TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Prace na budowie tramwaju na Fordon postępują
UMWK-P - Opublikowano: 26.08.2015 14:39:00
fot. UMWK-P

Bydgoszczanie szykują się na komunikacyjną rewolucję związaną z zapowiadanym na grudzień oddaniem do użytku linii tramwajowej do Fordonu. Prace na największym w mieście placu budowy szybko postępują. Duże zainteresowanie budzi montaż konstrukcji efektownych przejrzystych osłon i zadaszenia przystanków przyszłej zintegrowanej platformy przesiadkowej Bydgoszcz Wschód. Pierwsze tramwaje będą tu jeździć na początku przyszłego roku.

- Cieszę się, że to bardzo przez bydgoszczan oczekiwane i od dawna planowane połączenie wkrótce zostanie uruchomione. Jako samorząd województwa stawiamy na transport publiczny ? ekologiczny, eliminujący korki, tani ? podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W rejonie stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód nowa linia tramwajowa przebiega ponadpółkilometrową estakadą. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, w tym zainstalowanym tu windom, pasażerowie będą się bez problemów przesiadać z jednego środka lokomocji ? tramwaju, pociągu, autobusu - na inny. Także sama stacja, łącznie z jej kolejową infrastrukturą, doczekała się solidnego remontu ? roboty objęły kilka kilometrów torów i sieci trakcyjnej, urządzenia sterowania ruchem oraz przejazdy. Wygodę i bezpieczeństwo przesiadających się podróżnych, także tych z problemami w sprawnym poruszaniu się, zapewni między innymi 8 wind przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na samej stacji będzie ich cztery, po dwie zostaną zamontowane przy ulicy Andersa i przy pętli tramwajowej od strony ulicy Kamiennej.

Będąca jedną z przedsięwzięć grupy BiT City inwestycja polega na budowie zupełnie nowej linii tramwajowej łączącej dzielnicę Fordon z centrum Bydgoszczy, przebudowie związanego z jej przebiegiem układu drogowego oraz stworzeniu zintegrowanego węzła przesiadkowego Bydgoszcz Wschód. Ekipy wykonawcze kładą 9,5 kilometra podwójnego toru tramwajowego, powstaje 13 par przystanków i cztery pętle tramwajowe. Łączna powierzchnia nowych peronów, chodników i dojść technicznych wyniesie 12 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt obejmuje też przebudowę 9 kilometrów ulic i 11 kilometrów kanalizacji deszczowej, a także 14 skrzyżowań, postawienie 250 sygnalizatorów i przystosowanie infrastruktury 31 przystanków autobusowych. Wartość całego przedsięwzięcia, obejmującego też zakup dwunastu nowych tramwajów, to sporo ponad 400 milionów złotych.

Zakłada się, że nowo uruchomionymi połączeniami tramwajowymi z Fordonu do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna oraz z Fordonu na bydgoskie osiedla Wyżyny i Kapuściska jeździć będzie dziennie ponad 15 tysięcy pasażerów.

BiT City jest koordynowanym przez samorząd województwa kompleksowym przedsięwzięciem zmierzającym do transportowego zintegrowania aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Obejmujący wiele powiązanych ze sobą i uzupełniających się inwestycji ? od modernizacji dworców i torowisk poprzez zakup taboru i budowę platform przesiadkowych po stworzenie całkiem nowej linii tramwajowej do bydgoskiej dzielnicy Fordon - unikatowy projekt łączy kolej i systemy komunikacji publicznej obu miast. Wartość wszystkich przedsięwzięć z tej grupy to ponad miliard złotych, wszystkie zostaną zakończone jeszcze w tym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
BiT City
kujawsko-pomorskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....