TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Piętnastka połączyła Sosnowiec i Katowice
INFOTRAM - Opublikowano: 03.11.2014 09:51:38 2 komentarze
Piętnastka połączyła Sosnowiec i Katowice
Ostatniego dnia października, tuż przed południem, tramwaje linii nr 15 wznowił kursy pomiędzy Sosnowcem i Katowicami. W uroczystym otwarciu zmodernizowanej linii wzięli udział prezydenci Sosnowca i Katowic. Gruntowna modernizacja ulic oraz torowiska, która trwała od marca br. kosztowała 27,5 mln zł netto. - Przy tej inwestycji po raz pierwszy w Polsce zastosowaliśmy technologię ciągłego betonowania, to sprawia, że jakość tej nawierzchni jest komfortowa –mówił Kazimierz Krysiak z firmy Skanska, która realizowała projekt. Zadania są elementami Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. - Nie zrealizowalibyśmy tej inwestycji gdyby nie decyzje władz samorządowych miast, które są akcjonariuszami Tramwajów Śląskich. To decyzje m.in. prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego oraz prezydenta Katowic Piotra Uszoka pozwalają na modernizację i unowocześnianie infrastruktury tramwajowej w naszym województwie. Mam nadzieję, że ta linia pomiędzy Sosnowcem i Katowicami będzie łączyć mieszkańców i służyć rozwojowi obu miast –powiedział Tadeusz Freisler prezes zarządu Tramwaje Śląskie.Trasę zmodernizowanej linii prawie w całości będą obsługiwać nowe, ciche tramwaje PESA Twist - Oddawana właśnie do użytku linia tramwajowa linii numer 15 jest dla nas wielką satysfakcją. Zabiegaliśmy wspólnie z prezydentem Górskim o to by ułatwić przemieszczanie się pomiędzy naszymi miastami –tłumaczył Piotr Uszok prezydent Katowic.Warto podkreślić, że powrót na trasę „piętnastki”pozwoli na dojechanie ze ścisłego centrum Katowic do serca Sosnowca - To świetna alternatywa do drogi S86, która jest najbardziej obciążoną trasa w Polsce. Chciałbym podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w tą inwestycję. Mam nadzieję, że to nie koniec zmian jeśli chodzi o inwestycje w sieć tramwajową Sosnowca. Liczymy na to, ze uda się pozyskać kolejne dofinansowanie i tym samym ruszą prace przy wydłużeniu linii „piętnastki”do Zagórza i dalej do Dandówki –podkreślał Kazimierz Górski prezydent Sosnowca. Co ciekawe linia nr 15 kursuje przez całą dobę. Tramwaje podjeżdżają na przystanki co 15 minut w dzień i raz na godzinę nocą. Większość kursów dziennych jest obsługiwana tramwajami niskopodłogowymi. Część kursów jest wariantowych, rozkład jazdy „piętnastki”można sprawdzić na stronie KZK GOP –www.kzkgop.com.pl .
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
Katowice
Tramwaje Śląskie
GOP
linia
  • mer.w. – 03.11.2014

    Fajne są te śląskie Twisty, nowy tabor, nowa infrastruktura, oby tak dalej.

  • Robert – 04.11.2014

    Muchowóz:-(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....