TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznań/Kraków: Posłuchają Grzegorza Turnaua i Anny Dymnej w tramwaju
GŁOS WIELKOPOLSKI 15.01.2008 - Opublikowano: 16.01.2008 10:02:03 3 komentarze
Poznań/Kraków: Posłuchają Grzegorza Turnaua i Anny Dymnej w tramwaju
Krakowskie MPK angażuje artystów. W Poznaniu dominuje program komputerowy. Prawdopodobnie już niedługo z głośników zamontowanych w krakowskich tramwajach pasażerowie usłyszą głosy znanych aktorów i piosenkarzy, takich jak choćby Grzegorz Turnau.Nie będą oni jednak śpiewać ani recytować wierszy. Mają przekazywać informacje o najbliższych przystankach.To efekt ankiety, jaką krakowskie MPK przeprowadziło wśród pasażerów w ramach akcji \'Mówiące tramwaje\'. Obecnie po stolicy Małopolskie jeździ osiem tramwajów wyposażonych w głośniki. Już niedługo ma być ich jednak ponad dwadzieścia.- Po sprawdzeniu wyników ankiety napisaliśmy listy do wskazanych przez pasażerów osób. Wyślemy je w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że zgodzą się na użyczenie swoich głosów do tramwajów - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK Kraków. - W czołówce znaleźli się Jerzy Stuhr, Anna Dymna, Grzegorz Turnau, Krzysztof Globisz i Andrzej Grabowski - wymienia M. Gancarczyk.W poznańskich tramwajach o przystankach informują dwa rodzaje głosów. Najczęściej słyszymy komputerowo przetworzony komunikat, ale jeśli mamy szczęście, możemy posłuchać głosu Jacka Kaczmarskiego.- W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku zleciliśmy sporządzenie takich nagrań. Jednak wynajęcie studia i zaangażowanie lektora jest kosztowne. Dlatego później, żeby zbytecznie nie wydawać pieniędzy, zdecydowaliśmy się na zakup programu komputerowego z syntezatorem - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy poznańskiego MPK.W modernizowanych tramwajach oraz na trasach, gdzie zmieniały się nazwy przystanków puszczane są więc nagrania sporządzone przy użyciu programu komputerowego. W tramwajach typu Siemens i Tatra wciąż można jeszcze usłyszeć głos Jacka Kaczmarskiego.- Kiedy mieszkałem w Poznaniu i korzystałem z komunikacji miejskiej, śmiesznie było słyszeć własny głos - opowiada Jacek Kaczmarski.Kilka lat temu pan Jacek ze stolicy Wielkopolski się wyprowadził.- Od tego czasu moi znajomi śmieją się, że dobrze jest usłyszeć mnie choć w tramwaju. To tak, jakbym się nie przeprowadzał - dodaje.Czy jest możliwe, aby do zapowiadania w Poznaniu przystanków zaangażować naszych artystów?Iwona Gajdzińska przyznaje, że MPK miało kiedyś taki pomysł. - Miejski przewoźnik z Krakowa nas jednak wyprzedził. W związku z tym wymyślimy coś innego - mówi rzeczniczka MPK.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Poznań
MPK
Tatra
Siemens
 • nestor – 17.01.2008

  Jacka Kaczmarskiego - którego chyba nie tego od "Murów"?! On niestety, odszedł już do Pana.

 • KW – 18.01.2008

  Właśnie tego. Proponuje przeczytać tekst ponownie i zastanowić się nad celowoscią napisania komentarza.

 • Locutus – 20.01.2008

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Kaczmarski - jak widac, ten pan od czterech lat nie zyje. Tymczasem w artykule mozemy wyczytac "Kiedy mieszkałem w Poznaniu i korzystałem z komunikacji miejskiej, śmiesznie było słyszeć własny głos - opowiada Jacek Kaczmarski.Kilka lat temu pan Jacek ze stolicy Wielkopolski się wyprowadził.- Od tego czasu moi znajomi śmieją się, że dobrze jest usłyszeć mnie choć w tramwaju. To tak, jakbym się nie przeprowadzał - dodaje." - albo wiec redaktor rozmawial z duchem, albo jednak nie o tego Jacka Kaczmarskiego chodzi ;-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....