TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

PESA: Cel to Mistrzostwa Świata w 2018 roku
INFOTRAM - Opublikowano: 13.06.2014 10:55:35 4 komentarze
PESA: Cel to Mistrzostwa Świata w 2018 roku
„Doskonale wiemy, że Moskwa może być przyczółkiem do innych miast. Mistrzostwa świata w piłce nożnej za cztery lata organizuje Rosja. Wiadomo, iż będzie je organizowało 8 miast. W zasadzie we wszystkich tych miastach trzeba się liczyć z wymianą pojazdów szynowych i modernizacją taboru szybowego”–mówi w Polskim Radiu Michał Żurowski, rzecznik prasowy PESY. Miasta rosyjskie mogą być łakomym kąskiem dla polskiego producenta, tym bardziej, że ma on już pewne doświadczenia na tym rynku. I choć zaczęło się nieśmiało, od jednego krótkiego Swinga dla Kaliningradu, to teraz możemy mówić już o całkiem sporym sukcesie PESY, która podpisała kontrakt na dostawę 120 tramwajów dla Moskwy. Pierwsze trzy Fokstroty wożą już pasażerów na liniach. Jak zauważa Michał Żurowski w rosyjskiej stolicy nazywane są „tramwajami nowej generacji”. Trudno się dziwić, każdy produkt PESY jest, w porównaniu z tym, co obecnie jeździ w Rosji, pojazdem o wiele nowocześniejszym. Od niedzieli, 1 czerwca br., pierwsze z dostarczanych przez PESA i UWZ tramwajów Fokstrot obsługują linię nr 6 „Bratcewo –metro Sokoł”.- Wejście na linię tramwaju nowego pokolenia –to, bezsprzecznie, znaczące wydarzenie w życiu stolicy i duży krok naprzód w rozwoju transportowego kompleksu Moskwy. Jesteśmy pewni, że nowy tabor da pasażerom zadowolenie z jazdy naziemnym miejskim transportem. (…)Należy również zauważyć, że wyboru trasy nie dokonano przypadkowo. Linia nr 6 jest jedną z najbardziej obciążonych przez mieszkańców stolicy. Codziennie z tej trasy korzysta ponad 45 000 mieszkańców Moskwy”- mówi dyrektor GUP „Mosgortrans”Jewgienij Michajłow. Przypomnijmy, że w tym roku PESA i UWZ dostarczą rosyjskiej stolicy 70 trzyczłonowych tramwajów Fokstrot, a w 2015 roku pozostałych 50. Ale to nie koniec planów tramwajowych PESY. Firma deklaruje, że interesuje się także m.in. Francją i Izraelem. „Badamy także możliwość naszego uczestnictwa w przetargach organizowanych przez inne kraje”- mówi w Polskim Radiu Michał Żurowski. W rozmowie z InfoTram Marcin Jędryczka, członek zarządu PESY nie wykluczał także startu w przetargach na innych rynkach europejskich, zwłaszcza niemieckim czy czeskim.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Moskwa
Rosja
Fokstrot
 • jhqa – 13.06.2014

  To dobrze po sukcesie rosyjskim pora na Paryż

 • zyga – 13.06.2014

  I to jest prawidłowe podejście, myślenie perspektywiczne. Oby to był dopiero początek ofensywy eksportowej Pesy.

 • Combino – 15.06.2014

  Owszem,linia ma potoki odpowiednie na Foxtroty; szkoda tylko,że nie została odpowiednio odremontowana.Ciekawe,ile Pesy tam wytrzymają?ŻADEN nowoczesny tramwaj nie jest budowany w wersji "gniotsia-nie łamiotsia",bo elektronika i oparte na niej nowoczesne acz delikatne rozwiązania nie są opracowywane pod jazdę po wybojach.

 • ronin – 16.06.2014

  @Combino nie da się ukryć, że tak jak w nowy tabor potrzebne są nakłady na infrastrukturę, remonty. Z resztą nie tylko Rosji to dotyczy. Wszyscy się cieszymy, że będą nowe tramwaje, ale po czymś one jeździć muszą. Pesa w kwestii tramwajów robi swoje, coraz nowocześniejsze modele wychodzą i do tego poziomu trzeba się dostosować, a nie równać w dół.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....