TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznań podsumował tramwajowe remonty w 2019 roku
InfoTram.pl - Opublikowano: 20.01.2020 14:15:20
Poznań podsumował tramwajowe remonty w 2019 roku

Rok 2019  był kolejnym, w którym Miasto Poznań położyło ogromny nacisk na odnowę infrastruktury publicznego transportu zbiorowego. Wśród najpoważniejszych i mających duże znaczenie dla komunikacji wykonanych remontów były naprawy na rondzie Śródka czy na ul. Głogowskiej.

Nie można zapomnieć o zakrojonych na szeroką skalę inwestycjach, takich jak m.in. modernizacja trasy tramwajowej na Chartowie i Żegrzu, po której zakończeniu której tramwaje wszystkich linii kursują swoimi stałym trasami.

Jaki był rok 2019?

Prace rozpoczęły się wiosną od prac sieciowych przeprowadzonych na pętli Piątkowskiej, w kwietniu wymieniona została zwrotnica zjazdowa w kierunku Górczyna na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Głogowskiej. Przez dwa tygodnie prowadzono punktowe naprawy (w celu zapewnienia przejezdności) na torowisku znajdującym się na ulicy 28 Czerwca 1956r. (odcinek od ulicy Krzyżowej do Hetmańskiej) wraz z naprawą zwrotnicy najazdowej na węźle ulic 28 Czerwca 1956r./Hetmańska (od strony rynku Wildeckiego).

Następnie, od połowy kwietnia do końca sierpnia prowadzone były prace w kilku newralgicznych dla ruchu tramwajowego lokalizacjach: na ulicy Warszawskiej, rondzie Śródka, odcinku torowiska od Śródki do pl. Wielkopolskiego oraz na ulicy Głogowskiej wraz z pętlą na Górczynie.

Na ulicy Warszawskiej (15 kwietnia – 19 czerwca) przeprowadzono kompleksową wymianę sieci trakcyjnej, wymianę węzła rozjazdowego na rondzie Śródka od strony Miłostowa oraz naprawę nawierzchni drogowej na przejeździe ulic św. Michała i Warszawskiej. Następie, także w rejonie ronda Śródka wymieniono nawierzchnię drogową i szynową na skrzyżowaniu ulic Baraniaka i Jana Pawła II oraz wykonano prace utrzymaniowe na odcinku od ronda Śródka do Kórnickiej, gdzie nastąpiła punktowa wymiana tłucznia, nasunięcie i podbicie toru oraz wymiana części węzła rozjazdowego Śródka od strony ulicy Jana Pawła II. Końcowym akcentem prac w rejonie Śródki była wykonana w sierpniu wymiana węzła rozjazdowego od strony  ulicy  Wyszyńskiego. Korzystając z faktu wstrzymania ruchu tramwajowego na odcinku od pl. Wielkopolskiego do Środki, przeprowadzono punktowe naprawy torowiska, naprawiono nawierzchnię na łuku w ciągu ulicy Wyszyńskiego (przed mostem Chrobrego) i nawierzchnię torową przy ulicy Wolnica.

Od czerwca do sierpnia trwały remonty na ulicy Głogowskiej (od mostu Dworcowego do węzła Hetmańska/Głogowska) gdzie – korzystając z prac prowadzonych przez spółkę Aquanet – wykonano punktowe naprawy torowiska. Ponadto wymieniono zwrotnice na pętli Górczyn i zamontowano nowy system sterowania, a na przejeździe ulic Głogowskiej i Ściegiennego (wraz z odcinkiem do ulicy Dalekiej) wymieniono nawierzchnię torową i drogową.

Wykonano także naprawy gwarancyjne na rondzie Kaponiera, węźle Bałtyk oraz ulicy Dąbrowskiego.

Część utrudnień wynikała z zakrojonych na dużą skalę inwestycji, które miały ogromny wpływ na sprawne funkcjonowanie transportu publicznego. W br. tramwaje wróciły na  zrewitalizowaną ulicę św. Marcin i zmodernizowaną trasę tramwajową od os. Lecha do przebudowanego ronda Żegrze. Warto podkreślić, że po powrocie tramwajów na trasę Chartowo-Żegrze po raz pierwszy od kilku lat tramwaje na wszystkich liniach kursują stałymi trasami.

Warto podkreślić, że sprawny i terminowy przebieg prac remontowych i modernizacji nie byłby możliwy bez harmonijnej współpracy wielu miejskich jednostek i spółek.

Co w 2020 roku?

Kolejny rok przyniesie wiele nowych wyzwań. W 2020r. rozpoczną się zasadnicze roboty budowlane związane z nową trasą tramwajową na Naramowice. Planowane jest rozpoczęcie realizacji kolejnych dużych inwestycji infrastrukturalnych, obejmujących przede wszystkim przebudowę trasy tramwajowej w ulicy Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956r., jak również modernizację ronda Rataje. Ponadto przeprowadzonych zostanie kilka remontów, mających na celu poprawę stanu infrastruktury torowo-sieciowej. Obecnie trwa doprecyzowywanie ich zakresów oraz ustalanie terminów wykonania.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
remont
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....