TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pilzno ze Škodą rozpoczyna projekt ZeEUS
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.05.2015 22:22:37
Škoda Perun HP

28 maja br. dwa elektrobusy Škoda Perun HP rozpoczęły regularną obsługę linii w Pilźnie w ramach projektu ZeEUS (Zero Emision Urban Bus System), który koncentruje się na różnych rozwiązaniach w zakresie elektromobilności w transporcie publicznym. Kolejnym ważnym wydarzeniem było otwarcie stacji ładowania pojazdów. Czeskie miasto jako jedyne z całej Europy Środkowo-Wschodniej bierze udział w tym paneuropejskim programie. Eksploatowane tam autobusy zostały opracowane przez zakłady Škoda Electric Pilzno we współpracy m.in. z firmą Solaris Bus & Coach, która dostarczyła kompletne nadwozia obu pojazdów. ??W październiku ubiegłego roku wprowadziliśmy pierwsze testy szybkiego ładowania poprzez pantograf i jesteśmy dumni, że udało nam się doprowadzić ten projekt do produkcji. Elektrobus Škoda Perun HP (High Power) to nowoczesny, ekologiczny, niskopodłogowy autobus. To prawdziwa alternatywa dla europejskiej komunikacji miejskiej" ? powiedział Paweł Kuch, szef projektu Pilzno.

Autobus Škoda Perun HP wykorzystuje baterie litowo-jonowe, wysokiej wydajności, ze zdolnością do szybkiego ładowania. Dzięki temu pojazd można ładować w odstępach co 6-8 minut ładowarką o mocy 600 kW z natężeniem aż do 1000 A. Tak ładowany elektrobus może przejechać ok. 30 km do następnej stacji. W efekcie czeskie elektrobusy mogą obsługiwać miejskie linie w sposób ciągły, bez zjeżdżania do zajezdni. Ich pojemność pasażerska to max. 82 pasażerów, w tym 27 + 1 na miejscach siedzących. Maksymalna prędkość to 80 km / h.  Ładowanie następuje w pełni automatycznie w specjalnej stacji dokującej. Ramię ładowarki łączy się automatycznie z specjalnym gniazdem zlokalizowanym na dachu pojazdu.

Elektrobusy Škoda Perun HP będą testowane w Pilźnie przez dwa lata. Celem projektu ZeEUS jest zebranie szczegółowych informacji na temat danych operacyjnych oraz kluczowych parametrów, które doprowadzą do znalezienia i ustandaryzowania najlepszych rozwiązań w dziedzinie elektromobilności. Obok czeskiego Pilzna, w ZeEUSie uczestniczą takie miasta jak: Barcelona, Londyn, Sztokholm, Münster, Bonn i Cagliari. Koordynatorem projektu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego (UITP). Dodajmy, że w zarówno w Bonn, jaki Pilźnie nasz kraj reprezentuje Solaris Bus & Coach, który w czeskim mieście jest poddostawcą pojazdów, natomiast w Niemczech ? głównym parterem projektu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Pilzno
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....