TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA: Cel to Mistrzostwa Świata w 2018 roku
INFOTRAM - Opublikowano: 13.06.2014 10:55:35 4 komentarze
PESA: Cel to Mistrzostwa Świata w 2018 roku
„Doskonale wiemy, że Moskwa może być przyczółkiem do innych miast. Mistrzostwa świata w piłce nożnej za cztery lata organizuje Rosja. Wiadomo, iż będzie je organizowało 8 miast. W zasadzie we wszystkich tych miastach trzeba się liczyć z wymianą pojazdów szynowych i modernizacją taboru szybowego”–mówi w Polskim Radiu Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY. Miasta rosyjskie mogą być łakomym kąskiem dla polskiego producenta, tym bardziej, że ma on już pewne doświadczenia na tym rynku. I choć zaczęło się nieśmiało, od jednego krótkiego Swinga dla Kaliningradu, to teraz możemy mówić już o całkiem sporym sukcesie PESY, która podpisała kontrakt na dostawę 120 tramwajów dla Moskwy. Pierwsze trzy Fokstroty wożą już pasażerów na liniach. Jak zauważa Michał Żurowski w rosyjskiej stolicy nazywane są „tramwajami nowej generacji”. Trudno się dziwić, każdy produkt PESY jest, w porównaniu z tym, co obecnie jeździ w Rosji, pojazdem o wiele nowocześniejszym. Od niedzieli, 1 czerwca br., pierwsze z dostarczanych przez PESA i UWZ tramwajów Fokstrot obsługują linię nr 6 „Bratcewo –metro Sokoł”.- Wejście na linię tramwaju nowego pokolenia –to, bezsprzecznie, znaczące wydarzenie w życiu stolicy i duży krok naprzód w rozwoju transportowego kompleksu Moskwy. Jesteśmy pewni, że nowy tabor da pasażerom zadowolenie z jazdy naziemnym miejskim transportem. (…)Należy również zauważyć, że wyboru trasy nie dokonano przypadkowo. Linia nr 6 jest jedną z najbardziej obciążonych przez mieszkańców stolicy. Codziennie z tej trasy korzysta ponad 45 000 mieszkańców Moskwy”- mówi dyrektor GUP „Mosgortrans”Jewgienij Michajłow. Przypomnijmy, że w tym roku PESA i UWZ dostarczą rosyjskiej stolicy 70 trzyczłonowych tramwajów Fokstrot, a w 2015 roku pozostałych 50. Ale to nie koniec planów tramwajowych PESY. Firma deklaruje, że interesuje się także m.in. Francją i Izraelem. „Badamy także możliwość naszego uczestnictwa w przetargach organizowanych przez inne kraje”- mówi w Polskim Radiu Michał Żurowski. W rozmowie z InfoTram Marcin Jędryczka, członek zarządu PESY nie wykluczał także startu w przetargach na innych rynkach europejskich, zwłaszcza niemieckim czy czeskim.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Moskwa
Rosja
Fokstrot
 • jhqa – 13.06.2014

  To dobrze po sukcesie rosyjskim pora na Paryż

 • zyga – 13.06.2014

  I to jest prawidłowe podejście, myślenie perspektywiczne. Oby to był dopiero początek ofensywy eksportowej Pesy.

 • Combino – 15.06.2014

  Owszem,linia ma potoki odpowiednie na Foxtroty; szkoda tylko,że nie została odpowiednio odremontowana.Ciekawe,ile Pesy tam wytrzymają?ŻADEN nowoczesny tramwaj nie jest budowany w wersji "gniotsia-nie łamiotsia",bo elektronika i oparte na niej nowoczesne acz delikatne rozwiązania nie są opracowywane pod jazdę po wybojach.

 • ronin – 16.06.2014

  @Combino nie da się ukryć, że tak jak w nowy tabor potrzebne są nakłady na infrastrukturę, remonty. Z resztą nie tylko Rosji to dotyczy. Wszyscy się cieszymy, że będą nowe tramwaje, ale po czymś one jeździć muszą. Pesa w kwestii tramwajów robi swoje, coraz nowocześniejsze modele wychodzą i do tego poziomu trzeba się dostosować, a nie równać w dół.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....