TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Poznaliśmy harmonogram dostaw składów dla WKD
InfoTram - Opublikowano: 16.02.2016 09:15:42 9 komentarzy
Poznaliśmy harmonogram dostaw składów dla WKD

Pierwsza jednostka 39WE dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej ma zostać dostarczona w kwietniu. Całość dostaw ma zakończyć się w sierpniu. Pierwotnie otrzymaliśmy informację, że pierwszy skład ma zostać przekazany w lutym, wygląda na to, iż termin ten jest już nieaktualny.

A jak to wygląda szczegółowo? Pierwszy skład ma zostać dostarczony do 22 kwietnia br. To także data graniczna do przeprowadzenia wszystkich procedur odbiorczych. Kolejne dwa przyjadą do Grodziska Mazowieckiego w maju. Jeden skład zostanie dostarczony w lipcu, dwa ostatnie w sierpniu. Łącznie WKD zakupi od Newagu 6 jednostek.

Przypomnijmy, że pojazdy 39WE będą jednoprzestrzenne, o długości 60 m. Każdy z nich zostanie zestawiony z 6 członów. Pomieszczą 164 pasażerów na miejscach siedzących. W każdym przewidziano 4 miejsca dla wózków inwalidzkich z zastosowaniem ramp odkładanych, umożliwiających wjazd wózka oraz 8 miejsc do przewozu rowerów.

Każdy skład wyposażony zostanie również w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD rozmieszczonymi w sposób zapewniający dobrą widoczność z każdego miejsca w pojeździe. Nowy tabor zostanie przystosowany do pracy pod napięciem zasilania 3000V prądu stałego.

Maksymalna prędkość eksploatacyjna, z jaką będą poruszać się pojazdy w ruchu pasażerskim wyniesie 80 km/h.

Dodajmy wreszcie, że wprowadzenie do ruchu nowych jednostek będzie wiązało się z koniecznością zmiany w zasilaniu na sieci WKD. Będzie to również skutkowało całkowitym wycofaniem składów EN94.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
Newag
39WE
 • stylista – 16.02.2016

  Bardzo ciekawa stylizacja :-)))))))))))))))))))

 • Gruby – 16.02.2016

  He he kara na horyzoncie. I bardzo dobrze, niech newag buli :) Szkoda ... nikt nie protestuje. Newag-protest SpZoo na skraju upadku :)

 • sphinx – 16.02.2016

  Pesa "Aneks" Bydgoszcz dobrze wie jak przesuwać terminy bez kar. Tutaj żadnych kar nie będzie bo wystąpiły przesunięcia po stronie zamawiającego - w przestawianiu sieci na 3000V oraz zmienili wygląd czoła co wydłużyło produkcję.

 • 555 – 16.02.2016

  Dziwolag ale i tak pewnie będzie lepszy niż 33we z pesy. Zresztą chyba ciężko zrobić coś gorszego niż 33we

 • Stylista – 16.02.2016

  Czoło wygląda jak Optimus Prime.

 • sphinx – 16.02.2016

  Czoło będzie wyglądać inaczej.

 • Combino – 17.02.2016

  @sphinx: No w Krk MPK też zażyczyło sobie pewnych zmian w trakcie ;)@555: 33WE to był akurat całkowicie projekt IPS-u; co więcej,jeśli coś wyjdzie z projektem wózka 37AN (choć lwia część dwuczłonów była OK pod tym względem),to on też jest IPS-owski,a dodatkowo może nastąpić odbrązowienie postaci śp. dr. Suwalskiego... Chociaż z drugiej strony błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi.

 • Kermit – 18.02.2016

  Cale szczęście ze Niemcy z tego Bydgoskiego szajsu się wycofali.Bo w Dolnośląskich kolejach stoją po krzakach w Legnicy . A Impulsiki szaleją po torach dolnego śląską

 • żaba – 18.02.2016

  czy gdzieś są dostępne aktualne wizki pojazdów dla WKD? Z tego bowiem co mi wiadomo projekt widoczny na fotce ww. artykule został zmieniony.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....