TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwszy Moderus Beta dostarczony Tramwajom Śląskim
INFOTRAM - Opublikowano: 28.08.2015 14:36:49 12 komentarzy
fot. TŚ

Zgodnie z deklaracjami producenta - firmy Modertrans Poznań Sp. z o.o. - pierwszy z 12 zamówionych przez Tramwaje Śląskie S.A. wagonów typu Moderus Beta został już dostarczony do zajezdni Rejonu nr 3 w Bytomiu ? poinformował Andrzej Zowada, Rzecznik prasowy przewoźnika.

Pierwszy Moderus Beta MF 16 AC BD miał zostać przekazany Spółce do końca sierpnia. Zgodnie z tymi ustaleniami, w czwartek 27 sierpnia rano, pierwszy wagon został dostarczony do zajezdni Rejonu nr 3 w Bytomiu. Wagon, który w Poznaniu przeszedł badania homologacyjne został dostarczony do Bytomia za pomocą lawety. W przyszłym tygodniu rozpocznie się procedura odbiorowa tego wagonu, w tym przejazdy techniczne. Kolejne wagony mają być dostarczane do Tramwajów Śląskich sukcesywnie we wrześniu i październiku. Jak zapewnia Jarosław Bakinowski, wiceprezes Zarządu Modertrans Poznań Sp. z o.o., całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca października. Wagony docelowo będą stacjonować w zajezdniach w Bytomiu i Będzinie.

Zakup 12 nowych wagonów jest elementem etapu II Projektu pn. ?Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Moderus Beta MF 16 AC BD jest wagonem dwukierunkowym, ze środkowym członem niskopodłogowym, którego udział w całej długości tramwaju wynosi 26%. Wagon będzie mógł jednorazowo przewieźć maksymalnie 198 pasażerów, w tym 46 na miejscach siedzących.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Modertrans
Moderus Beta
Tramwaje Śląskie
 • rmh – 28.08.2015

  Brawo TŚ!! Ale trzeba zastanowić się nad kosztami eksploatacji. Taki tramwaj będzie za duży na niektóre linie. Może warto pomyśleć o czymś krótszym - dwuczłonowym. Takim "moderusowym" odpowiednikiem 112 N lub jeszcze lepiej Vario LF2.

 • Gruby – 28.08.2015

  Pfff złom przestarzały złom buahahahahaha

 • z – 28.08.2015

  Dostarczony terminowo,cały kraj będzie się śmiał jak ruszy liniowo z pasażerami wcześniej od krakusów.Ponieważ znam ten tram jestem ciekawy opinii z nad Silesii .

 • rumcajs – 28.08.2015

  Producent tego tramwaju jest w przeciwieństwie do PESY punktualny i rzetelny !!

 • rumcajs – 28.08.2015

  Producent tego tramwaju jest w przeciwieństwie do PESY punktualny i rzetelny !!

 • new – 29.08.2015

  Jak wiadomo jest to znana konstrukcja, technicznie nie za wysokich lotów, to i nie było problemów z produkcją. Krakowaik Pesy to jednak tramwaj technicznie nowy, więc czasem bywają problemy z wdrożeniem nowych pojazdów. Fakt, że z Krakowiakiem cos długo jest problem. Mnie cieszy, że Modertrans i Pesa produkują, ludzie mają pracę, płacą podatki do budżetu państwa, coś się dzieje w naszym przemyśle. Hejt na Pese nie na miejscu. Pozdrawim ciągle krytykujących i anty nastawionych :)

 • Kuktas – 29.08.2015

  Konstrukcja przestarzała, brzydki zewnątrz ,ale przynajmniej Modertrans jest terminowy.

 • pyrlander – 29.08.2015

  @Kuktas - konstrukcja taka, jaka sprawdzi się na zaniedbanych polskich torach. I o to chodzi!

 • kubex – 30.08.2015

  No to super! Mam nadzieję że jak tylko skończą się remonty i nie będzie potrzebny pojazd dwukierunkowy to pojedzie na czternastkę - na odcinku od Brynowa do Zawodzia jest straszny tłok, a może nowy tramwaj przyciągnął by więcej pasażerów z Mysłowic.@Gruby - Pesa to szajs!

 • Zygzak – 30.08.2015

  Niestety po twistach to krok wstesz. Szkoda.

 • Michał – 31.08.2015

  Przydałaby się niska podłoga również w drugich i przedostatnich drzwiach.

 • zabrzanin – 31.08.2015

  W ogóle uważam, że te dwukierunkowe to bezsens. Ile oni jeszcze chcą torów remontować? I za co....? Helmuty to za mało? Faktycznie, lepiej jakby kupili coś małego, niskiego, wieczorami pesy jeżdżą praktycznie puste... Gdzie logika...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....