TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwszy Krakowiak już w czerwcu
INFOTRAM - Opublikowano: 08.06.2015 08:53:53 19 komentarzy
Pierwszy Krakowiak już w czerwcu

Gorący temat tramwajowy? Oczywiście Krakowiak. Tramwaj tajemniczy, którego w zasadzie nikt jeszcze nie widział. Pierwszy wagon ma zostać dostarczony do MPK Kraków jeszcze w czerwcu. ?Jak informuje firma PESA SA z Bydgoszczy część wagonów ?Krakowiak? zamówionych przez MPK SA jest już w ostatniej fazie produkcji? ? mówi nam Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK Kraków. ?Pierwsze pojazdy dotrą do Krakowa w czerwcu 2015 roku. Warto pamiętać, że pierwszy dostarczony wagon będzie podlegał w Krakowie badaniom homologacyjnym. Zapewniam, że ze strony MPK SA cały czas monitorowany jest postęp prac przy budowie tramwajów i dokonywane są odbiory cząstkowe? ? dodaje przedstawiciel krakowskiego przewoźnika. Być może ta deklaracja uspokoi nieco tych, którzy w powodzenie projektu ?Krakowiak? powątpiewają. 

MPK tymczasem poinformowało dziś, że Tadeusz Trzmiel wiceprezydent Krakowa, w trakcie wizyty w fabryce PESA SA w Bydgoszczy, otrzymał zapewnienie producenta, że pierwszy z 36 tramwajów zostanie dostarczony do Krakowa w czerwcu. Przedstawiciel władz Krakowa pojechał do bydgoskiej fabryki w pierwszych dniach czerwca, aby sprawdzić na jakim etapie produkcji są zamówione przez MPK SA wagony. Pierwszy z nich jest już prawie gotowy.

- W ostatniej fazie produkcji są już kolejne tramwaje. Zgodnie z otrzymanymi zapewnieniami od prezesa Pesy Tomasza Zaboklickiego, będą one dostarczane do Krakwa etapami, w kolejnych tygodniach. Producent potwierdził, że realizuje nasz projekt z najwyższym możliwym zaangażowaniem ? informuje Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa.

Nam zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na przybycie pierwszego wagonu pod Wawel. Kiedy i jak to nastąpi? Tego oczywiście nie wiemy. Dość powiedzieć, że Internet aż huczy od spekulacji na temat chociażby środka transportu. Na forach pojawiały się już doniesienia, że tramwaj z Bydgoszczy miałby przyjechać na lawecie, samolotem, koleją, a nawet barką. Jak wspomnieliśmy to jedynie spekulacje. W tym wszystkim zaskakująca jest tylko cała ta atmosfera tajemniczości. Tak było jednak od początku. Skąpe wizualizacje, szczątkowe informacje, wreszcie brak jakichkolwiek zdjęć z produkcji. W takiej atmosferze wyczekiwania efekt końcowy musi być co najmniej warty uwagi? Oby nie tylko! Nowe tramwaje mają być najdłuższymi w Polsce, jednoprzestrzennymi wagonami. Zostały zaprojektowane specjalnie dla Krakowa, do obsługi najbardziej obciążonych linii tramwajowych, m.in. linii nr 4 łączącej Wzgórza Krzesławickie z Bronowicami Małymi.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MPK Kraków
Krakowiak
 • z – 08.06.2015

  Jestem ciekawy jak tajny projekt się zakończy.

 • krakowianin – 08.06.2015

  Już w czerwcu ?? A miał być już w maju !!

 • hmmm – 08.06.2015

  Jednak czerwiec;)....i kto miał rację?

 • franz – 08.06.2015

  "Nam zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać..." Amen

 • mouset – 08.06.2015

  Pojechał p.Trzmiel pokazali mu tramwajke stwierdzili ,że już prawie gotowa , potem wszedł na hale gdzie mu zakomunikowano tu się robią kolejne tramwaje , w dużej ilości podzespołów nawet nie zorientował się ile i czy to same "Krakowiaki" potem bankiet i audit odwalony wszyscy zadowoleni.

 • krakus 66 – 08.06.2015

  Jakby tak wszystko było "happy" to by już MPK na swoich stronach piało ze zachwytu , nad nadchodzącymi w tym miesiącu tramwajami , a tam pełna cisza

 • huciński ... – 08.06.2015

  Czy mnie się wydaje ? Czy ten trzeci człon (na wizualizacji przed G.K.) jest krótszy od pozostałych ?

 • bartek86 – 08.06.2015

  To ile obecnie w różnych fazach montażu jest robionych "Krakowiaków" w Pesie , może ktoś wiarygodnie napisać?

 • Fred – 08.06.2015

  Wydaje się , że jak im już tego Vin 001 odbiorą , to potem pójdzie "masówka"

 • sanders – 08.06.2015

  Wygląda na "wizualizacji" ,że osłony wózków będą na zawiasach "z burty" czyli jak w NGT8 / 6 , bardzo dobrze już się obawiałem takich jak w Swingsach czy w Tramino

 • MFM – 09.06.2015

  @ Huciński... : W 2014N każdy człon jest innej długości ;) Ale fakt- 'lektyka' jest najkrótsza.

 • longday – 09.06.2015

  Faktycznie ciekawe jest jak im udaje się ukryć te wagony , przecież one mają 43 metry i w/g zapewnień prezesa prawie gotowy jest jeden , a kilka jest na ukończeniu , hale Pesy to nie jakieś bunkry i gdzieś te tramwaje muszą być . Aż dziwne ,że jeszcze żadna fotka nie "wypłynęła" w sieci ??

 • Combino – 09.06.2015

  @longday: przypomnę Ci,że solarisowski S109J ujrzał światło dzienne tylko w wyniku przecieku,za który autor przecieku o mały włos drogo by zapłacił,a uratowała go przed tym tylko i wyłącznie akcja ludu (w Solarisie zauważyli masowe wk...nie na wieść o planowanych sankcjach względem gościa i uznali,że lepiej wyluzować). Niemniej jednak tajemnica jest możliwa. Zresztą co daleko szukać? W przypadku samej Pesy gdański Jazz objawił się na przypadkowej wizce,a pierwsza fota dopiero była z nocki pod Urzędem Miejskim w Gdańsku ;)

 • pessssa – 10.06.2015

  Kogo obchodzi kupa zelastwa i plastiku żeby się tak spinac? Będzie to będzie. Prędzej czy później. Świat się nie zawali jak będzie miesiąc później.

 • Gizmo Rączka – 10.06.2015

  A gdzie te oszołomy które pisały na tym portalu że pierwszy Krakowiak już gotowy i (prawie) wjeżdża na lawetę. A to było gdzieś parę tygodni temu.

 • Polewka – 10.06.2015

  Dzisiaj rzecznik Pesy wypowiada się ,że przyczyną opóżnienia jest wina kooperantów?? tylko co to MPK Kraków obchodzi , Pesa ich wybierałahttp://lovekrakow.pl/aktualnosci/nowe-tramwaje-maja-byc-pod-koniec-czerwca_9297.html

 • balcerek – 10.06.2015

  Ciekawi mnie jak jest z tym rozliczeniem unijnym , najpierw mówiono o wrześniu , potem pisano o pażdzierniku teraz jest podany koniec listopada ? ktoś tu kręci

 • xyz – 14.06.2015

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/PesaKrakowiak-underConstruction.jpg

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....