TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Prace na budowie tramwaju na Fordon postępują
UMWK-P - Opublikowano: 26.08.2015 14:39:00
fot. UMWK-P

Bydgoszczanie szykują się na komunikacyjną rewolucję związaną z zapowiadanym na grudzień oddaniem do użytku linii tramwajowej do Fordonu. Prace na największym w mieście placu budowy szybko postępują. Duże zainteresowanie budzi montaż konstrukcji efektownych przejrzystych osłon i zadaszenia przystanków przyszłej zintegrowanej platformy przesiadkowej Bydgoszcz Wschód. Pierwsze tramwaje będą tu jeździć na początku przyszłego roku.

- Cieszę się, że to bardzo przez bydgoszczan oczekiwane i od dawna planowane połączenie wkrótce zostanie uruchomione. Jako samorząd województwa stawiamy na transport publiczny ? ekologiczny, eliminujący korki, tani ? podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W rejonie stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód nowa linia tramwajowa przebiega ponadpółkilometrową estakadą. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, w tym zainstalowanym tu windom, pasażerowie będą się bez problemów przesiadać z jednego środka lokomocji ? tramwaju, pociągu, autobusu - na inny. Także sama stacja, łącznie z jej kolejową infrastrukturą, doczekała się solidnego remontu ? roboty objęły kilka kilometrów torów i sieci trakcyjnej, urządzenia sterowania ruchem oraz przejazdy. Wygodę i bezpieczeństwo przesiadających się podróżnych, także tych z problemami w sprawnym poruszaniu się, zapewni między innymi 8 wind przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na samej stacji będzie ich cztery, po dwie zostaną zamontowane przy ulicy Andersa i przy pętli tramwajowej od strony ulicy Kamiennej.

Będąca jedną z przedsięwzięć grupy BiT City inwestycja polega na budowie zupełnie nowej linii tramwajowej łączącej dzielnicę Fordon z centrum Bydgoszczy, przebudowie związanego z jej przebiegiem układu drogowego oraz stworzeniu zintegrowanego węzła przesiadkowego Bydgoszcz Wschód. Ekipy wykonawcze kładą 9,5 kilometra podwójnego toru tramwajowego, powstaje 13 par przystanków i cztery pętle tramwajowe. Łączna powierzchnia nowych peronów, chodników i dojść technicznych wyniesie 12 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt obejmuje też przebudowę 9 kilometrów ulic i 11 kilometrów kanalizacji deszczowej, a także 14 skrzyżowań, postawienie 250 sygnalizatorów i przystosowanie infrastruktury 31 przystanków autobusowych. Wartość całego przedsięwzięcia, obejmującego też zakup dwunastu nowych tramwajów, to sporo ponad 400 milionów złotych.

Zakłada się, że nowo uruchomionymi połączeniami tramwajowymi z Fordonu do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna oraz z Fordonu na bydgoskie osiedla Wyżyny i Kapuściska jeździć będzie dziennie ponad 15 tysięcy pasażerów.

BiT City jest koordynowanym przez samorząd województwa kompleksowym przedsięwzięciem zmierzającym do transportowego zintegrowania aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Obejmujący wiele powiązanych ze sobą i uzupełniających się inwestycji ? od modernizacji dworców i torowisk poprzez zakup taboru i budowę platform przesiadkowych po stworzenie całkiem nowej linii tramwajowej do bydgoskiej dzielnicy Fordon - unikatowy projekt łączy kolej i systemy komunikacji publicznej obu miast. Wartość wszystkich przedsięwzięć z tej grupy to ponad miliard złotych, wszystkie zostaną zakończone jeszcze w tym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
BiT City
kujawsko-pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....