TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Polskie tokarki w bukaresztańskim metrze
RAFAMET - Opublikowano: 15.07.2016 10:02:46
Polskie tokarki w bukaresztańskim metrze

Jeszcze w tym roku Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. dostarczy odbiorcy z Rumunii dwie maszyny. Tokarki podtorowe typu UGE 180 N posłużą do regeneracji kół pojazdów należących do bukaresztańskiego metra. Obrabiarki produkowane w Kuźni Raciborskiej są każdorazowo dostosowywane do wymagań zamawiającego. W tym przypadku dodatkowym wyzwaniem konstrukcyjnym jest fakt, iż warsztaty naprawcze, w których zamontowane będą maszyny, mieszczą się pod powierzchnią ziemi.

Użytkownikiem końcowym zamówionych maszyn typu UGE 180 N będzie spółka METROREX, operator bukaresztańskiego metra. Kolej podziemna w stolicy Rumunii liczy obecnie 70 km.

Co ważne, w warsztacie naprawczym zlokalizowanym na mecie jej trzeciej linii pracuje już tokarka typu UBF 112 N, którą cztery lata temu u producenta z Kuźni Raciborskiej zamówili przedstawiciele firmy Alstom Transport. Międzynarodowy koncern, z siedzibą we Francji, świadczy m.in. usługi w zakresie serwisu i utrzymania w ruchu pojazdów należących do spółki METROREX.

Tym razem Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. jest poddostawcą konsorcjum firm budowlano-konstrukcyjnych odpowiedzialnych za budowę dwóch kolejnych linii metra w Bukareszcie. Zamówione w bieżącym roku maszyny zostaną zamontowane w warsztatach naprawczych zlokalizowanych na finiszu linii czwartej i piątej. - Co ciekawe, zajezdnie te mieszczą się pod powierzchnią ziemi. Takie usytuowanie warsztatów stanowi dla nas pewne wyzwanie; do zagospodarowania mamy bardzo ograniczoną przestrzeń - wyjaśnia Stanisław Stefaniszyn, kierownik sprzedaży firmy RAFAMET S.A.

- Nasi inżynierowie zdołali dostosować konstrukcję maszyn do tych specyficznych wymagań, dzięki czemu to właśnie RAFAMET zdobył zlecenie, pokonując silną konkurencję m.in. z Niemiec. Nie bez znaczenia była także wcześniejsza, udana współpraca z firmą Alstom Transport i otrzymane od niej referencje - zaznacza Stanisław Stefaniszyn.

Tokarki podtorowe typu UGE 180 N to innowacyjne obrabiarki, które będą wykorzystane do regeneracji kół lekkich pojazdów szynowych firmy METROREX oraz planowania tarcz hamulcowych zestawów kołowych. Zgodnie z wymaganiami kontrahenta, producent udzielił na maszyny 5-letniej gwarancji. Dodatkowo, zostaną one wyposażone w specjalne (zlokalizowane poza tokarkami) stanowisko do monitorowania procesu obróbki.

Umowę podpisano w maju, tokarki zostaną dostarczone do odbiorcy jeszcze w tym roku, a ich przekazanie do eksploatacji w Bukareszcie jest planowane na początek przyszłego roku.

Rumunia jest dla Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. perspektywicznym rynkiem. Obrabiarki tego producenta są tam doskonale znane. Dość powiedzieć, że w latach 70. i 80. ubiegłego wieku firma z Kuźni Raciborskiej dostarczyła do tego kraju ponad 200 maszyn różnego typu.

Stanisław Stefaniszyn ma nadzieję, że to kolejne zlecenie dla firmy METROREX ułatwi firmie RAFAMET zdobywanie nowych kontraktów nie tylko w Rumunii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RAFAMET
Rumunia
Bukareszt
metro
tokarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....