TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoRail

InfoBike

Pawłodar ze wsparciem unijnym, będą nowe tramwaje
InfoTram - Opublikowano: 26.07.2016 08:32:18 5 komentarzy
Pawłodar ze wsparciem unijnym, będą nowe tramwaje

Pawłodar otrzymał pożyczkę z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na modernizację sieci tramwajowej i częściowe odnowienie parku taborowego. W tym ostatnim kontekście nie sposób nie wspomnieć o PESIE, która otwarcie wykazuje zainteresowanie tym rynkiem.

Być może będzie to szansa nie tylko dla bydgoskiej firmy, ale również dla któregoś z innych polskich producentów tramwajów. Czas pokaże. Przypomnijmy tymczasem, że to właśnie PESA ma za sobą dostawę do Kazachstanu, gdzie swego czasu dostarczyła 630M. Co więcej 23 kwietnia 2012 roku, w bydgoskiej fabryce PESY gościli przedstawiciele właśnie miasta Pawłodar. Celem wizyty było zaznajomienie Kazachów z produktami polskiego producenta, a także zawiązanie współpracy w zakresie budowy pojazdów szynowych. Pawłodar, trzecie co do wielkości miasto w Kazachstanie, jest zainteresowany właśnie bydgoskimi tramwajami oraz lokomotywami. Być może już wkrótce będziemy mieli owoce tej wizyty.

Rynek tramwajowy w Kazachstanie jest dla nas bardzo ciekawy i ma spory potencjał ?mówi nam w 2012 roku Michał Żurawski, rzecznik prasowy PESY. Wymiany wymaga tabor nie tylko w Pawłodarze, ale także chociażby w Ałma-Acie.

Wracając do wsparcia EBOR warto wspomnieć, że jego wysokość to 10 mln euro. Jak wspomnieliśmy środki te mają zostać przeznaczone na modernizację infrastruktury, ale także na zakup nowego taboru. Ponadto przeprowadzona ma zostać dostawa i montaż systemu monitoringu GPS.

Finansowanie realizowane będzie w dwóch transzach. Oczekuje się, że przetargi na zakup nowych tramwajów zostaną ogłoszone w trzecim kwartale 2016 roku. Postępowania przetargowe na zamówienia materiałów oraz dostawę i montaż systemu monitoringu GPS mają ruszyć w czwartym kwartale 2016 roku i pierwszym kwartale 2017 roku.

Kontrakty mają być finansowane ze środków pochodzących z pożyczki z EBOR, która będzie udzielana zgodnie z zasadami udzielania zamówień publicznych i zasad EBOR. Środki z kredytu EBOR nie będą mogły być przeznaczone na zakup towarów i usług od podmiotów, od których import jest zabroniony na mocy decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kazachstan
Pawłodar
 • alonso – 26.07.2016

  Ja pamiętam jak Irtysz Pawłodar spuścił łomot Jagiellonii w europejskich pucharach ;) A na serio jak najbardziej warto próbować swoich szans w tym zamówieniu, tramwajowa marka Pesy na wschodnich rynkach dzięki Moskwie i Kijowowi jest już duża, więc na pewno łatwiej im rozmawiać z innymi miastami regionu.

 • allensteiner – 26.07.2016

  Stepy i dzikie kraje na wschodzie to jest pewna szansa dla tramwajowego pesoustrojswa bo na zachód to trochę im jeszcze brakuje.

 • Combino – 27.07.2016

  "Stepy i dzikie kraje na wschodzie"...No niby racja: przecież np. do województwa szuwarowo-bagiennego Pesa zdołała opchnąć SA106,SA133, EN62... ;)

 • q – 28.07.2016

  dyskusja na poziomie. tak jakby 10mln z Kazachstanu miało inną wartość niż 10mln z Niemiec. Pecunia non olet

 • fromex – 28.07.2016

  Ano jest różnica, bo na tzw. Zachodzie są papierki o wartości coraz bardziej wątpliwej, a na Wschodzie jest pokrycie w kruszcu. Kazachstan jest w Top10 wydobywców :PDlatego dziwi mnie, po co im ta "pożyczka". Ich stać na kupienie całej Pesy, a nie tylko tramów. Znaczy się, to jakaś polityka być musi, albo "przejściowe trudności obiektywne"...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....