TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Prezes PESY: Sytuacja stabilizuje się
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.02.2020 10:45:45 1 komentarz
Prezes PESY: Sytuacja stabilizuje się

Sytuacja Pesy się stabilizuje, czego dowodem jest to, że kolejne pojazdy dostarczamy w uzgodnionych z zamawiającymi terminach – powiedział Krzysztof Zdziarski, Prezes PESY.

Bydgoski producent poinformował, że początek 2020 roku jest dla niego dobry. I na dowód przekazał informację, że rozpoczęły się dostawy kolejnych pojazdów ATR220Tr dla włoskich kolei państwowych Trenitalia, wygraniu przetargu na dostawę 16 nowych tramwajów typu Swing do rumuńskiego miasta Jassy oraz przyspieszeniu produkcji tramwajów Twist dla Częstochowy, które wkrótce rozpoczną testy homologacyjne.

PESA przypomniała, że Trenitalia, narodowy włoski przewoźnik i jeden z największych w Europie podpisał pierwszą umowę z Pesa w 2013 roku. Do tej pory  spółka  dostarczyła do Włoch łącznie 85 ATR-ów. Są to trzyczłonowe zespoły trakcyjne przeznaczone do przewozów pasażerskich w ruchu regionalnym.  Obsługują one regionalne połączenia na terenie całych Włoch, między innymi w rejonie Bari, Bolonii, Florencji, Padwy, Mediolanu czy Pizy. Po zrealizowaniu głównej dostawy z umowy ramowej Trenitalia zdecydowała się w marcu 2018 roku zamówić kolejnych 14 pojazdów. Pierwszy z nich, ATR220Tr045, 5 lutego wyjechał do Włoch. 10 z tych pojazdów będzie wykorzystywanych w ruchu regionalnym na włoskiej wyspie Sardynia. Realizacja całego kontraktu ma się zakończyć do stycznia 2021 r.

PESA podała, że sukcesywnie zwiększa portfel zamówień na eksport również na rynku tramwajowym. Producent wygrał właśnie przetarg na dostawę 16 tramwajów w rumuńskich Jassach. Polska firma zaoferowała temu miastu 5-członowe niskopodłogowe Swingi o długości 30,5 m zabierające na pokład 239 pasażerów, w tym 58 na miejscach siedzących. To drugie już miasto w Rumunii, w którym jeździć będą tramwaje z Bydgoszczy, wcześniej Pesa dostarczyła 4 Swingi dla Cluj.

Sukcesywnie nadrabiamy też opóźnienia z przeszłości oraz budujemy portfel zamówień na przyszłość wybierając wyłącznie rentowne kontrakty. Czekamy na uprawomocnienie pozytywnej decyzji dla miasta Jassy. 16 nowych tramwajów dołączy do blisko 400 komfortowych pojazdów, które jeżdżą już w 11 krajach – powiedział Krzysztof Zdziarski, Prezes Zarządu PESY.

Zarząd PESY intensywnie pracuje nad nową strategią spółki, która ma zastać przedstawiona do końca pierwszego kwartału tego roku. Główne cele firmy na ten rok, to sukcesywne nadrabianie opóźnień i terminowe dostawy pojazdów, budowanie portfela zamówień w oparciu o wyłącznie rentowne kontrakty, a na koniec roku  osiągnięcie dodatniego wyniku na działalności operacyjnej – poinformował Maciej Grześkowiak, szef PR PESY.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
  • mechanik – 31.03.2020

    Hmm... A po którym uzgodnieniu te terminy są przez pana prezesa traktowane jako nieuzgodnione? Tak tylko z ciekawości pytam.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....