TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznańskie tramwaje wróciły na Św. Marcin. Tramino pierwszy
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.09.2018 09:00:13
Poznańskie tramwaje wróciły na Św. Marcin. Tramino pierwszy

Solaris Tramino jako pierwszy przejechał torowiskiem na przebudowywanej przez ostatni rok ul. Św. Marcin. Od poniedziałku, 10 września, na odcinek od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego, wróci pięć linii dziennych i jedna nocna. Cała przebudowa ul. Św. Marcin zakończy się na początku przyszłego roku.

9 września tramwaje przejechały po nowym torowisku na ul. Św. Marcin w ramach przejazdu technicznego. Od 10 września jeździ już tędy 5 linii dziennych i jedna nocna

- Ulica Św. Marcin wraca do dawnej świetności - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania. Wymieniono między innymi całą infrastrukturę podziemną, a w najbliższym czasie przywrócona będzie zieleń. Tramwaj będzie także cichy, co jest szczególne ważne dla ludzi mieszkających przy tej ulicy - dodaje prezydent.

Po roku i sześciu dniach od rozpoczęcia prac i zamknięcia dla tramwajów odcinka od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego, te wróciły w ramach przejazdu technicznego, a od poniedziałku pojadą tędy normalne linie. Nowe torowisko na ul. Św. Marcin zainaugurują "dwójka" i "piątka", które tuż po godzinie 5 w poniedziałek rano, jako pierwsze przewiozą tamtędy pasażerów. Oprócz nich na swoje trasy sprzed rozpoczęcia prac wrócą także linie 9, 13, 16 oraz nocny 201. Powrót tramwajów na trasę przez ul. Św. Marcin oznacza likwidację linii tymczasowych 23 i 29.

Mimo kursowania komunikacji publicznej cały czas będzie tu jednak plac budowy, gdzie przez najbliższe cztery miesiące będą odbywały się końcowe prace.

- Najważniejsze, że te przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Całość ulicy będzie gotowa do stycznia przyszłego roku, a do marca będą się odbywały odbiory - deklaruje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Już koncentrujemy się na kolejnych etapach Projektu Centrum. W połowie przyszłego roku zamierzamy rozpocząć prace na skrzyżowaniu ulic Niepodległości, Św. Marcin i Towarowej, gdzie budowany będzie między innymi prawoskręt tramwajowy. Przebudowany będzie także odcinek od ul. Gwarnej w stronę Zamku oraz od ul. Ratajczaka do al. Marcinkowskiego.

Poznański plan

Przebudowa ul. Św. Marcin to obecnie największe działania rewitalizacyjne prowadzone w Poznaniu. Zakładają one nie tylko przebudowę ulic i chodników w dużej części śródmieścia, zmianę infrastruktury podziemnej, ale także wsparcie inicjatyw społecznych i gospodarczych ożywiających ulicę. Ponadto cały projekt przewiduje modernizację torowisk tramwajowych i budowę nowej trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka. W efekcie realizacji inwestycji śródmieście Poznania zyska nową, lepszą jakość. Przestrzeń zostanie uporządkowana, a ruch samochodowy uspokojony. Pojawią się: nowa trasa tramwajowa, nowe drogi rowerowe i enklawy zieleni, a równe i szerokie chodniki zachęcać będą do spacerowania ulicami miasta i spędzania czasu w centrum.

Zieleń na przebudowywanej ulicy zostanie zasadzona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Tuż przed skrzyżowaniem z ul. Ratajczaka usytuowany będzie nowy przystanek, który uruchomiony zostanie po zakończeniu całej inwestycji. W przyszłości będzie on też służył tramwajom, które będą skręcały w prawo w stronę Wildy.

- Cała inwestycja nie udałaby się bez wsparcia Rady Miasta, jej radnych i przewodniczącego Grzegorza Ganowicza, oraz radnych osiedlowych.. Wielka w tym zasługa spółki PIM, w tym szczególnie ŚP prezesa Pawła Śledziejowskiego - zaznacza prezydent Jaśkowiak.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki uzyskaniu przez Miasto znaczącego wsparcia ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę prawie 102 mln zł, w tym dofinansowanie unijne stanowi kwotę ponad 45 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
remont
ZTM Poznań
MPK Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....