell, pozwalające bezgotówkowo regulować należności związane z przewozami w całej Europie. Pełny zakres produktów z zakresie wyposażenia warsztatów pokazała firm F ö rch, w tym również eksponowany był automat do nabijania klimatyzacji, który znajduje się na wyposażenie serwisu Bus-Serwis. W zakresie wyposażenie warsztatowego obecna była także firma Stertil Koni, która wyposażyła w przestawne podnośniki samochodowy już ponad 200 firm w Polsce.

Segment opon reprezentowały firma PHU Salvus, która w zakresie opon dedykowanych do autobusów pokazała nowa generację opon firmy Dunlop na oś napędową do zastosowania w ruchu dalekobieżnym - model SP 452. Ponadto firma Pirelli Polska zaprezentowała nową oponą prowadzącą FH85 Amaranto, która weszła na polski rynek dosłownie kilka tygodni temu.. Co ciekawe ta opona przed wprowadzeniem do produkcji seryjnej była testowana przez dział doświadczalny Setry. Ponadto swoją ofertę przedstawiła doskonale znana w branży autobusowej firma Groeneveld Polska, która w Opolu przede wszystkim oferowała systemy centralnego smarowania i dozowniki oleju, a także system do bezpiecznego cofania GreenSight . Zupełną nowość pokazała natomiast firma El-Cab z Murowanej Gośliny, która wprowadziła do swojej oferty specjalny płyn Premium Seal. Jest on wprowadzany poprzez specjalną pompkę do wnętrza opony, dzięki czemu eliminuje utratę ciśnienia powietrza w oponie i minimalizuje ryzyko wypadku na skutek pęknięcia czy defektu opony.

Podsumowując można powiedzieć, że giełda w Opolu z roku na rok rozszerza swój zakres i powoli staje się regionalną namiastką autobusowych targów. Na razie skupia głównie przedsiębiorstwa współpracujące na co dzień z firmami Bus-Serwis i Sindbad, ale kto wie może już niedługo "dorobi" się szerszego grona zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Być może to jest właśnie klucz do sukcesu przy organizowaniu tego typu imprez. W przyszłym roku kolejne giełda w Opolu odbędzie w stałym terminie, czyli na początku grudniu. Do zobaczenia!

Tabela.1 Wykaz autobusów wystawionych na opolskiej giełdzie 04.12.2004


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
budowa
Warszawa
ZTM
  • Wincenty – 09.06.2008

    Budowę należy rozpocząć od odcinka zachodniego Mory-Świętokrzyska. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi komunikację w mieście i ograniczy napływ prywatnych samochodów. Odcinek centralny nie rozwiązuje problemów komunikacycjnych w takim stopniu jak odcinki skrajne.

  • Marcin Kawka – 13.06.2008

    Zgadzam się z przedpiścą. Wydawanie 6 miliardów tylko po to by do czterech naziemnych torów dorzucić w ekspresowym tempie dwa podziemne mija się z celem, lepiej poprawiać komunikację z peryferiami skąd zjeżdżają się samochody albo zatłoczone autobusy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....