TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pijany motorniczy MPK Wrocław wyleciał z pracy
INFOTRAM - Opublikowano: 08.07.2015 12:31:20 4 komentarze
Pijany motorniczy MPK Wrocław wyleciał z pracy

Podczas rutynowej kontroli pracownicy Centrali Ruchu zatrzymali motorniczego, u którego stwierdzili obecność alkoholu w wydychanym powietrzu ? poinformowała rzeczniczka prasowa MPK Wrocław Agnieszka Korzeniowska. Przewoźnik niezwłocznie, w trybie dyscyplinarnym, rozwiązał z nim umowę o pracę i przekazało w ręce policji.

Jak informuje Agnieszka Korzeniowska takiego zdarzenia w spółce nie było od prawie 10 lat. Na wszystkich zajezdniach MPK we Wrocławiu zamontowane są tzw. alkotuby i pracownicy, którzy przychodzą do pracy na zajezdnie są obowiązkowo poddawani badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli któryś ma wątpliwości co do swojego stanu, może poprzedzić taki test dobrowolnym badaniem, korzystając z alkomatu znajdującego się na każdej portierni i np. danego dnia nie podjąć pracy. Zdarza się, że kierujący przejmują pojazdy na drugiej zmianie w mieście, dlatego też pracownicy Centrali Ruchu codziennie prowadzą rutynowe kontrole na pętlach. Rocznie przeprowadzanych jest około 4,5 tysiąca takich kontroli. Tak było właśnie w tym przypadku.

W niedzielę 5 lipca, motorniczy miał pracować na linii 15. Swoją pracę rozpoczynał na trasie w mieście, przejmując zmianę od swojego poprzednika. Jak twierdzi motorniczy, który przekazywał tramwaj, wygląd i zachowanie zmiennika nie budziły podejrzeń, że może być pod wpływem alkoholu. Były już motorniczy o godz. 14.15 przejął tramwaj od kolegi i wykonał jeden kurs do pętli ?Poświętne? przy ul. Żmigrodzkiej. Tam kontrolerzy Centrali Ruchu zbadali go podczas rutynowej kontroli prowadzonej systematycznie wśród motorniczych i kierowców i wykryli w wydychanym przez motorniczego powietrzu obecność alkoholu ? wskazania podczas pierwszego badania przekraczały 0,5 promila. Około pół godziny później wykonano kolejną próbę, która wykazała tendencję spadkową. Po tym czasie u motorniczego odnotowano poniżej 0,3 promila. Pracownicy Centrali Ruchu oddali motorniczego w ręce policji. Był to ostatni dzień jego pracy w MPK po ponad 4 latach od momentu zatrudnienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wrocław
motorniczy
 • yu – 09.07.2015

  "wylecieć" z pracy powinien też dziennikarz używający języka potocznego w tytule artykułu podobno poważnego portalu... żenada

 • KW – 09.07.2015

  No jakoś nie wyleciałem. Żenada?

 • yu – 11.07.2015

  Hmm no tak, zawsze lepiej głupio odpowiedzieć niż wyciągnąć choć minimalne wnioski :)

 • KW – 11.07.2015

  Nie wydaję mi się żebym głupio odpowiedział. I dalej nie wyleciałem z pracy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....