TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA nie dostarczy tramwajów dla tureckiego miasta Konya, wygrana Skody
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 07.03.2013 10:39:46 5 komentarzy
PESA nie dostarczy tramwajów dla tureckiego miasta Konya, wygrana Skody

Škoda Transportation podpisała kontrakt na dostawę sześćdziesięciu w pełni niskopodłogowych tramwajów dla tureckiego miasta Konya. Czesi pokonali w przetargu pięciu innych producentów, w tym m.in. bydgoską PESĘ, a także kanadyjskiego Bombardiera czy chińską spółkę Tangshan CNR. Całkowita wartość umowy wynosi ponad 2,6 miliarda koron.

Cieszy fakt, że nasze produkty w ostatnich latach podbijają kolejne rynki zagraniczne –mówi dyrektor generalny Škoda Transportation Josef Bernard. Tramwaje udało się nam sprzedać do węgierskiego Miszkolc, wagony metra do Sankt Petersburgu w Rosji, dwupiętrowe zestawy na Ukrainę, zaś nasze lokomotywy do Republiki Słowackiej –dodaje. Do Turcji Czesi chcą dostarczyć model 28T, zbliżony do tego, jaki zaproponowali Miszkolcowi, a więc modelu 25T. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj. Zwycięstwo w przetargu dla Konya Skoda zawdzięcza rozwiązaniom technicznym. Liczyły się również cena i terminy dostawy. Wygranie tego przetargu jest następnym krokiem, który potwierdza naszą strategię, aby stale rozwijać działalność na poziomie międzynarodowym. Turcja jest bardzo dynamicznym i szybko rozwijającym się rynkiem. Chcielibyśmy kontynuować nasze inwestycje w turecki transport publicznym w innych dużych miastach, takich jak Bursa, Gaziantep, Izmir czy Adana. Turcja jest również bramą do krajów Bliskiego Wschodu - powiedział Shahbaz Zal, wiceprezes ds. sprzedaży w Skoda Transportation.

Konya jest siódmym co do liczby mieszkańców miastem w Turcji, które odgrywa coraz ważniejszą rolę w gospodarce lokalnej. Jego mieszkańcy dostaną od Skody ponad 30-metrowy, w pełni klimatyzowany, w 100% niskopodłogowy tramwaj, który spełnia najnowsze normy europejskie. Obecnie na liczącej 21 km torów sieci tramwajowej w Konyi kursuje 20 starych pojazdów, zakupionych na początku lat dziewięćdziesiątych w Kolonii.

Turecki rynek udało się Skodzie podbić niedawno. Skoda Electric, spółka zależna od Škoda Transportation, dostarcza kompletne napędy elektryczne do osiemdziesięciu nowych lokomotyw Hyundai Rotem dla tureckich kolei. To kontrakt o wartości dwóch miliardów koron. Skoda Electric była także producentem urządzeń elektrycznych dla lekkich pojazdów szynowych, wprowadzonych w 2007 i 2008 roku do systemu transportowego w Stambule. Wartość tego kontraktu to ponad dwieście milionów koron.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Skoda
PESA
Turcja
 • rabsa – 07.03.2013

  No fakt sukces ale to w turcji a nie we wrocławiu mieście który potrzebuje takich wagonów lub podobnych z konkurencji

 • sebay – 07.03.2013

  Zgadza sie szkoda że nie ma tramów w Świnoujściu a miały byc przed wojną

 • wrocławianin – 09.03.2013

  Niech się Turcja trochę przejedzie na tramwajach Skody. Teraz kolej na nich. Wrocław już się przejechał na 16T i 19T. Oby nigdy więcej tego taboru na naszych torach, na pewno nie w takiej cenie i jakości. Wszystko przereklamowane. Dopiero w eksploatacji wyłazi jak zawodna to konstrukcja. Stopiątka to przy Skodzie oaza ciszy. Nie mówię o szkodach jakie powstają w już wyremontowanych łukach dzięki nieskrętnym wózkom. Pełna obróbka skrawaniem!

 • masa – 12.03.2013

  Jasne.lepiej jezdzic 105n niz niskopodlogowym. Bo to tamto siamto. Typowo polska logika.

 • DarekP – 18.03.2013

  To, co możemy porównywać, to jak się ma Skoda do PESA. Porównując doświadczenie i tradycje Skody, to ich sukcesy nie wydaja się tak duże w porównaniu ze stosunkowo młodą PESA.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....