TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwszy łódzki Swing w tym miesiącu
INFOTRAM - Opublikowano: 22.10.2015 15:42:19 16 komentarzy
Pierwszy łódzki Swing w tym miesiącu

Pierwszy Swing przyjedzie do Łodzi jeszcze w tym miesiącu ? zapowiedział dziś Zbigniew Papierski, Prezes MPK Łódź. Wszystkie wagony mają zostać przekazane przewoźnikowi do końca roku. Plan jest zatem ambitny, zważywszy na fakt, że dostawy jeszcze się nie rozpoczęły. PESA jednak wielokrotnie podkreślała, że jest w stanie zrealizować wszystkie zamówienia nie narażając przewoźników na utratę dofinansowania unijnego. Tak jest także w przypadku kontraktu łódzkiego.

Prawdopodobnie łódzkie MPK będzie naliczać kary producentowi. Prezes Zbigniew Papierski poinformował dziś, że mogą one sięgnąć nawet 2 milionów złotych. Jednoznaczna deklaracja o ich naliczeniu jednak nie padła. Być może strony wypracują inną formę porozumienia. W tej chwili najważniejsze jest przecież zakończenie kontraktu jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że PESA ma dostarczyć dla MPK Łódź 22 tramwaje typu Swing. Realizacja zamówienia jest o tyle łatwa, że dla bydgoskiej firmy tego typu nie są żadną nowością. Producent ma doświadczenie w ich budowie. Nie zachodzą zatem problemy, które pojawiać się mogły, i z pewnością pojawiają się, w przypadku Krakowiaków, które są tramwajami prototypowymi. Według pierwotnych założeń Swingi miały zostać dostarczone do Łodzi jesienią br. Teraz wiadomo, że dostawy te opóźnią się i będą realizowane według nowego, przedstawionego przez PESĘ harmonogramu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MPK Łódź
Swing
 • jatal. – 22.10.2015

  Informacja o terminie dostawy "jesienią" jest małomówiąca biorąc pod uwagę że jesień trwa prawie do końca roku. ;)

 • lennon2 – 22.10.2015

  Termin dostawy 15.11.15

 • krakauer – 22.10.2015

  Czyli już za dwa lata wszystkie tramwaje zamówione w firmie PESA będą w Łodzi !!

 • krakauer – 22.10.2015

  Czyli już za dwa lata wszystkie tramwaje zamówione w firmie PESA będą w Łodzi !!

 • Combino – 22.10.2015

  Dałoby się krakauera vel krakus77 (wzorem Grubego) zbanować? ;)

 • ŁDZ – 22.10.2015

  Nowy termin to 15.12.2015, ale to termin Pesy, która przysłała nowy harmonogram. Papierski w wywiadzie dla DŁ powiedział, że kary będą naliczane od 15.11, a ewentualne negocjacje w sprawie ugody będą po dostarczeniu całości.

 • krakus77 – 22.10.2015

  @Combino coś ci się pomyliło ja pisze tylko o Krakowie

 • obywatel pl – 23.10.2015

  dałoby się PR-owca Pesy zbanowac ? Wiadomo, ze chodzi o Combino :)

 • Hiszpan – 23.10.2015

  W ramach ewentualnej kary może jeden tramwaj więcej?

 • Hiszpan – 23.10.2015

  Łódź ma coraz lepsze torowiska. Zdecydowanie zmniejszył się procent torowisk do wymiany. Ale mimo wszystko w przyszłych zakupach warto pomyśleć o wagonach typu Twist a na trasę WZ i ŁTR kilka wagonów długości Krakowiaka dla obsługi brygad szczytowych.

 • lwowiak – 23.10.2015

  obywatel odczep się od Combino, bo to jeden z nielicznych głosów rozsądku w tym histerycznym stadzie komentatorów zachowujących się jak rozemocjonowane nastolatki.Przepraszam za dygresję, co do meritum to wszyscy wiemy jaka jest sytuacja. Pewność Pesy co do wyrobienia się ze Swingami do końca roku myślę jest spowodowana tym, że w produkcji tego modelu mają wielkie doświadczenie i dlatego zakładają, że cykl produkcyjny pójdzie sprawnie. Liczę, że tak będzie.

 • obywatel pl – 23.10.2015

  zgoda, że jego głos brzmi rozsądnie, tylko zawsze jakoś tak jednostronnie :)doświadczenie mają, ale gdyby to miało znaczenie to czy mieliby teraz takie poślizgi, pamiętaj, ze nie tylko to i nie tylko tramwaje robią. PESA to firma, która się bardzo fajnie rozwija, ale niestety w pewnym momencie prezes Z nabył ambicję stania się absolutnym dominatorem w Polsce kasując za wszelką cenę konkurencję. Nie lubię podejścia - sam nie zje a psu nie da :) szacunek

 • jatal. – 23.10.2015

  @ obywatel pl ?Niepotrzebnie wplątujesz w to konkretne marki. Krytyka nie dotyczy ich tylko dotyczy kretyńskich wpisów. Wrażenie "jednostronności" bierze się stąd że konkurencja mało robi, więc ogólnie nie ma o czym za często pisać, a że hejtujących konkurencję wpisów jest jeszcze mniej, stąd i ich krytyki jest znacznie mniej.Poza tym nie sądzę że sam uważasz regularnie powtarzane i dublowane jeden pod drugim wpisy np. krakauera opatrzone wieloma !!! ??? za godne uwagi.Co do reszty - Żaden producent nie ma sposobu na skasowanie konkurencji. Po pierwsze po to jest żeby myśleć o sobie a nie o konkurencji. Po drugie naturalnym jest że zapychając się jednym przetargiem bardziej otwiera drzwi konkurencji w drugim, a więc "daje mu szansę" ;). Czy szansa zostanie wykorzystana zależy tylko od konkurencji. Jaką konkurencję niby wykończył Zaboklicki? ZNTK Poznań ? Kolzam? Oni sami się wykończyli przyjmując złą strategię rozwoju. Co niby Pesa nie zje, a innemu nie odda? Przecież wszystkie zadania zrealizuje i czy masz pewność że konkurencja podjęłaby się tych zadań gdyby nie zrobiła tego Pesa? To że Newag dwukrotnie nie złożył oferty PICowi na "pendolino-2" to też wina Pesy?

 • Hiszpan – 24.10.2015

  Jeśli chodzi o przetarg łódzki wyzwaniem był krótki termin realizacji. Może dlatego inne firmy nie mogły sprostać zamówieniu. Podobnie zreszt.a z krakowem i wroclawiem. Wszystkiemu winny kończacy sie termin unijnego dofinansowania.

 • Hmmmm – 27.10.2015

  A gdzie bety do Wrocławia się pytam?

 • MG – 30.10.2015

  I co?? Dzis 30.10. Dotarl?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....