TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwszy Krakowiak już w Krakowie
INFOTRAM - Opublikowano: 28.06.2015 18:53:13 13 komentarzy
Pierwszy Krakowiak w drodze do Krakowa (foto: MPK Kraków)

A jednak udało się! Pierwszy Krakowiak, zgodnie z zapowiedziami producenta, jeszcze w czerwcu dorał do MPK Kraków. 28 czerwca 2015 roku stał się zatem dniem ważnym z kilku powodów. Po pierwsze PESA dostarczyła do odbiorcy najdłuższy tramwaj w historii polskiej fabryki. Po drugie polski przewoźnik odebrał taki tramwaj po raz pierwszy. Po trzecie wreszcie PESA rozpoczęła dostawy swoich produktów dla kolejnego przewoźnika.

Tramwaj został przewieziony z Bydgoszczy do Krakowa na lawetach. Nie był to zatem żaden niekonwencjonalny środek transportu typu barka czy kolej. Swego czasu takie właśnie plotki pojawiały się w sieci.

Teraz wagon trzeba poskładać i przetestować w warunkach krakowskich. Transport trwał niecałe dwa dni. Wagon wyruszył z fabryki PESY w sobotę kilkanaśnie minut po godzinie 4. Przypomnijmy, źe Krakowiak ma już za sobą pierwsze testy, w Bydgoszczy. Teraz pora na jazdy po krakowskich torowiskach, odbiory i homologację. A po nich, na linię. Łącznie PESA dostarczy dla Krakowa 36 takich pojazdów. Czekamy na oficjalną prezentację wagonu, według nieoficjalnych informacji ta ma się odbyć w najbliższych dniach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MPK Kraków
Krakowiak
Kraków
 • pes – 28.06.2015

  I po co ten marketingowy bełkot "już"......Wg harmonogramu już powinno być przynajmniej 8......A kiedy następne.....Oby nie było tak z z Warszawskiem pierwszym bufetem który ponoć wrócił do Pesy i stoi rozszabrowany

 • z – 28.06.2015

  Proszę pierwszy już jest,czy starczy tygodni skoro tygodniowo jeden do połowy grudnia całość wychodzi mi poniżej oczekiwań.

 • maxik – 28.06.2015

  Jak do końca grudnia miały być do końca września

 • jag – 29.06.2015

  A niech Wam wychodzi poniżej oczekiwań i niezadowolenie z "już".Jakie to ma znaczenie dla pasażerów, którzy przesiądą się ze zdezelowanych trójskładów do nowych niskopodłogowców w Krakowie? PESA rozpoczęła prace nad Krakowiakiem mimo braku zatwierdzonego finansowania na wygrany przetarg, a i tak zakładany czas realizacji kontraktu skrócił się drastycznie. Mimo tego producent podjął się realizacji trudnego, bo nietypowego dla niego, zamówienia i pierwszy z pojazdów na dniach przejdzie niezbędne testy homologacyjne w Krakowie. Pamiętamy opóźnienia dostaw Bombardierów, niemożliwość startu w przetargach Alstomu z Citadisami ze względu na zbyt krótkie czasy realizacji kontraktów i.t.d. Czy PESA zdąży? - musi, aby odebrać należną zapłatę za swoje produkty.

 • obi – 29.06.2015

  Zły podpis - Pierwszy Krakowiak w Krakowie, a nie w drodze do Krakowa...

 • david – 29.06.2015

  ~jag słusznie zwracasz uwagę na tę przetargową patologię i to zamieszanie z finansami. Naprawdę działać w takich warunkach w projektach za grube miliony to nie jest bułka z masłem. Czekam na prezentacje Krakowiaka, aby móc go zobaczyć w całej okazałości.

 • pess – 29.06.2015

  pes masz okres? Jak co dzień?

 • krakus – 29.06.2015

  Jutro prezentacja ciekawe co Prezes Pesy naopowiada ?

 • jag – 29.06.2015

  Aby rozliczyć dofinansowanie unijne z perspektywy 2007-13 nieprzekraczalnym terminem jest 31 grudnia 2015. Polska może też wystąpić do KE o przedłużenie rozliczenia określonych zadań, jednak PESA powinna dostarczyć tramwaje realnie do połowy lub ostatecznie końca listopada i wydaje się, że nie będzie obaw o 51% dofinansowanie kontraktu.

 • masterkuk – 29.06.2015

  Ale trzeba robić a w/g ostatnich informacji na hali montażowej nie ma żadnego

 • zoso – 29.06.2015

  Super ten tram, na prawdę rewelacyjnie się prezentuje. Warto było czekać

 • @pes – 29.06.2015

  I kto pisał że zaraz będzie "już w lipcu" lololololol

 • jag – 30.06.2015

  Nie wiem ile jest Krakowiaków na hali montażowej @masterkuk. Moim skromnym zdaniem nie ma obaw o niewywiązanie się PESY z dostaw, a sianie niepokoju w "trosce" o krakowskie tramwaje niczego twórczego nie wnosi...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....