TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznań/Kraków: Posłuchają Grzegorza Turnaua i Anny Dymnej w tramwaju
GŁOS WIELKOPOLSKI 15.01.2008 - Opublikowano: 16.01.2008 10:02:03 3 komentarze
Poznań/Kraków: Posłuchają Grzegorza Turnaua i Anny Dymnej w tramwaju
Krakowskie MPK angażuje artystów. W Poznaniu dominuje program komputerowy. Prawdopodobnie już niedługo z głośników zamontowanych w krakowskich tramwajach pasażerowie usłyszą głosy znanych aktorów i piosenkarzy, takich jak choćby Grzegorz Turnau.Nie będą oni jednak śpiewać ani recytować wierszy. Mają przekazywać informacje o najbliższych przystankach.To efekt ankiety, jaką krakowskie MPK przeprowadziło wśród pasażerów w ramach akcji \'Mówiące tramwaje\'. Obecnie po stolicy Małopolskie jeździ osiem tramwajów wyposażonych w głośniki. Już niedługo ma być ich jednak ponad dwadzieścia.- Po sprawdzeniu wyników ankiety napisaliśmy listy do wskazanych przez pasażerów osób. Wyślemy je w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że zgodzą się na użyczenie swoich głosów do tramwajów - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK Kraków. - W czołówce znaleźli się Jerzy Stuhr, Anna Dymna, Grzegorz Turnau, Krzysztof Globisz i Andrzej Grabowski - wymienia M. Gancarczyk.W poznańskich tramwajach o przystankach informują dwa rodzaje głosów. Najczęściej słyszymy komputerowo przetworzony komunikat, ale jeśli mamy szczęście, możemy posłuchać głosu Jacka Kaczmarskiego.- W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku zleciliśmy sporządzenie takich nagrań. Jednak wynajęcie studia i zaangażowanie lektora jest kosztowne. Dlatego później, żeby zbytecznie nie wydawać pieniędzy, zdecydowaliśmy się na zakup programu komputerowego z syntezatorem - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy poznańskiego MPK.W modernizowanych tramwajach oraz na trasach, gdzie zmieniały się nazwy przystanków puszczane są więc nagrania sporządzone przy użyciu programu komputerowego. W tramwajach typu Siemens i Tatra wciąż można jeszcze usłyszeć głos Jacka Kaczmarskiego.- Kiedy mieszkałem w Poznaniu i korzystałem z komunikacji miejskiej, śmiesznie było słyszeć własny głos - opowiada Jacek Kaczmarski.Kilka lat temu pan Jacek ze stolicy Wielkopolski się wyprowadził.- Od tego czasu moi znajomi śmieją się, że dobrze jest usłyszeć mnie choć w tramwaju. To tak, jakbym się nie przeprowadzał - dodaje.Czy jest możliwe, aby do zapowiadania w Poznaniu przystanków zaangażować naszych artystów?Iwona Gajdzińska przyznaje, że MPK miało kiedyś taki pomysł. - Miejski przewoźnik z Krakowa nas jednak wyprzedził. W związku z tym wymyślimy coś innego - mówi rzeczniczka MPK.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Poznań
MPK
Tatra
Siemens
 • nestor – 17.01.2008

  Jacka Kaczmarskiego - którego chyba nie tego od "Murów"?! On niestety, odszedł już do Pana.

 • KW – 18.01.2008

  Właśnie tego. Proponuje przeczytać tekst ponownie i zastanowić się nad celowoscią napisania komentarza.

 • Locutus – 20.01.2008

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Kaczmarski - jak widac, ten pan od czterech lat nie zyje. Tymczasem w artykule mozemy wyczytac "Kiedy mieszkałem w Poznaniu i korzystałem z komunikacji miejskiej, śmiesznie było słyszeć własny głos - opowiada Jacek Kaczmarski.Kilka lat temu pan Jacek ze stolicy Wielkopolski się wyprowadził.- Od tego czasu moi znajomi śmieją się, że dobrze jest usłyszeć mnie choć w tramwaju. To tak, jakbym się nie przeprowadzał - dodaje." - albo wiec redaktor rozmawial z duchem, albo jednak nie o tego Jacka Kaczmarskiego chodzi ;-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....