TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA TWIST 2015N z nagrodą Dobry Wzór 2018
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.10.2018 11:46:44
PESA TWIST 2015N z nagrodą Dobry Wzór 2018

26 nagród głównych "Dobry Wzór 2018" oraz 6 nagród specjalnych wręczono w czwartek podczas 25. jubileuszowej gali konkursu Dobry Wzór. Nagrodzeni zostali m.in. producenci taboru.

Bożena Gargas, prezes zarządu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego powiedziała, że wzornictwo przemysłowe jest "mostem pomiędzy tym, co jest a tym, co może być. Jest zawodem interdyscyplinarnym, który zaprzęga kreatywność do rozwiązywania problemów".

"Dostarcza optymistycznego sposobu widzenia przyszłości, przekształcając ograniczenia w sposobności. Łączy ono innowacje, technologie, badania, biznes i klientów dla tworzenia nowych, wartościowych produktów w sferach - ekonomicznej, społecznej i środowiskowej" - podkreśliła Gargas. Wyjaśniła, że te słowa - wzięte z definicji Światowej Organizacji Wzornictwa - są znane, natomiast mniej oczywiste jest "jakże trudno doprowadzić ten proces do końca, jakże trudno przekuć na sukces rynkowy".

Do 25. edycji konkursu Dobry Wzór 2018 zgłoszono 193 produkty i usługi. Do finału przeszło 119 z nich. W kategorii "Transport i komunikacja" nagrodzono projektantów: tramwaju TWIST 2015N - PESA; elektrycznego zespołu trakcyjnego Impuls II - NEWAG S.A.

"Współcześnie nie ma sukcesu gospodarczego bez współpracy projektantów, kreatorów, a więc ludzi kultury z producentami. W Polsce jest rzeczywiście olbrzymia tradycja wzornictwa przemysłowego, dobrego designu, a to, co w tej chwili obserwujemy to jest bardzo dynamiczny rozwój jeszcze tego, co było dotychczas" - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Podkreślił, że MKiDN od trzech lat aktywnie wspiera przemysły kreatywne. "Uważamy, że to jest także rola państwa, żeby wspierać takie obszary kultury, które z jednej strony są dynamiczne, jeżeli chodzi o rozwój, a z drugiej strony potrzebują tego wsparcia" - wskazał minister kultury. Powtórzył, że rolą MKiDN jest po prostu wspomagać to, co jest najlepsze.

Produkty i usługi, które przeszły do finału i zostały nagrodzone, będzie można oglądać do 9 grudnia na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Wystawa czynna będzie od wtorku do niedzieli. Wstęp wolny.

Konkurs Dobry Wzór organizowany jest od 1993 r. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Twist
 • Maciej Gawroński – 28.10.2018

  Dobry wzor szczególnie te kolumny Zygmunta między onnami

 • Jakub Kacper Kopko – 28.10.2018

  PESA - Dobry Wzór. Wybierz jedno.

 • Michał Piwowarczyk – 28.10.2018

  PESA.. Pojazd Eksperymentalny Szczególnie Awaryjny...

 • Marcin Pudełko – 28.10.2018

  Ktoś widział ten tramwaj czy to ocena na podstawie obrazków?

 • Mathaeus Szulc – 28.10.2018

  PESA- wizualizacja ładna i TYLKO wizualizacja 😁

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....