TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pierwsze tramwaje CAF Urbos 3 przekazane BKK
INFOTRAM - Opublikowano: 17.09.2015 14:39:25 4 komentarze
fot. BKK

W czwartek, 17 września 2015 roku, w Budapeszcie przekazane zostały pierwsze fabrycznie nowe tramwaje CAF Urbos3 dla BKK. Docelowo w stolicy Węgier będzie kursować 47 takich pojazdów, za które przewoźnik zapłacił 46,5 miliardów forintów. Zakup nowych jednostek był możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej i rządu węgierskiego. Wagony uroczyście odebrał Tarlós István, burmistrz Budapesztu. To zastrzyk ?świeżej krwi? dla transportu publicznego w Budapeszcie ? powiedział.

Stolica Węgier zakupiła 35 krótszych i 12 dłuższych pojazdów. Pierwsze z nich liczą po 34,2 m, drugie zaś 56 m. Na swój pokład zabierają odpowiednio 200 i 345 pasażerów, z czego 56 i 81 na miejscach siedzących. Te tramwaje spełniają wymagania, jakie stawia transport naszych czasów ? mówił oglądając nowe nabytki BKK Tarlós István. Wszystkie są niskopodłogowe i klimatyzowane. Jest także monitoring i systemy informacji pasażerskiej. Na budapesztańskich torowiskach zastąpią najstarsze wagony, które będą stopniowo wycofywane z ruchu.

Nowe jednostki są także przyjazne środowisku i oszczędne. Zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż starsze tramwaje.

Wszystkie wagony CAF Urbos3 zostaną dostarczone w tym i kolejnym roku. W Budapeszcie mają obsługiwać linie 3 i 19.

Jako ciekawostkę warto podać, że 56-metrowy, dziewięcioczłonowiec jest obecnie najdłuższym tramwajem na świecie. Budapeszt korzysta już od kilku lat także z równie pojemnych wagonów Siemens Combino.

Tramwaje CAF Urbos3 są eksploatowane w wielu innych miastach w Europie, chociażby w Debreczynie, Freiburgu, Saragossie, Maladze, Besançon, Belgradzie czy Nantes.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKK
Budapeszt
Węgry
CAF
 • Combino – 17.09.2015

  Tak mnie coś tknęło,że już kilka miechów temu widziałem filmik z CAF-em w Budapeszcie. Poszperałem na You Tube... i rzeczywiście:https://www.youtube.com/watch?v=-ZzvvCtVLtoFilm sprzed 4 miesięcy...Zresztą powyżej na Info Tram mamy odnośnik do newsa sprzed pół roku. Czyli co,wtedy na testy,a dopiero teraz wpisanie na stan? Pół roku minęło... u nas by za to zjedli producenta ;)

 • Gruby – 17.09.2015

  Pfff nasze tramwaje znacznie lepsze od cafa. Za tą cenę mogliby u nas mieć przynajmniej 10 sztuk więcej. Węgrzy jednak nie potrafią robić interesów. Bihahahahahahahaahhaha

 • z – 17.09.2015

  CAF realizuje kontrakt zgodnie z specyfikacją i nikt nikogo nie ma zamiaru zjeść.Jak pisałem wcześniej o jamniku krakowskim iż należy wykonać prototyp i zlecić ocenę zewnętrznej firmie to wiele osób się śmiało.

 • jatal. – 19.09.2015

  @ zZaraz tam smiali. Może po prostu mieli inne zdanie. Świat się zmienia - to nie czas prototypów w sensie jaki proponujesz. Kto miałby to niezależnie oceniać jeśli tylko konkurencja ma takie możliwosci?. No i płacić komuś dwa razy za to samo (bo uczciwe sprawdzenie do tego by się sprowadzało)? A jeszcze pamiętać trzeba o warunkach dofinansowania.Swoją drogą nie wiesz że CAF ostatnio dostarczył aż z trzyletnim opóźnieniem zaledwie kilka EZTów do Włoch? Jak widać każdemu trafia się "realizacja kontraktu zgodnie ze specyfikacją".

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....