TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznań liczy na tramwajowe miliony ? 60 wagonów
InfoTram.pl - Opublikowano: 01.01.2017 23:35:11 4 komentarze
Poznań liczy na tramwajowe miliony ? 60 wagonów

Niemal 328 mln zł wynosi łączna wartość dotacji na inwestycje w transport publiczny, o które ubiega się Poznań.

Miasto chce pozyskać środki w ramach Działania 6.1 "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POiIŚ) na lata 2014-2020. Wnioski o dotacje, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zostały złożone 30 grudnia w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Złożone zostały wnioski o dofinansowanie sześciu planowanych inwestycji. Największą dotację, wynoszącą ponad 109 mln zł, chce uzyskać na projekt "Budowa trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu".

Prawie 104,5 mln zł wynosi łączna kwota dofinansowania, o jaką Poznań ubiega się na realizację dwóch etapów "Programu Centrum". Na realizację pierwszego etapu, polegającego na przebudowie tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ulicach: Św. Marcin, Fredry, Mielżyńskiego, 27 Grudnia, pl. Wolności iTowarowej, chce pozyskać z unijnej kasy 45,42 mln zł. Na etap drugi, na który składa się budowa trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ul. Ratajczaka, miasto stara się o dofinansowanie przekraczające 59 mln zł.

Kolejnych 60 mln zł w to kwota, którą z POiIŚ chce pozyskać na planowaną przebudowę trasy tramwajowej poprowadzonej ul. Kórnicką, os. Lecha do ronda Żegrze wraz z budową odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej.

Równymi kwotami, po 27,25 mln zł, miałyby zostać dofinansowane dwie kolejne inwestycje, związane z trasami tramwajowymi. Są to przebudowa trasy tramwajowej w ul. Dąbrowskiego oraz przebudowa torowisk w ul. Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r.

30 grudnia do CUTP trafił jeszcze jeden wniosek z Poznania. Złożyło go Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o., które stara się o dofinansowanie projektu "Zakup nowoczesnego, niskopodłogowego taboru tramwajowego". Obejmuje on zakup trzydziestu tramwajów jednokierunkowych oraz trzydziestu dwukierunkowych. Wartość wnioskowanej przez MPK dotacji wynosi 50 mln zł.

- Mamy nadzieję, że ocena złożonych wniosków przebiegnie sprawnie i zakończy się wynikiem pozytywnym, co umożliwi podpisanie umów o dofinansowanie wszystkich projektów, a tym samym pozwoli na podjęcie ich rzeczowej realizacji - mówi Jan Gosiewski, zastępca dyrektora ds. strategii i projektów Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
CUPT
Poznań
 • WK – 02.01.2017

  Dobrze, ale czy to chodzi o ten przetarg na 50 wozów (30 jednokierunkowych i 20 wahadłowych), z którego niebawem ma być wyłoniony producent, czy jakiś nowy jeszcze będzie na te 60 tramwajów? Ja już nic nie rozumiem.

 • abs – 02.01.2017

  Napewno plus bety dwukierunkowe

 • autor – 02.01.2017

  A na bety dwukierunkowe to nie dostali już razem z jednokierunkowymi?

 • allensteiner – 03.01.2017

  Szkoda niestety bez solarek. Pewnie modetrans lub newag.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....