TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA wygrywa w Gdańsku, będą kolejne Jazzy
InfoTram.pl - Opublikowano: 29.06.2017 11:13:57 16 komentarzy
PESA wygrywa w Gdańsku, będą kolejne Jazzy (foto: GAiT)

Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęły przetarg na dostawę 15 niskopodłogowych tramwajów. Wygrała PESA.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl firma z Bydgoszczy zaproponowała cenę 138.375.000,00 zł brutto. Zamówienie obejmuje opcję na kolejnych 15 tramwajów. Oferta PESY uzyskała 96 pkt, 80 za cenę, 4 za termin dostawy pierwszych 5 sztuk tramwajów, 10 za zużycie średnie energii, 2 (na 4 możliwe) za maksymalny nacisk statyczny osi wagonu na tor i 0 (na 2 możliwe) za zastosowane urządzenia hydrauliczno/pneumatyczne, niewymagające zastosowania badań Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportowego Dozoru Technicznego.

Na ofertę PESY składają się:

1. 7.200.000,00 zł netto za 1 pojazd

2. 1.350.900,00 zł netto za specjalistyczne wyposażenie obsługowe

3. 229.200,00 zł netto za pakiet eksploatacyjno-naprawczy

4. 2.919.900,00 zł brutto – za pakiet naprawczy.

PESA zaproponowała też 18 miesięczny termin wykonania zamówienia od dnia pisemnego poinformowania wykonawcy o uzyskaniu finansowania zewnętrznego ze środków pochodzących z programów operacyjnych finansowanych z budżetu UE. Dostawa pierwszych 5 sztuk tramwajów ma nastąpić w ciągu 11 miesięcy od powiadomienia.

Do Gdańska trafią tramwaje Jazz Duo 128NG. Przetarg dotyczył 15 wagonów tramwajowych wieloczłonowych, dwukierunkowych i całkowicie niskopodłogowych. Długość pojazdu nie może przekraczać 32,5m. Pojazd ma pomieścić 200 osób, w tym co najmniej 28 na miejscach siedzących. Siedzenia w tramwaju mają być ustawione przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby w jak najmniejszym stopniu ograniczały szerokość przejścia. Siedzenia i tapicerka będą wandaloodporne. Pojazdy będą wyposażone w odkładane ręcznie platformy dla niepełnosprawnych, zostanie też wydzielona powierzchnia przeznaczona dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych. W trosce o potrzeby osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób niewidomych i niedowidzących – wszystkie kolumny i poręcze będą wykonane w kolorze żółtym, a przyciski w tramwaju będą również opisane w alfabecie Braille`a.

Każdy nowy tramwaj będzie również wyposażony w defibrylator AED (umieszczony w kabinie motorniczego). Pojazdy będą też przystosowane do pokonywania wzniesień wynoszących do 6%, z możliwością zatrzymania się na wymienionym odcinku. Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring wewnętrzny oraz system informacji pasażerskiej.

Tramwaje zostaną wyposażone w podwójne porty USB, umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Warunki przetargowe na zakup nowych tramwajów były konsultowane z motorniczymi, stąd w kabinach pojawią się m.in. wygodniejsze fotele dla kierujących pojazdami, miejsce na rzeczy osobiste motorniczego, chłodziarka na napoje, uchwyt na kubek, gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych, radioodbiornik, a także nowy bardziej ergonomiczny pulpit.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
GAiT
Jazz Duo
 • YburG – 29.06.2017

  Bravo PESA !

 • ziomekwrzeszcz – 29.06.2017

  Prawilnie

 • max – 29.06.2017

  Niech Gdańsk sprzeda swoje NGT6/III do Krakowa

 • Woju – 29.06.2017

  Miała wygrać Pesa to wygrała!

 • zibi – 29.06.2017

  Przetarg ustawiony pod Pesę.Solaris wygrał pierwsze podejście w drugim nie startował wszystko mówi za siebie.

 • advisor – 29.06.2017

  Bezczelna ustawka, CBA powinno wziąć przetarg pod lupę.

 • Jagda – 29.06.2017

  28 miejsc siedzących... śmiech na sali !!!

 • JA – 29.06.2017

  @advisor skoro masz dowody na popełnienie przestępstwa, to zgłoś gdzie trzeba. Jak nie zgłosisz, a masz takowe, to to też jest przestępstwo. A jeśli nie masz dowodów, tylko pomawiasz, to wiedz, że na to też są paragrafy.

 • Bob – 29.06.2017

  @advisor zostaw służby w spokoju, niech się poważnymi sprawami zajmują niż sprawnie skontrowanymi przetargami wg potrzeb zamawiającego :) Gdańsk potrzebował sprawdzonych tramwajów dobrej jakości i voilà :)

 • MG – 29.06.2017

  Dobrej jakości? Lol

 • Bravik – 29.06.2017

  pesa i dobra jakość - dobre

 • krakowianin – 29.06.2017

  Niech odsprzedadzą Bombardiery Krakowowi !

 • advisor – 29.06.2017

  @JAA skąd wiesz, czy już nie zgłosiłem?@BobPrzewalanie publicznych pieniędzy jest jak najbardziej poważną sprawą.

 • Bob – 30.06.2017

  Kupno dobrych tramwajów to nie przewalanie pieniędzy a dobry zakup :) Weź sobie jakąkolwiek wypowiedź GAiT (wcześniej ZTM) o Pesach i zobaczysz same pochwały z ich eksploatacji.Podam jeden przykład od ZTM, który mówi wszystko. Przed pojawieniem się tramwajów Pesy awaryjność całego taboru w Gdańsku wynosiła 2,8 proc., po ich zakupie spadła do 0,6 proc. Dzięki Pesom awaryjność spadła ponad czterokrotnie. Dziękuje, dobranoc, pozamiatane.

 • Combino – 30.06.2017

  @advisor: to zacznij od doniesienia na własne MPK,bo przez swoje ustawki pod Palenicę tylko narażają firmę i miasto na dodatkowe koszty; a ta nieudolnie prowadzona przez nich przepychanka sądowa i fochy też pewnie będą kosztować ;)@Zibi: jakoś zupełnie inaczej pisałeś przy poznańskiej ustawce. Ale Modertrans uk... znaczy: Kali ukraść krowę - dobrze; Kalemu ukraść krowę... ;)

 • Obserwator 2 – 04.07.2017

  @ Combin..ator A o zmianie Prezesa Tramwajow Warszawskich nic nie powiesz ,ze to dopiero ustawka pod jedynie słusznego Twojego idola ? Dziwne ze Infotram o tym milczy. Weź się w końcu za robote (najlepiej w sluzbach ) i trop ustawiaczy bo wtym temacie masz najlepsza wiedze.A odsuwanie tematow tramwajow w Gdansku to już przejdzie do historii o Eunuchtramie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....