TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwszy Krakowiak już w czerwcu
INFOTRAM - Opublikowano: 08.06.2015 08:53:53 19 komentarzy
Pierwszy Krakowiak już w czerwcu

Gorący temat tramwajowy? Oczywiście Krakowiak. Tramwaj tajemniczy, którego w zasadzie nikt jeszcze nie widział. Pierwszy wagon ma zostać dostarczony do MPK Kraków jeszcze w czerwcu. ?Jak informuje firma PESA SA z Bydgoszczy część wagonów ?Krakowiak? zamówionych przez MPK SA jest już w ostatniej fazie produkcji? ? mówi nam Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK Kraków. ?Pierwsze pojazdy dotrą do Krakowa w czerwcu 2015 roku. Warto pamiętać, że pierwszy dostarczony wagon będzie podlegał w Krakowie badaniom homologacyjnym. Zapewniam, że ze strony MPK SA cały czas monitorowany jest postęp prac przy budowie tramwajów i dokonywane są odbiory cząstkowe? ? dodaje przedstawiciel krakowskiego przewoźnika. Być może ta deklaracja uspokoi nieco tych, którzy w powodzenie projektu ?Krakowiak? powątpiewają. 

MPK tymczasem poinformowało dziś, że Tadeusz Trzmiel wiceprezydent Krakowa, w trakcie wizyty w fabryce PESA SA w Bydgoszczy, otrzymał zapewnienie producenta, że pierwszy z 36 tramwajów zostanie dostarczony do Krakowa w czerwcu. Przedstawiciel władz Krakowa pojechał do bydgoskiej fabryki w pierwszych dniach czerwca, aby sprawdzić na jakim etapie produkcji są zamówione przez MPK SA wagony. Pierwszy z nich jest już prawie gotowy.

- W ostatniej fazie produkcji są już kolejne tramwaje. Zgodnie z otrzymanymi zapewnieniami od prezesa Pesy Tomasza Zaboklickiego, będą one dostarczane do Krakwa etapami, w kolejnych tygodniach. Producent potwierdził, że realizuje nasz projekt z najwyższym możliwym zaangażowaniem ? informuje Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa.

Nam zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na przybycie pierwszego wagonu pod Wawel. Kiedy i jak to nastąpi? Tego oczywiście nie wiemy. Dość powiedzieć, że Internet aż huczy od spekulacji na temat chociażby środka transportu. Na forach pojawiały się już doniesienia, że tramwaj z Bydgoszczy miałby przyjechać na lawecie, samolotem, koleją, a nawet barką. Jak wspomnieliśmy to jedynie spekulacje. W tym wszystkim zaskakująca jest tylko cała ta atmosfera tajemniczości. Tak było jednak od początku. Skąpe wizualizacje, szczątkowe informacje, wreszcie brak jakichkolwiek zdjęć z produkcji. W takiej atmosferze wyczekiwania efekt końcowy musi być co najmniej warty uwagi? Oby nie tylko! Nowe tramwaje mają być najdłuższymi w Polsce, jednoprzestrzennymi wagonami. Zostały zaprojektowane specjalnie dla Krakowa, do obsługi najbardziej obciążonych linii tramwajowych, m.in. linii nr 4 łączącej Wzgórza Krzesławickie z Bronowicami Małymi.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MPK Kraków
Krakowiak
 • z – 08.06.2015

  Jestem ciekawy jak tajny projekt się zakończy.

 • krakowianin – 08.06.2015

  Już w czerwcu ?? A miał być już w maju !!

 • hmmm – 08.06.2015

  Jednak czerwiec;)....i kto miał rację?

 • franz – 08.06.2015

  "Nam zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać..." Amen

 • mouset – 08.06.2015

  Pojechał p.Trzmiel pokazali mu tramwajke stwierdzili ,że już prawie gotowa , potem wszedł na hale gdzie mu zakomunikowano tu się robią kolejne tramwaje , w dużej ilości podzespołów nawet nie zorientował się ile i czy to same "Krakowiaki" potem bankiet i audit odwalony wszyscy zadowoleni.

 • krakus 66 – 08.06.2015

  Jakby tak wszystko było "happy" to by już MPK na swoich stronach piało ze zachwytu , nad nadchodzącymi w tym miesiącu tramwajami , a tam pełna cisza

 • huciński ... – 08.06.2015

  Czy mnie się wydaje ? Czy ten trzeci człon (na wizualizacji przed G.K.) jest krótszy od pozostałych ?

 • bartek86 – 08.06.2015

  To ile obecnie w różnych fazach montażu jest robionych "Krakowiaków" w Pesie , może ktoś wiarygodnie napisać?

 • Fred – 08.06.2015

  Wydaje się , że jak im już tego Vin 001 odbiorą , to potem pójdzie "masówka"

 • sanders – 08.06.2015

  Wygląda na "wizualizacji" ,że osłony wózków będą na zawiasach "z burty" czyli jak w NGT8 / 6 , bardzo dobrze już się obawiałem takich jak w Swingsach czy w Tramino

 • MFM – 09.06.2015

  @ Huciński... : W 2014N każdy człon jest innej długości ;) Ale fakt- 'lektyka' jest najkrótsza.

 • longday – 09.06.2015

  Faktycznie ciekawe jest jak im udaje się ukryć te wagony , przecież one mają 43 metry i w/g zapewnień prezesa prawie gotowy jest jeden , a kilka jest na ukończeniu , hale Pesy to nie jakieś bunkry i gdzieś te tramwaje muszą być . Aż dziwne ,że jeszcze żadna fotka nie "wypłynęła" w sieci ??

 • Combino – 09.06.2015

  @longday: przypomnę Ci,że solarisowski S109J ujrzał światło dzienne tylko w wyniku przecieku,za który autor przecieku o mały włos drogo by zapłacił,a uratowała go przed tym tylko i wyłącznie akcja ludu (w Solarisie zauważyli masowe wk...nie na wieść o planowanych sankcjach względem gościa i uznali,że lepiej wyluzować). Niemniej jednak tajemnica jest możliwa. Zresztą co daleko szukać? W przypadku samej Pesy gdański Jazz objawił się na przypadkowej wizce,a pierwsza fota dopiero była z nocki pod Urzędem Miejskim w Gdańsku ;)

 • pessssa – 10.06.2015

  Kogo obchodzi kupa zelastwa i plastiku żeby się tak spinac? Będzie to będzie. Prędzej czy później. Świat się nie zawali jak będzie miesiąc później.

 • Gizmo Rączka – 10.06.2015

  A gdzie te oszołomy które pisały na tym portalu że pierwszy Krakowiak już gotowy i (prawie) wjeżdża na lawetę. A to było gdzieś parę tygodni temu.

 • Polewka – 10.06.2015

  Dzisiaj rzecznik Pesy wypowiada się ,że przyczyną opóżnienia jest wina kooperantów?? tylko co to MPK Kraków obchodzi , Pesa ich wybierałahttp://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-tramwaje-maja-byc-pod-koniec-czerwca_9297.html

 • balcerek – 10.06.2015

  Ciekawi mnie jak jest z tym rozliczeniem unijnym , najpierw mówiono o wrześniu , potem pisano o pażdzierniku teraz jest podany koniec listopada ? ktoś tu kręci

 • xyz – 14.06.2015

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/PesaKrakowiak-underConstruction.jpg

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....