TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA wygrywa w Gdańsku, będą kolejne Jazzy
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.06.2017 11:13:57 16 komentarzy
PESA wygrywa w Gdańsku, będą kolejne Jazzy (foto: GAiT)

Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęły przetarg na dostawę 15 niskopodłogowych tramwajów. Wygrała PESA.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl firma z Bydgoszczy zaproponowała cenę 138.375.000,00 zł brutto. Zamówienie obejmuje opcję na kolejnych 15 tramwajów. Oferta PESY uzyskała 96 pkt, 80 za cenę, 4 za termin dostawy pierwszych 5 sztuk tramwajów, 10 za zużycie średnie energii, 2 (na 4 możliwe) za maksymalny nacisk statyczny osi wagonu na tor i 0 (na 2 możliwe) za zastosowane urządzenia hydrauliczno/pneumatyczne, niewymagające zastosowania badań Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportowego Dozoru Technicznego.

Na ofertę PESY składają się:

1. 7.200.000,00 zł netto za 1 pojazd

2. 1.350.900,00 zł netto za specjalistyczne wyposażenie obsługowe

3. 229.200,00 zł netto za pakiet eksploatacyjno-naprawczy

4. 2.919.900,00 zł brutto – za pakiet naprawczy.

PESA zaproponowała też 18 miesięczny termin wykonania zamówienia od dnia pisemnego poinformowania wykonawcy o uzyskaniu finansowania zewnętrznego ze środków pochodzących z programów operacyjnych finansowanych z budżetu UE. Dostawa pierwszych 5 sztuk tramwajów ma nastąpić w ciągu 11 miesięcy od powiadomienia.

Do Gdańska trafią tramwaje Jazz Duo 128NG. Przetarg dotyczył 15 wagonów tramwajowych wieloczłonowych, dwukierunkowych i całkowicie niskopodłogowych. Długość pojazdu nie może przekraczać 32,5m. Pojazd ma pomieścić 200 osób, w tym co najmniej 28 na miejscach siedzących. Siedzenia w tramwaju mają być ustawione przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby w jak najmniejszym stopniu ograniczały szerokość przejścia. Siedzenia i tapicerka będą wandaloodporne. Pojazdy będą wyposażone w odkładane ręcznie platformy dla niepełnosprawnych, zostanie też wydzielona powierzchnia przeznaczona dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych. W trosce o potrzeby osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób niewidomych i niedowidzących – wszystkie kolumny i poręcze będą wykonane w kolorze żółtym, a przyciski w tramwaju będą również opisane w alfabecie Braille`a.

Każdy nowy tramwaj będzie również wyposażony w defibrylator AED (umieszczony w kabinie motorniczego). Pojazdy będą też przystosowane do pokonywania wzniesień wynoszących do 6%, z możliwością zatrzymania się na wymienionym odcinku. Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring wewnętrzny oraz system informacji pasażerskiej.

Tramwaje zostaną wyposażone w podwójne porty USB, umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Warunki przetargowe na zakup nowych tramwajów były konsultowane z motorniczymi, stąd w kabinach pojawią się m.in. wygodniejsze fotele dla kierujących pojazdami, miejsce na rzeczy osobiste motorniczego, chłodziarka na napoje, uchwyt na kubek, gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych, radioodbiornik, a także nowy bardziej ergonomiczny pulpit.Sprawdź też:
PESA
GAiT
Jazz Duo
 • YburG – 29.06.2017

  Bravo PESA !

 • ziomekwrzeszcz – 29.06.2017

  Prawilnie

 • max – 29.06.2017

  Niech Gdańsk sprzeda swoje NGT6/III do Krakowa

 • Woju – 29.06.2017

  Miała wygrać Pesa to wygrała!

 • zibi – 29.06.2017

  Przetarg ustawiony pod Pesę.Solaris wygrał pierwsze podejście w drugim nie startował wszystko mówi za siebie.

 • advisor – 29.06.2017

  Bezczelna ustawka, CBA powinno wziąć przetarg pod lupę.

 • Jagda – 29.06.2017

  28 miejsc siedzących... śmiech na sali !!!

 • JA – 29.06.2017

  @advisor skoro masz dowody na popełnienie przestępstwa, to zgłoś gdzie trzeba. Jak nie zgłosisz, a masz takowe, to to też jest przestępstwo. A jeśli nie masz dowodów, tylko pomawiasz, to wiedz, że na to też są paragrafy.

 • Bob – 29.06.2017

  @advisor zostaw służby w spokoju, niech się poważnymi sprawami zajmują niż sprawnie skontrowanymi przetargami wg potrzeb zamawiającego :) Gdańsk potrzebował sprawdzonych tramwajów dobrej jakości i voilà :)

 • MG – 29.06.2017

  Dobrej jakości? Lol

 • Bravik – 29.06.2017

  pesa i dobra jakość - dobre

 • krakowianin – 29.06.2017

  Niech odsprzedadzą Bombardiery Krakowowi !

 • advisor – 29.06.2017

  @JAA skąd wiesz, czy już nie zgłosiłem?@BobPrzewalanie publicznych pieniędzy jest jak najbardziej poważną sprawą.

 • Bob – 30.06.2017

  Kupno dobrych tramwajów to nie przewalanie pieniędzy a dobry zakup :) Weź sobie jakąkolwiek wypowiedź GAiT (wcześniej ZTM) o Pesach i zobaczysz same pochwały z ich eksploatacji.Podam jeden przykład od ZTM, który mówi wszystko. Przed pojawieniem się tramwajów Pesy awaryjność całego taboru w Gdańsku wynosiła 2,8 proc., po ich zakupie spadła do 0,6 proc. Dzięki Pesom awaryjność spadła ponad czterokrotnie. Dziękuje, dobranoc, pozamiatane.

 • Combino – 30.06.2017

  @advisor: to zacznij od doniesienia na własne MPK,bo przez swoje ustawki pod Palenicę tylko narażają firmę i miasto na dodatkowe koszty; a ta nieudolnie prowadzona przez nich przepychanka sądowa i fochy też pewnie będą kosztować ;)@Zibi: jakoś zupełnie inaczej pisałeś przy poznańskiej ustawce. Ale Modertrans uk... znaczy: Kali ukraść krowę - dobrze; Kalemu ukraść krowę... ;)

 • Obserwator 2 – 04.07.2017

  @ Combin..ator A o zmianie Prezesa Tramwajow Warszawskich nic nie powiesz ,ze to dopiero ustawka pod jedynie słusznego Twojego idola ? Dziwne ze Infotram o tym milczy. Weź się w końcu za robote (najlepiej w sluzbach ) i trop ustawiaczy bo wtym temacie masz najlepsza wiedze.A odsuwanie tematow tramwajow w Gdansku to już przejdzie do historii o Eunuchtramie.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...